Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Korai, ha 7 hónapja vagyok az...

Korai, ha 7 hónapja vagyok az új munkahelyemen, és most szeretnénk belekezdeni a babaprojektbe?

Figyelt kérdés
7 hónapja kezdtem, de már nagyon szeretnénk babát. Mennyire korai ez ha még aig több, mint fél éve kezdtem? Lehet, hogy elsőre össze sem jön, viszont nagy cégről van szó, multicég.

2019. jan. 21. 07:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég korai. Ha egyből táppénzre kell menned (az ördög nem alszik), akkor 7 hónapig kapsz táppénzt. Azt nem tudom, hogy ilyenkor pl. gyed jár-e, mert az egy év munkaviszony megvan, viszont ténylegesen 7 hónapig dolgoztál. Könyvelő vagy hr-es biztosan tudja. Ha volt előtte munkahelyed, és nem volt szünet, az is más helyzet.

Az egészen biztos, hogy arra a munkahelyre nem várnak vissza. 2-3 éves picivel állást keresni nagyon nehéz.

2019. jan. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Én egy évig minimum várnék, aztán belevágnék, mert azt se lehet előre tudni, mikor jártok sikerrel. Mi pl. első babára kb elég volt gondolnunk , és sikerült, a másodikra pedig másfél évet vártunk mire összejött!!
2019. jan. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Korai. Mi másfél évet vártunk a tesóval, elsőre sikerült, épp csak úgy nézett ram a párom.

8 hetesen bevéreztem, táppénzre kellett jönnöm. Szóval nagyon jó, hogy nem csak fél évet vártunk, mert akkor szívtam volna, es azt nem akartuk.

Szerintem várd meg legalább az 1 évet, hidd el, jobb úgy. Pláne, hogy csak 5 hónap van addig.

2019. jan. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Nekem volt előtte folyamatos munkaviszonyom, de így is vártunk az új helyen is 9 hónapot. Gondoltam elsőre talán úgysem jön össze, meg ugye amúgy se lesz semmi gond... Hát elsőre összejött és pillanatokon belül be is ütött a terhességi vészes hányás amivel kórházba is kerültem. Nem bánom, hogy nem hamarabb vágtunk bele a babaprojektbe, mert egyáltalán nem számítottam rá, hogy ilyen hirtelen ki fogok esni a munkából.
2019. jan. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de nem tudom honnan veszitek, hogy nem volt előtte munkaviszonyom, mert ilyet nem írtam. Az új munkahelyről volt szó, hogy innen mennyire korai elmenni szülni. Nem feltétlenül akarok ide visszajönni, de rossz viszonyt sem akarok. De egy munkahely miatt megéri halogatni a család lehetőségét? Mi van ha 2 évet kell várni rá? Bizonytalan vagyok, nem akarom a munkát előtérbe helyezni, de ha mindenki így gondolkodik, akkor a munkaehlyemen is így fognak, ezt sem szeretném hogy emiatt lenézzenek.
2019. jan. 21. 20:00
 6/9 A kérdező kommentje:
A másik, hogy 30 leszek nem soká, tehát nem kis csitei vagyok sajnos már. :) emiatt az aggodalom.
2019. jan. 21. 20:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Első a baba, második a munka.
2019. jan. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2 es vagyok, bocsi én a támogatások szempontjabol értelmeztem az eredeti kérdést. Tehát hogy járjon tappenz majd csed legalább.

Nézd a munkáltató nyilván annak örül ha nem mész sehova, hanem jó sokáig dolgozol :) minden más verzió nem fog annyira tetszeni nekik :) úgyhogy innentől fogva mindegy szerintem, mikor mész el tappenzre (vagy ha végig dolgozni akarsz, akkor utána szülési szabira)

2019. jan. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A támogatások járnak, ha két munkahely közt kevesebb, mint 30 map telt el. A táppénz szempontjából kérdéses csak, mert annyit lehetsz táppénzen, amennyi időt az adott munkahelyen ledolgoztál. Innen most ezt a közel 7 hónapot. Veszélyeztetett terhesként vagy ikerterhességgel azonnali táppénz is lehet, akkor az nem biztos, hogy kitart a szülésig. Legalább ennyit kéne várnod.
2019. febr. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!