Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Jelenleg hogy áll az a dolog,...

Jelenleg hogy áll az a dolog, hogy 40 év felett nem annyira ajánlott szűlni?

Figyelt kérdés

Statisztikailag mennyire nő meg az esély rá, hogy a gyereknek lesz valami betegsége, rendellenessége?


Illetve a jövőben ezek a kockázatok mennyire lesznek lecsökkenthetőek?


2019. febr. 28. 07:33
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Minél idősebb a nő annál nagyobb az esély, hogy a születendő gyermek valamilyen betegségben fog szenvedni, de ez nem jelenti azt, hogy minden 40 év feletti nő csak beteg gyermeket tud szülni.

Sok mindentől függ. Nagymamám 51 évesen is makkegészséges gyereket hozott a világra. Gyerekkori barátnőm 23 évesen beteg gyermeket szült.

Sok mindentől függ, de tény, hogy nagyobb esély van a kockázatra 40 év feletti szülésnél.

2019. febr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Annyi genetikai vizsgálat van már és annyi mindenre tudják szűrni a gyereket. Szerintem nem para 40 fölött sem, csak járni kell szorgalmasan a vizsgálatokra
2019. febr. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Wadmalac ***** válasza:
97%

A petesejtek tulajdonképpen egyidősen a nővel, nem újulnak, a készlet adott, csak fogy. Természetesen minél idősebb az anya, annál nagyobb eséllyel sérült a petesejtek génkészlete.


Ezen a tudomány még sokáig nem fog tudni segíteni, de a terhességi szűrések kivédhetik a gondok nagy részét.

2019. febr. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
46%

Szerintem ténylegesen nem ajánlott 40 fölött szülni. Amit az első kommentelő írt (51 évesen), teljesen elfogadhatatlannak tartom, szerintem ez már nagyon nagy felelőtlenség. És egyébként soha nem is értetettem, hogy mi a jó abban, hogy még 51 évesen felnevel egy gyereket. Meg mire a gyerek 18 éves lesz, az anya már 69. A másik, hogy egészségügyileg sem ajánlott. Amit írt a 3-as az igaz, de annál sokkal komolyabb problémák is lehetnek. A petesejt az ovulációig (tehát a kilökődés) még nem teljesen érett (elsőrendű oocyták), nem fejeződött be a meiózis. A kromoszómák a konjugált állapotban vannak, azaz össze vannak tapadva. Az ovulációig ez így is marad. Minél később jut el az ovulációig (majd a megtermékenyítésig), annál nagyobb az esély, hogy a kromoszómák nem válnak szét. Ez pedig ún. nondiszjunkciós kromoszómaaberrációkhoz vezethet. Tehát egyenlőtlen lesz az utódsejtekben a genetikai anyag mennyisége. Ennek egy lehetősége a monoszómia, triszómia stb. Ezek gyakran súlyos betegségekhez vezetnek pl. idiotizmus, Down-szindróma. A Down-szindróma a leggyakoribb, melynek oka a 21-es triszómia.

Statisztikailag mennyire nő meg az esély rá, hogy a gyereknek lesz valami betegsége, rendellenessége?

Ezt csak a Down-szindrómára tudom megmondani. A 35 éven felüli nők terhességéből 10-szer gyakrabban születik 21-es trisomiás, mint "normál" esetben. Illetve elmondhatjuk, hogy a szindróma esélye az idővel exponenciálisan (azaz robbanásszerűen, nagyon meredeken) megnő. Ezért nem ajánlott későn szülni: [link]

És akkor még nem is beszéltünk az anya egészségi/fizikai állapotáról. Természetesen minél idősebb egy nő, annál kisebb eséllyel tudja egészséges körülmények között megszülni a gyereket.

2019. febr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

A terhességi szűrések nem "védnek" meg semmitől, csak a születés előtt meg tudják mondani mekkora esély van arra, hogy esetlegesen beteg gyerek születik. Szóval csak diagnosztika és statisztikai analízis. Nem tévedhetetlen módszerek ezek, és nagyon sok egyéb befolyásoló tényezőt sem számszerűsítenek benne.

51 évesen, hát most mit csináljon ha terhes lesz valaki? Ha nem tervezte, de elvadult a buli a sakk-klubban... most komolyan.

2019. febr. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

első vagyok.

Én írtam, hogy a nagymamám 51 évesen szült egészséges gyereket. De elfelejtitek, hogy akkor más világ volt. Annak idején teljesen normális és elfogadott volt, hogy egy családban 10-15 gyermek születik. Ma már 2-3 gyereket is soknak tartanak. Nagymamám és nagypapám életük végéig együtt maradtak, több mint 50 éves házasságig. 13 gyermeket szült, és anyám volt a legkisebb gyerek akit 51 évesen szült meg. Nagymamám 93 éves korában halt meg.

Ma már lehet nagy butaság 51 évesen szülni, sőt én 40 évesen sem szülnék, de ugye most mást világot élünk.

2019. febr. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pont hogy azt gondolnám ma már az emberek simán élhetnek akár 80 felett is aktív, minőségi életet, ezért 40 fölött is vállalnak gyereket, férfiak pedig jóval később is. Semmi garancia nincs rá hogy aki fiatalon szül az fel is tudja nevelni a gyerekét, és sajnos a rendellenességek sem védhetőek ki. Az a legbiztosabb ha senkisem szül. :) Inkább úgy kellene érteni ezeket az ajánlásokat, hogy 40 fölött sem felelőtlenség szülni, de számítani kell rá, hogy komplikációk lépnek fel. Egyébként az ikerszülésnek is legalább annyi kockázatnövelő tényezője van, de ugye arra sem mondjuk hogy felelőtlenség bevállalni. Azt meg sosem értettem hogy miért mondják azt hogy 50 évesen már nem lenne szabad... hát régen mi más választásuk volt? Ha nincs fogamzásgátló akkor 40 évesen illene letenni a lantot, vagy hogy?
2019. febr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Nézni kell az apai életkort is. 40 éves nőnek 30 éves férfitól nagyobb eséllyel lesz egészséges gyermeke, mint 50 éves férfitól.
2019. márc. 1. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 khniki ***** válasza:
95%
Mondjuk az is számít, mennyivel 40 fölött. Sok nő szüli meg többedig gyermekét 39 körül. Nem gondolom, hogy negyvrn egy-két évesen ne lehetne babát vállalni. Azért 45 fölött már tényleg nem ajánlott.
2019. márc. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#4 hülyeséget ne terjessz, mert abszolút nem így van.
2019. márc. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!