Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mik a legfontosabbak?

Mik a legfontosabbak?

Figyelt kérdés

Vas, D, B, C , E vitamin?

Kinek mi jött be? Mit szedtetek? (Nem egy általános babavárós vitaminra lennék kíváncsi hanem kimondottan egy-egy vitaminra)

Kösziii :)



2019. jan. 2. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
A fiam előtt nem szedtem semmit, 2 év alatt jött össze. A 6. szülinapján döntöttünk úgy, hogy jöhet az újabb baba. Elkezdtem folsavat szedni, következő hónapban pozitív lett a teszt. A lányom után, kb. másfél éves korában döntöttük el, hogy szeretnénk egy harmadikat is, megint elkezdtem a folsavat, 2 próbálkozásból összejött, de sajnos missed ab lett. Műtét után 3 hónap szünet, 5. hónapban jött össze, azóta 20 hetes vagyok.
2019. jan. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Gratulálok! Szabad megkérdeznem milyen márkájú folsavat szedtél akkor??:)
2019. jan. 2. 23:11
 3/9 Ignis Subdialis ***** válasza:

D-t azt amúgy is szedni érdemes mindenkinek, a napi 2-3000 NE-t, háziorvos, nőgyógyász is fel tudja írni, úgy olcsóbb.

A folsavat gyakran kötik össze tévedésből a fogantatással, de azt nem ezért adják ilyenkor, hanem egy bizonyos gerincfejlődési rendellenesség kivédésére. Csak sokszor nem indokol a doki, hogy miért szedj folsavat már a fogantatás előttől, ezért hiszik, hogy annak az elősegítésére kell. Ezzel szemben a valódi ok az, hogy ez a rendellenesség nagyon korán kialakul, amikor még rendszerint nem tudod, hogy babát vársz. Ezért kell már a tervezéskor szedni. A fajtája egyébként mindegy, miután a B9-vitamin egy jól meghatározott molekula, ami minden készítményben ugyanaz. Az viszont nem biztos, hogy a szervezeted jól tudja hasznosítani a folsavat. Miután elkezded az emelt adagot szedni (3-4,5 mg a mai ajánlások szerint naponta), érdemes 3 hét után laborra menni és többek között szérum folsav szintet is méretni. Ha az magasabb a felső határértéknél, éljen! Jól hasznosítod a folsavat. Ha azonban a plusz folsav nem látszik az eredményben, akkor egy jobban lebontott formára, folátra kell átállni.

Fogantatás elősegítésére szoktak inozitolt javasolni, akkor segít különösen, ha kissé kuszák a hormonok vagy az inzulinrezisztencia felé tart a szervezet, ami elég gyakori jelenség. Ez is egyébként egy B-vitamin, de más B-vitaminok is szerepet játszanak ilyenkor más formában, úgyhogy érdemes egy könnyebb (azaz nem többszáz % RDA-s) B-komplexet szedni, pl. Bioextra B-komplex napi 1.

Multit már csak azért sem érdemes szedni, mert az ásványi anyagok felvétele több okból is szinte lehetetlen belőlük.

2019. jan. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy kifejezetten nem ezt szeretnéd hallani, de érdemes átgondolni, hogy azért a komplex vitaminkészítményeknek van létjogosultsága. Ugyanis nagyon sok olyan ásványi anyag ill. vitamin van, aminek ha megemeled az adagját, akkor mást is emelni kell, hogy az egyensúly megmaradjon, illetve olyan is van, hogy két anyag egymás felszívódását elősegíti ill. gátolja. Egy jó komplex készítményben a legfontosabb vitaminok és ásványi anyagok úgy vannak a megfelelő mértékben jelen, hogy a velük szoros kapcsolatban lévő többi anyag is jelen van a megfelelő mennyiségben.


Amúgy amire nagyon kell figyelni: vas, folsav, D, E vitamin, Magnézium.

2019. jan. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ignis Subdialis ***** válasza:

Tökjó, pont az előző hozzászólásomban jegyeztem meg, hogy a multikból szinte lehetetlen az ásványi anyagok felvétele. Két egyszerű okból:

- rosszul hasznosuló vegyületekben van benne, amik csak pár száz százalékban szívódnak fel

- egyes ásványi anyagok gátolnak másokat a felszívódásban (klasszikus egymást gátló anyagok: vas/magnézium/kalcium)

Például ha a multikban előszeretettel alkalmazott szervetlen magnéziumvegyületet, a magnézium-oxidot vesszük, amiből maximum 4% hasznosul, akkor ha ez meg is próbálna felszívódni, mindjárt ott van a vas vagy a kalcium, ami megakadályozza.

Persze nem vitatható el a multivitaminok placebo hatása, ami a tudományos tények ellenére is nyilván van neki, hiszen annyian hisznek benne és tulajdonítanak nekik csodatételeket, plusz a reklámok is jócskán gondoskodnak a hiedelmek erősítéséről.

2019. jan. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ignis Subdialis ***** válasza:

Nem pár száz százalékban, hanem csak "pár százalékban szívódnak fel". :)

Vasból még a jól hasznosuló vegyületek is maximum 15-20%-ban hasznosulnak, de az az egyetlen, amit nem sajnálnak jól hasznosuló vegyületként alkalmazni a multik, a bibi csak az, hogy 14 mg vasnak mennyi is a 15-20%-a?

2019. jan. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Én már teljesen össze vagyok zavarodva abban, hogy külön-külön összeállítsam részünkre a vitamin csomagunk...

Ezért már a maradékra amit még nem vettem meg külön, szemezgetek egy komplexebb készítménnyel, de akkor amiben

"klasszikus egymást gátló anyagok: vas/magnézium/kalcium"

vannak azok tényleg felejtősek? Igazából utóbbi kettőből van a készítményben.

Köszi ha tudtok segíteni.

2021. máj. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzátennék, hogy eddig ami van az egyértelműen a folsav (~600 folát formában,ami 400 folsavnak felel meg a leírás szerint), ezen kívül D3 vitamin és Bioco szerves cink van a palettánkon (meg Plussz multikat iszunk,de arról már olvastam, hogy azokból nem sok minden hasznosul,de valami azért csak, talán jobb mint az üdítő).

Az itt ajánlott Bioexta b komplex nem kapható jelenleg, ehelyett a Jutavit B komplexét tervezem rendelni és még egy szerves szelénen gondolkodom...

De például ha vennék egy Centrumot férfiaknak akkor azon minden egyben lenne. Csak sajnos most néztem jobban a kalc.,magn. mellett vas is van benne. Akkor ez tényleg nem jó? Válogassam továbbra is külön-külön? Ha igen mi az ami kell a meglévők mellé? Köszi!

2021. máj. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
Nagyon kevés olyan kombinált készítmény van, amiben pont nincsenek olyan ásványi anyagok, amik összeakadhatnak. Úgyhogy igen, a Fe-Mg-Ca kombi kerülendő, meg ennél jóval több is. Évekbe telhet, amíg az ember kialakít magának egy megfelelő kombinációt lehetőleg olyan termékekből, amik jól hasznosulnak, úgyhogy megértem az elveszettséged. Kérdés, hogy mit szeretnél pótolni, mi lenne a szempont. Ha írsz privátban, tudok mondani példákat, hogy mely termékeket érdemes kerülni, melyek jöhetnek számításba.
2021. máj. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!