Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Esküvő után mennyivel jött a...

Esküvő után mennyivel jött a baba?

Figyelt kérdés

Akiknek több idő telt el, nem zaklattak az ismerősök?

Mi másfél éve vagyunk házasok, egy ideig nem szerettünk volna babát, most már készen állunk de egyelőre nem sikerült. Amióta próbálkozunk különösen idegesít, ha erről faggatnak, én lennék a legboldogabb, ha tudnám mikor lesz már babánk


2019. jan. 20. 15:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Mi úgy terveztük, hogy rögtön jöhet, illetve már esküvő előtt pár hónappal se védekeztünk.

Pontosan 40 héttel később született a trónörökös. Szerencsénk volt. 😊

Minket azzal bacogattak, hogy elkapkodtuk, vagy azért házasodtunk, mert terhes lettem. Le kell tojni.

2019. jan. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

4 évvel utána. Tervezetten és elsőre össze is jött.

De a környezetem az esküvő utántól folyamatosan piszkált vele. Nem a rokonok, hanem inkább kollégák. Egyébként ez is nagyon rosszul esett, mert mi az anyagiak miatt nem vállaltunk hamarabb gyereket, de akárkinek csak szóvá tettem lehurrogott, hogy nem ettől kéne függővé tenni. Mondtam, hogy nem fogok olyan helyre gyereket vállalni ahova egy kiságyat se tudok letenni olyan kicsi. Megkaptam, hogy jajaj, nem kell ezt ilyen komolyan venni, nekik is minden rendeződött mire jött a baba... És az ilyenek sosem hallgatnak el.

2019. jan. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Nekünk semennyivel utána nem jött, mert eszünkbe sem volt gyereket vállalni, ezt már a kapcsolat elején tisztaztuk. Gondolhatod, hogy minket mennyit b*aszogattak a témával, amire végre sikerült leállítani őket. Egyszerűen csak mondjatok azt, hogy majd lesz ha ti jónak érzitek és váltsatok témát! Ez totalisan magánügy, senkinek semmi köze hozzá, kb olyan mintha azt kerdezgetnem állandóan, hogy mikor szexeltetek utoljára vagy milyen pózban csináltatok... Persze ilyenkor a faggatozoknak áll feljebb. (tudom mert próbáltuk már :D)
2019. jan. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Júlisuban volt az esküvőnk és augusztusban már nem

jött meg.:D Az első hónapban sikerült szerencsére.

Egyébként mindig van valami, amivel zaklathatnak, nálunk az esküvő volt pár évig a téma.. ha megszületik a baba gondolom az lesz, hogy mikor jön a következő stb.

2019. jan. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Több, mint 5 év után született lombikbaba. Eleinte piszkáltak és kérdezgették, hogy na mikor jön?, utána győzködtek, majd el könyveltek karrieristanak,


Soha senki sem kérdezte meg, hogy mi az oka, hogy van e oka, hogy nincs meg gyerekünk

2019. jan. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Esküvő után 7 évvel, plusz még 5 évet együtt is éltünk esküvő előtt. Nem zaklatott senki.
2019. jan. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
Idén 6 éves házasok leszünk. Évek óta mondogatják, főleg, hogy két fiatalabb unokatesómnak már házasság nélkül is van gyereke. Témát kell váltani, letojni mit beszélnek. Mindenkinek a saját döntése, hogy mikor akar. Mi szeretünk ketten lenni, bármikor, bárhová elnenni, stb. egyelőre önzőek vagyunk. De szeretnénk azért majd.
2019. jan. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
98%

Nekünk esküvő előtt jött :)

Májusra lefixáltuk az időpontot még két éve, megvolt a vendéglista, a menü, a fotós, minden...mindeközben nekem volt egy olyan betegségem, amivel biológiailag szinte semmi esélyem nem volt teherbe esni. Júniusban megkaptam az orvosi szakvéleményt is, amelyben az állt, hogy gyermekvállalás előtt legalább fél éves hormonterápia, akár beültetés vagy más mesterséges módszer fog rám várni. A ciklusom totál káosz volt, 2-3 hónapig is kimaradt, rendszertelen, kiszámíthatatlan. Szeptemberben lett gyanús, aztán csináltam egy olyan pozitív tesztet, hogy leugrott a kijelzőről. Kiderült, egy héttel a tervezett esküvő előttre vagyok kiírva. Természetesen lemondtuk az esküvőt.

Azért írtam le mindezt, mert bennünket rengetegen elítélnek, hogy esküvő előtt vállaltuk a babát, teljesen ismeretlenül, a háttérsztori tudásának hiányában is kapunk rengeteg negatív visszajelzést. Pedig nem most akadtunk össze, 11 éve együtt vagyunk a párommal, első szerelmei vagyunk a másiknak töretlenül azóta. A baba rendezett körülmények közé, anyagilag és társadalmilag is teljes biztonságba fog érkezni. Így még kevésbé értjük ezt a hozzáállást. Nem a mi dolgunk lenne ez egyedül? Hányan, de hányan ráncolják a szemüket, hogy mit képzelünk! Amit mi igyekszünk abszolút figyelmen kívül hagyni, de mégsem megy teljesen. Nem akartunk ezért egy elsietett, két tanús szertartást. Nekünk egy házasságkötésünk lesz, ami az igazi, és az, hogy a kislányunk fogja hozni a gyűrűt, nem befolyásol semmit.

2019. jan. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Gratulálok, a lényeg hogy ti boldogok vagytok, károgók mindig lesznek
2019. jan. 20. 17:42
 10/17 anonim ***** válasza:
Kb. egy évre rá kezdtünk "próbálkozni". Nem zaklattak.
2019. jan. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!