Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A hetekben kezdek uj munkahely...

A hetekben kezdek uj munkahelyemen, egy gyárban. Ha a próbaidő alatt leszek terhes akkor foglalkoztatnak tovább vagy a probaidő jogán rögtön felmondanak?

Figyelt kérdés
Rég nem találok munkát és most ráálltunk a babagyártásra, de jött ez a munkalehetőség(egyenlőre még nincs baba de akármikor létrejöhet) Ennek a gyárnak van külön kismama részlege. Elbocsájtanak vagy átraknak oda?
2009. jan. 27. 08:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt és határozott idejű szerződéssel csak rajtuk múlik.
2009. jan. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ezt munkahelye válogatja. Azt kell tudni, hogy munkajogi védelem csak munkáltató rendes felmondás tilalmára vonatkozik. (határozatlan idejű munkaviszonyt nem szüntethet meg a munkáltató) A próbaidő alatt, illetve határozott idejű szerződést lejáratkor is jogszerűen megszüntetheti a munkáltató. Sok munkahelyen a lehetőségekhez képest lojálisak szoktak lenni, de látatlanban ezt minden munkahelyről nem lehet kijelenteni.
2009. jan. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A probaidő nem kötelezi öket semmire, ha lejár, elküldhetnek.

Ha nem akkor szerencséd van és jó a hozzáállásuk, de meglesz a 180 napod a gyedhez?

2009. jan. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

szia

sajnos bármikor felmondhat próbaidő alatt a munkáltató és ez terhesség esetén is igaz. én a helyedben próbálnám titkolni a terhességet a próbaidő lejártáig. én is voltam ilyen helyzetben és a próbaidő lejárta után mondtam csak meg.

2009. jan. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Miért kéne elárulnod, hogy terhes vagy? Akkor szólj csak nekik majd ha már látszik, addigra meg lehet már véglegesítenek! Nekik szinte semmi közük nincs ehhez, a te életed, a te babád, nekik annyi a plussz teendőjük majd, hogy keresnek a helyedre mást. Egy forinttal sem kell nekik többet fizetniük, mert miután szülsz, az állam költsége a te "béred", azaz a gyed vagy a gyes. Dolgozni meg akkor is dolgozhatsz, ha várandós vagy, nyílván a körülményeket mérlegelve ameddig tudsz.


Egy szónak is száz a vége, sztem nekik elég akkor megtudniuk, amikor már stabilan foglalkoztatnak.

2009. jan. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A próbaidő max 3 hónap. Ha most még nem vagy várandós és már ott dolgozol (tehát legalább néhány nap már eltelt a 3 hónapból), akkor egészen jó esélyed van arra, hogy már határozatlan idejű munkaszerződésed legyen akkorra, amire kiderül, hogy babát vársz. Arról nem is beszélve, hogy ha csak nem túl veszélyes a munkád a babára nézve, akkor sehol sincs az előírva, hogy rögtön az elején közölnöd kell a munkáltatóddal az áldott állapotod. Az teljesen normális és elfogadott a munka világában, hogy a kismama az első 12 hétben nem szól, mert addig (persze jobb erre nem is gondolni) még akármi is történhet.


Jó munkát!

2009. jan. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én akkor estem teherbe,amikor új melóhelyre kerültem. Először próbaidőn voltam, 3hónap. De nem látszódott, így vártam míg letelik,majd utána is vagy 2hetet (hogy ne legyen feltűnő) és akkor szóltam. A mai világban sajnos nem lehet kockáztatni.

Sok sikert kívánok a munkához és a babához is.

20hetes

2009. jan. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Ne légy naiv. Próba idő alatt simán kirughatnak.Engem is kirugtak.Csak mi írtunk egy levelet a cég központjába ahol rászoltak a fönökömra hogy ez a cég nevéhet nem méltó lépés volt. szólnom azért kellett mert veszélyeztetett voltam mert a 8 héten a 2 babóbol 1 maradt csak meg.Naivan színt vallottam,ők meg 2 nap mulva telon közölték velem a tényeket. Ameddig tudod titkold mert sokat fognak ez miatt csesztetni. Volt már itt sok sok ilyen kérdés és sehol se nézték jó szemmel. Nem humanitásius szolgálat a munkahely. Szóval próba idő alatt ne bizz senkiben:D Még zárójelben megjegyzem az engem szívatott cég a meki volt. Ők család és gyerektámogatóak elméletileg...Nekem szerencsém volt. A babód érdekében légy önző ha ugy adódik hogy terhes leszel:D Én is korrekt akartam velük lenni,de bebizonyították hogy ez már nem az a világ ahol ez erény. További szép napot 24 hetes pocis.
2009. jan. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem próbaidő alatt rugtak ki terhesen.Sajnos megtehetik mert próbaidő alatt semmi nem véd.Én elmentem passzív táppénzre ami 45 napig járt most munkanélküli.Nem kívánom ezt senkinek mert a munkanélkülibe úgy beszéltek velem mindha én akartam volna terhesen munka nélkül maradni.:(((((
2009. jan. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!