Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mekkora táskával mentetek be...

Mekkora táskával mentetek be szülni? és miket pakoltatok, mik a legfontosabbak amiket ne hagyjak itthon?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 19. 10:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy kis huzhatót vittem a szülőszobára,kórházba pedig a nagyot. Én pl szülés után lezuhanyoztam,de nem olt nálam tiszta hálóing(vizben szültem igy rövid ideig volt rajtama hálóing,de abban voltam mikor elment a magzatvíz.) Nem volt vizes,de azért jól esett ha van ott tiszta.

Szülőszobára fontos: zokni!! nagyon tud fázni a láb:) (forró vizben ültem másodszor igy nem,de első szülésnél nagyon fáztam.. Törölköző,wc papir(esetleges beöntés után wc-re kell menni), iratok,kis könyv,leletek, esetleg szölőcukor,ásványvíz,szendvics,apának sterilruha.

2013. ápr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. szülés tapasztalatai alapján most így vagyok összepakolva:

Szülőszobára kis táska: 1 mappában az összes terhességgel kapcsolatos lelet, terhes kiskönyv, házassági anyakönyvi kivonat, TB-, lakcímkártya, személyi; 2 hálóing (1 a szülésre egy utána a zuhany utánra), pár db nagy Tena betét, 1 Tena hálós bugyi, 1 nagy és egy kicsi törölköző, tusfürdő, 1 tekercs wc-papír, gátmasszázsolaj, papucs (gumi, amiben tusolni is lehet), papírzsepi, homeopátiás bogyós, 1 üveg ásványvíz, csoki, telefon, fényképezőgép.

Kórházi napokra nagy bőrönd:

Babának pelenka, popsitörlő, popsikrém 3 napra (ahol én szülök nem adnak egyiket sem), mellszívó, cumi, 2 cumisüveg, nekem 2 hálóing, nagy és kis törölköző, zoknik, 1 csomag nagy Tena, 2 Tena hálós bugyi (több nem kell mert minden zuhanynál ki lehet mosni és 10 perc alatt száraz, amit reggel kimosol este simán fel lehet már venni), köntös, Algopyrin (legutóbb az sem volt az osztályon), hasszorító, toll, telefontöltő, fényképező aksijának töltője, fogkefe, fogkrém, arctisztító, arckrém, kézkrém (nekem a kórházi fertőtlenítős szappantól iszonyatosan kiszáradt a kézfejem, szinte sebes volt), evőeszköz, pohár, konyharuha, papírzsepi, wc-papír.

Itthon pedig összeraktam 3 szatyrot, hogy minden nap hozzon majd be egyet a férjem, mindegyikbe tettem 1-1 tiszta törölközőt, 2-2 hálóinget (én szülés után napi kétszeri tusolás mellett is iszonyat izzadtam, így napi 2 hálóinget fogyasztottam, törölközőből pedig szerettem hogy minden nap tiszta legyen, itthon nem, de a kórházban igen), 1-1 tekercs wc-papírt.

Jó sok cucc, de nekem ennyi kellett. Ja, és a szoptatós párnát is be fogom vinni, elsőnél azt is másnap hozattam be kínomban, olyan kényelmetlen volt az ágy.

2013. ápr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!