Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az normális dolog, ha a...

Az normális dolog, ha a netbookom a bekapcsolástól számítva kb.3-4 perc alatt "szedi" össze magát? Illetve ha a gépemen gyári 32 bites Windows 7 Starter SP1 van, akkor milyen más operációs rendszert ajánlott rátenni, ha ezt le akarom cserélni?

Figyelt kérdés

A gépem Dell Inspiron Mini 1020, 1.66 GHz-es Intel Atom procival, 1 GB RAM-mal, és Intel-es VGA-val. Nem annyira rossz gép, bár nekem ez a bekapcsolás utáni lassú betöltődés elég gyanús. :S

Vírus nincs a gépen, karba van tartva rendesen. Az Msconfigban ki van kapcsolva pár cucc, ami egyébként automatikusan elindulna, hogy azok se lassítsák a gépet jobban. Ennek ellenére így is lassú. :(


Ezt a Windows 7-et is szeretném lecserélni. Gondoltam egy normális Windows 7-re, pl. az Ultimate-re, bár lehet, hogy azt nem vinné a gép rendesen. Service Pack 3-as XP-re is gondoltam még, az szerintem már tutira futna rajta normálisan.

Csak azt nem tudom, hogy ha lecserélem a gyári Windows-t, akkor a Vodafone-os internetemet attól még tudom használni? Mivel a mostani gyári Win7-nél már eleve ott volt az asztalon a Vodafone Connect ikon. Egy új Windows-nál ezzel mi lenne a helyzet?


2012. júl. 19. 12:02
1 2
 1/11 Hazardteam ***** válasza:
Én Win7 ThinPC-t tennék rá, de az én vagyok.. Mondjuk abban nincs .Net3.5 ami kell pár programhoz (pl. MSN) de egy ilyen harmatgyenge gépre akkor se tennék mást. Amúgy számtalan oka lehet a lassulásának, ehhez látni kéne. Nálam pl. 1x az Everything induláskori pásztázása lassította a betöltést, de van pl. olyan vírusirtó is, ami betöltődés előtt ellenőriz, emiatt lassabban indul az egész. És ezek még csak a "hivatalos" lassulások, vannak "nemhivatalos" lassítók is, pl. programok, amik teleszemetelik a bootszekvenciát, de lehet még számtalan oka.
2012. júl. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Lefuttattam a CCleanert is, de utána se lett sokkal gyorsabb. :(

Vírusirtóból az AVG van fent, azt nem kapcsoltam ki az MSconfigban, tehát a Win7 indulásakor indul az is. De lehet, hogy kilövöm azt is, valamit hátha gyorsít.


XP-t nem vinné a gépem? :( Mondjuk tényleg harmatgyenge, az igaz. De melyik netbook nem?


A gépet amúgy hogy lehet visszaállítani gyári állapotába a recovery partícióról? Állítólag az F8-at kell megnyomni bekapcsoláskor, de nekem arra semmit sem reagál. :(

2012. júl. 19. 13:12
 3/11 Hazardteam ***** válasza:

AVG RETTENETESEN belassítja, még a nagyobb gépeket is, én SEMMIKÉPPEN nem javaslom, főleg, hogy nem is egy jó vírusirtó, ráadásul már egyre több hivatalos cég is kezd kiakadni rá, ez pl. a legújabb példa: [link] Inkább akkor már használj Avirát, sokkal jobb és alig "eszik" valamit.


A CCCleanerről és társairól EZ: ***** a véleményem nekem is, rendkívül sokat szívtam miattuk.. szerintem felejtős történet.


Leteszteltem és még egy csonkolt XPHome-nál is jelentősen gyorsabb a Win7ThinPC, amit a Microsoft direkt gyenge gépekre készített. Kipróbáltam szóval úgy írom/mondom. ráadásul XP nagyon régi. Ha belegondolsz, 12 éves technológia, azok a "vasak" (gépek), amik ma vannak, akkor még kósza ábrándként SEM léteztek:)


"A gépet amúgy hogy lehet visszaállítani gyári állapotába a recovery partícióról? Állítólag az F8-at kell megnyomni bekapcsoláskor, de nekem arra semmit sem reagál. :("


F8 az majdnem minden gépen a "boot menüt" takarja, vagyis, hogy pl. melyik eszközről indítsoa a rendszert, hdd, DVD meghajtó, pendrive stb. Nézd meg a manual füzetecskéjében, biztos írják melyik billentyű kombót kell nyomogatni az újratelepítéshez, én így nem tudom most megmondani.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. júl. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Hazardteam ***** válasza:
Ja és még valami: böngészéshez érdemes Chrome-ot használni, vagy kipróbálni, úgy értem az újakat: 18-20. Beleépítettek egy hardveres gyorsítás emulátor szerűséget, így, ha azt bekapcsolod (régi, vagy bénább) integrált video"kártya" esetén, akkor képes jelentősen gyorsítani, olajozottabbá tenni a böngészést. bár én inkább Chromiumot használok, az gyorsabb. [link]
2012. júl. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ha ennyire biztos vagy benne, akkor marad az a Win7 ThinPC. :) AVG helyett meg felteszek valami mást, pl. amit mondtál.

Egyébként nekem az AVG-vel semmi bajom, legalábbis a másik gépemen, ami egy asztali Pentium 4-es. Nem lassít semmit /vagy legalábbis alig veszem észre/, kiirt mindent, amit kell, és folyamatosan frissíti magát. Ott nekem bevált. De azt hiszem, hogy a netbookomat megkímélem az AVG-től ezután...


Mikor bekapcsolom a gépet, akkor 2 gombról tájékoztat: F2 Setup menu, F12 Boot menu. Előbbi ugye a BIOS, utóbbinál pedig mindössze annyit választhatok ki, hogy Csökkentett vagy normál módban indítsa-e a Windows-t /a normális boot eszközöket - HDD-ről, USB-ről, CD/DVD-ről, stb. - a BIOS-ban tudom kiválasztani/.

2012. júl. 19. 14:02
 6/11 A kérdező kommentje:
Google Chrome-ot használom én is, meg a FireFox-ot is. De igazából tökmindegy, mert így is, úgy is tök lassú az egész nekem. :(
2012. júl. 19. 14:05
 7/11 Hazardteam ***** válasza:

A boot előtt nem fog "tájékoztatni" szerintem. A Dellnek sem jó, ha mindenki elkezdi nyomogatni a gombokat hogy "hú ezmiezmiez?" Gondolom kaptál a géphez egy kis fuzetet, azt hívják "manual"-nak. abban nézz utána mi ez a bullentyű kombináció. De persze ez csak akkor van, ha gyárilat előtelepítve kaptad hozzá a windows-t. Mondjuk én még mindig a ThinPC-t javaslom, mert baromi gyors, miközben minden lényeges dolgot tud, "hivatalos" szóval nem ilyen "buherawindóz" és normálisan néz ki a pof@ja is:)


Az AVG bocs, de "köztudottan" az egyik leggépigényesebb vírusirtó. Számtalan gépre feltettem már, mert a tulajok kérésére, mert hogy "aztat ösmérem, nem köll úúj". az eredmény minden esetben drámai lassulás lett, olyan szinten fogja a gépet, hogy nemigaz. Főleg, ha régi. Na akkor kapufa. Jah a Chrome. Nem elég "feltenni" be is kell kapcsolgatni ahhoz, hogy működjön a hardveres gyorsítás. Ha csupán "felteszed" attól még nem fog csinálni semmi extrát.

2012. júl. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen, gyárilag előre feltelepített Win7-ről van szó, tehát működnie kéne, ha kinyomozom a billentyűkombót... /a kézikönyvét most nem tudom, hol van, marad a netes keresés a gyártó oldalán/


A Chrome-ban hol tudom beállítani a hardveres gyorsítást?

2012. júl. 19. 14:50
 9/11 Hazardteam ***** válasza:

Beütöd a böngésző címsorába: chrome://flags/ és kijönnek a ki-be kapsolási lehetőségek. Általában ezeket kell BEkapcsolgatni:


-Override software rendering list Mac, Windows, Linux, Chrome OS

-Enable accelerated 2D canvas

-Enable deferred 2D canvas

-Enable accelerated CSS animations

-GPU Accelerated SVG Filters

-Enable hardware-accelerated video decode


XP-nél meg a chrome indítóikonján nyomni egy jobb klikket, tulajdonságok, kijön egy panel és az "exe" után khagyva egy helyet be kell írni/másolni "flageket" amik amolyan parancssorok, valahogy így: [link]


De nálam egy kicsit máshogy van, mert én EZT: [link] használom.

2012. júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Hazardteam ***** válasza:
Ha mindent jól csináltál, akkor a böngésző címsorába beírt paranccsal: chrome://gpu/ tudod ellenőrizni a végeredményt, aminek nagyjából úgy kell kinéznie, mint amit 14:01-kor linkeltem a képfeltöltéses linkben.
2012. júl. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!