Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magas prolaktin? (Többi lent)

Magas prolaktin? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Nem rég kezdtem szedni a bromocriptint magas prolaktin miatt. Tervbe van a baba is és a kérdésem az lenne, hogy aki volt hasonló helyzetben annak hány hónapig kellett szednie a bromocriptint, mielőtt összejött a baba? Nem várok csodát, tehát tudom hogy az első doboz elfogyasztásától még nem fog rögtön jönni a baba. Csupán csak érdekel hogy kinek mi a tapasztalata.

Egyébként a magas prolaktin tünetei közül csak a rendszertelen menstruáció van jelen. Ezzel az okkal mentem nőgyógyászhoz és utána mutatta ki a labor, hogy magas a prolaktinom. Olvastam, hogy mások sokkal komolyabb tünetekkel is rendelkeztek.


Előre is köszönöm a válaszokat. :)



2019. febr. 15. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nőgyógyász/endokrinológus mit mondott?

Mennyivel több a normálisnál az értéked?

2019. febr. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 3 hónapig szedtem, a 4-ben jött össze a baba :)

Mennyi lett a prolaktinod?

2019. febr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
900 lett. 3 hónap múlva kell vissza mennem ellenőrzésre addig pedig végig szednem kell a bromocriptint.
2019. febr. 15. 20:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ó akkor simán összejön majd, ne aggódj. Nekem 2600as értékről levitte 2 vagy 3 hónap alatt majdnem a normálra, és kb 5.hónaptól a ciklusaim is pontosak voltak. (Azért kérdeztem az értéked, mert nekem viszont a magas prolaktin oka hipofízis megnagyobbodás volt, amelett meg nem ajánlatos teherbe esni, mert tovább növeli)

Szóval neked hamarosan jöhet :)

2019. febr. 16. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :)
2019. febr. 16. 09:01
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem is 960 volt.Még csak 1.5 hónapja szedem.Napi féllek kezdtem,kb két hete 2x0.5 az adag.Közbe lesz még egy átjárhatóságim.

Amúgy nekek nemsok tünetem van.Menstruáció ált.pontosan megjön,max ritkán előfordul 1 nap késés.Valamint előtte pár napal mellfeszülés,tejcsorgásom nincs.Most volt meg és a feszülést nem érzem már,bízom benne hogy a bromo vmivel lentebb vitte a prolaktint.Köv hónapban megyek ellenőriztetni hol tartunk.

Te mennyit bromot szedsz? Majd jelentkezz ha összejött a baba :)

2019. máj. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hétköznap este egy egészet, hétvégén felet. Áprilisban voltam ellenőrzésen, rendben volt a prolaktinom, ezért is csökkentette a napi kettőt egyre. Péntekre nem várom. Múlt héten szintén voltam a dokinál, és az ultrahang szerint akkor voltam a ciklusom felénél, mivel látott egy tüszőt, pedig pont előtte egy héttel lettek pozitívak az ovulaciós tesztek. Valamint a doki szerint a méhem se úgy nézett ki mint ha megkellene hogy jöjjön. Úgy hogy most fogalmam sincs hogy mi van. A bromokriptin segített rendbe szedni a ciklusom. Legutóbb 29 napos volt. De az ultrahang szerint most hosszabb lesz.

A doki bogarat ültetett a fülembe és kíváncsiságból csináltam ovulaciós tesztet az elmúlt három napban és mind pozitív lett. Mindegyik tesztcsík ugyanolyan erősségű. De most teljesen össze vagyok zavarodva. Hallottam már arról hogy valakinek lehetnek rejtett peteérései, de azért nagyon meglepődtem.

2019. máj. 27. 06:17
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én januárban kezdtem szedni, februárban lett pozitív a teszt, novemberben lesz 6 éves :-)
2019. máj. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ó nagyszerű. Gratulálok! :)
2019. máj. 28. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!