Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti mit gondoltok arrol, hogy...

Ti mit gondoltok arrol, hogy ha egy egyedulallo no negyven eves kor folott ugy dont, hogy egyedul vallal gyereket es mesterseges beultetessel lesz belole anya?

Figyelt kérdés
2018. dec. 11. 11:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%
Sok boldogságot kívánok neki. Azt gondolom, hogy aki ilyen sok erőfeszítésre képes azért, hogy gyereke lehessen, az biztos jó anya lesz, mert nagyon erős az anyai ösztöne.
2018. dec. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmi rosszat.

Amúgy is sok a válás. Nem ez fogja meghatározni, hogyan nő fel. (Anyám + apám házasok voltak. Mire megszülettem, már együtt sem éltek.)

Lehet, hogy várta a megfelelő partnert, aki nem jött el, de ugyanúgy vágyik a gyerekre, mint sok más nő, és ez az utolsó esélye erre, mielőtt a korából adódóan bezárul a kapu.

2018. dec. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem egészséges megfosztani egy gyereket az férfi mintától és az apai szeretettől.
2018. dec. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Amennyiben apuka is úgy tervezi, hogy nem lép le 3 éven belül. Valljuk be azért erre sok példa van. És a hétvégi apukákkal egy gyerek nincs kisegítve.
2018. dec. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ez az úgyis sok az elvált szülő, egyedülálló anya, miért ne lehetne direkt így tervezni kb. olyan _logikájában_, mint ha valaki dohányzik terhesen, mert a dédi is így csinálta mégis hatot szült, száz évig élt meg jó ember volt. Attól még hogy valamit sokan csinálnak vagy van annál rosszabb vagy xy is megoldotta/megúszta és látszólag happy..., nem automatikusan lesz követendő ideális példa, csak mentség. Elég szomorú a sok válás, ami szülői példaként bizonyítottan mindkét nemnél nagyobb eséllyel "öröklődik" és így egyre többet generál, de szerintem azért csak más dolog egy adott kényszerpályából vagy próbatételnél kihozni magunkból a lehető legjobbat (és persze minden tiszteletem ilyen esetben), mint eleve arra berendezkedni és azt szánni normaként a gyerekünknek. Még ha ilyen normák lassan nincsenek is, mert minden megkérdőjelezhető és megkerülve és háromszor kacsintva már jónak tűnik :) Az embereknek sokszor alakul másképp az élete, mint tervezte... nehéz eldönteni, mi az, amikor még érdemes az egyre harcosabb ösvényen maradni.
2018. dec. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

#15

Szerintem rossz az összehasonlítási alap.

És azt is megmondom, miért.

Én pl nem mentségként írtam, hanem arra irányult, hogy semmivel nem jár az a gyerek rosszabbul, mint akinek később válnak a szülei. Sőt. Jobban jár. Ugyanis nincs az, hogy megszokja mindkettőt, ragaszkodik, és sérül a válásnál.

Ellenben ugyanúgy meg lehet az esélye a komplett családra, ha anyu talál társat. És itt sokkal kevésbé játszik be a "nem nevelem más fattyát", "nem fogok jópofizni az exxel, aki anyut kefélgette", mivel gyakorlatilag nincs ex, nincs apu, csak egy biológiai személy, akiről senki nem tud semmit.

2018. dec. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Pont azt írtam, amit te, hogy mindennél van rosszabb. De önmagában jó-e az a szemlélet, hogy nem kell a férfi, mert ha nincs társam, elmegyek majd a spermabankba?
2018. dec. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Azt gondolom hogy egy gyereknek szuksege van apara is, mert ha nincs egy megfelelo ferfi minta (ami lehet akar nagybacsi vagy masik ferfi aki adja a megfelelo ferfi mintat) akkor nem fogja tudni hogyan kell viselkedni ferfikent ha felno/mit keressen egy ferfiban.


Neveltetes szempontjabol is fontos az apa, mert az egyedulallo anyak (foleg ha van mibol) mindent meg fog adni a gyereknek amit csak akar es elkenyeztett lesz.

2019. nov. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!