Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A TSH értékem 44, a doki...

A TSH értékem 44, a doki szerint nem eshetek teherbe. Mennyi idő alatt áll vissza a normál szintre?

Figyelt kérdés
Van valakinek tapasztalata? Szerencsére van már egy egészséges gyermekem. Szeretnénk neki egy kistestvért kb. félév-1 év múlva. Rendesen járok kontrollra és szedem a gyógyszert, de még sose volt ilyen magas a TSH-m. Ha tényleg nem eshetek teherbe, kár szednem a fogamzásgátlót?Ti szedtek egyáltalán, ha pajzsmirigyalulműködésetek van?
2010. jún. 26. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem inkább 4,4? A 44 irreális lenne...
2010. jún. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia nekem is pm. alulmük. van és igen lehet 44! nekem volt 33!!!!!!! nem eshetsz teherbe mert ha nem megfelelő a hormonszint a terhesség nem jön létre

igen szedtem az első gyerek elött de tök fölöslegesen a 2. baba a szoptatás után egyből összejött nem

is volt kontroll


egy megbizható endokrinológust keress és jöhet a tesó

2010. jún. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia második. Milyen adag gyógyszert és mit szedtél? Nekem most 6, de az is sok, én Letrox 50-et szedek.
2010. jún. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


44-es tsh-val ha igaz ez az érték kizárt a terheség.


Én ősszel kezdtem 4,77-es TSH-val erre kaptam 25 mg LETROX-ot majd tavasszal ujabb TSH vv, akkor volt 4,79 majd áprilisban ujabb vv, akkor az eredményem 2,78 volt, ekkor már 50 mg LETROX-ot kellett szedjek, a mostani friss eredményem juniusban 1,28 és a dokinőm visszavette az 50 mg LETROX-ot 25 mg-ra.

Ujabb kontrol 3 hónap mulva lesz de még nem sikerült teherbeesnem próbálkozunk:))

Kivánom, hogy mielőbb beálitsa a gyógyszer a TSH-d!


Nagyon fontos a gyógyszer szedése!

2010. jún. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia.Nekem se jó a pajzsmirigyem már 6 éve.Azóta nem szedek fogamzásgátlót,olvastam róla,hogy nem tesz jót ha valakinek nem jó p.mirigy-e
2010. jún. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Valóban 44 a TSH értékem, én is kiakadtam, mikor megláttam, mert pár hónapja még "csak" 20 volt, pedig szedtem gyógyszert. Voltam már több dokinál, de most találtam végre egy rendes orvost, aki tényleg törődik is az emberrel, legalábbis jó híre van. Már kb. 3 éve kezelnek egyébként, volt már 2 is a TSH-m, meg 16 is, eddig nem tudták beállítani az gyógyszeradagot. Most Letrox 100-at szedek.

Köszi a válaszokat.

2010. júl. 5. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!