Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy mindig van esély a teherbe esésre?

Figyelt kérdés
Értem, hogy a legfontosabb a megfelelő védekezés, nem vitatom, ráadásul a nemi betegségek megelőzése végett is. DE biológiailag viszont akkor sem igaz, hogy egy nő bmikor teherbe eshet. Konkrétan csak a peteérés körüli napokban. Persze tudom, hogy ingadozhat a ciklus, de mondjuk azért az kijelenthető, hogy a menstruáció előtti pár napban elég valószínűtlen a teherbe esés, nem?
2018. nov. 26. 19:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
nem
2018. nov. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Nem.

1 bármikor lehet spontán peteérés

2. Extrém esetben 5-7napig elél a nőben a sperma, addig bármikor lehet spontán is pé.

2018. nov. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Éppen a ciklus esetleges szabálytalansága miatt mondják,hogy "bármikor" van esély a terhességre,hiszen pl.menstruáció előtti napokban hiába valószínűtlen,ha neked pont akkor van peteérésed.

Az a baj,hogy attól még,hogy valaki menstruál,nem biztos,hogy ovulációja is van.Ebből kiindulva lutri,hogy mikor "pótolja be" a szervezet az elmaradt peteérést.

2018. nov. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
De a menstruáció mindig ovuláció UTÁN van. Azaz a vérzésből lehet kb meghatározni, hogy mikor volt ovu. Hiába hiszed azt, hogy neked mondjuk a 14. napon van és a 25. napon már nincs esély a terhességre, hisz már menzesz előtt vagy, ha valamiért eltolódott az ovuláció...
2018. nov. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem, egyik barátnőmnek menstruáció közben sikerült teherbeesnie, ő azt gondolta akkor nem lehet, spontán peteérés szerintem nincs, nem rendszeres ciklus viszont igen, így bármikor lehet peteérés.
2018. nov. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

"de mondjuk azért az kijelenthető, hogy a menstruáció előtti pár napban elég valószínűtlen a teherbe esés, nem?"


Nem. Mivel csak akkor tudod meg, hogy valóban pár nappal a menzeszed előtt voltál, amikor már megjött. Na ezért bármikor.

2018. nov. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Mi annyira a várt menstruáció előtt nem védekeztünk, hogy konkrétan bármelyik pillanatban megjöhetett volna, mégis terhesség lett belőle...
2018. nov. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

mondjuk azért az kijelenthető, hogy a menstruáció előtti pár napban elég valószínűtlen a teherbe esés, nem?


Nem bizony. Azaz igen, de bármikor lehet csúszás a ciklusodban. Nekem amikor másodszorra terhes lettem abban a ciklusban pont a 24. napra kitolódott az ovulációm. Ha nem estem volna akkor teherbe akkor 10 nap késéssel jött volna meg. Ezt előre vagy akkor te sosem tudhatod.

2018. nov. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Mi számít pàr napnak? 28 napos ciklusok mellett a 25. napon estem teherbe.

Igaz, hogy csak peteéréskor eshetsz teherbe, de ezt csak akkor tudod, hogy mikor van, ha orvos uh-val követi.

2018. nov. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%
Azért mondják, mert 100-ból 2 alkalommal (csak mondtam egy számot) van spontán peteérés is, nem középidőben, amikor terhes lehetsz. Te, vagy 100 nőből 2 másik, 4 éven belül. Tehát, ehhez azt is hozzá kell tenni, hogy igen van esélye, rendkívül kicsi. Én lassan 10 hónapja "tapasztalom" mennyire bármikor teherbe lehet esni. Annyira, hogy még a peteérés figyelésével sem leszek az :).
2018. nov. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!