Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire könnyű a teherbeesés,...

Mennyire könnyű a teherbeesés, ha túlsúlyos vagyok, de a szükséges összes vizsgálat szerint semmi akadálya, hogy terhes legyek?

Figyelt kérdés

Ugyanolyan esélyem van így, mint egy normál testalkatú nőnek?

180/98, 31 éves vagyok.


2019. márc. 11. 19:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
47%
Amikor én szültem, akkor egy szobatársam túlsúlyos volt, így neki nem látták az ultrahangon, hogy milyen nemű a gyerek. Egyébként a kövérséghez mindig társul valami betegség, cukorbetegség, magasvérnyomás stb.. Így ő már három hónappal a szülés előtt be feküdt a kórházba.
2019. márc. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
52%

Hogy ti mennyire korlátoltak vagytok. De persze biztos ti vagytok okosak, akik szerint csak a gebék lehetnek egészségesek.


Többen leírtuk, h a világon semmi gond nem volt az UHval, én azt is, hogy nem 20-30 kgot híztam a terhesség alatt, mint a "vékony" lányok szoktak, hanem fogytam.

2019. márc. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
68%
Mit értesz összes vizsgálat alatt? “Kezdő” koromban azt hittem elég ha elmegyek a babaprojekt elején a dokihoz, ő csinál egy igt, majd pár hónap múlva jön a baba. Nos, ennek 2,5 éve, baba még sehol😂
2019. márc. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Szorítkozzunk a kérdésem lényegére! Nem a kövér kismamákról érdekelnek a vélemények. A lényegre törő válaszokat köszönöm!
2019. márc. 11. 21:08
 15/24 anonim ***** válasza:
71%

126 kgval kezdtem a terhességet. 116al jöttem ki a szülőszobáról. Soha semmi probléma nem volt az uhval, 12. Héten fixen megmondták, hogy kislány, a cukorterhelésem és a vérnyomásom is tökéletes volt végig, a szülésen kívül 1 napot nem töltöttem kórházban. 1 hónap alatt teherbe estem. Azóta sikerült 75 kgra visszafogynom, de már másfél éves a lányom.


Lefogyni nem 5 perc, és baromi bunkók vagytok, hogy azért halogassa a babatervezést évekig, ha minden körülmény adott hozzá, mert túlsúlyos.

2019. márc. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
76%
9-es, miért van idézőjelben a kis, a kismama szóban? Te nagymamának hivod a túlsúlyos terhes nőket?
2019. márc. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
71%

Ha nincs semmilyen problémád akkor ugyanannyi esélyed van mint bárki másnak aki egészséges..

Voltál nőgyógyásznal is már vagy hormont néztek már?

Ciklusod rendszeres?


Nekem pl Pco-m van, és fogynom kellett hogy legyen újra peteeresem. Nem voltam túlsúlyos, de miután megszuletett a kisfiam maradt rajtam felesleg itt-ott

2019. márc. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
66%
Én is túlsúlyos kismama vagyok. 164/100. Semmi gond nem volt egyik ultrahangon sem a súlyommal. Mindent remekül láttak. Minden eredményem tökéletes. Nincs magas vérnyomásom, cukor bajom, és eddig 6 kilót fogytam. Olyan hamar teherbe estem, hogy időm sem volt lefogyni, pedig nagyon szerettem volna. Terhességem elején annyit mondott a doki, hogy figyeljek oda, ne hízzak 20 kilót.
2019. márc. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
91%

Az első tehességem 125 kilóval indult. Minden uh leletre rá volt írva, hogy "rendkívül obes hasfal".

Magyarul a doki mossa kezét,ha nem sikerül valamit jól megmérjen. Biztosan van köze a hasfal vastagságának az ultrahang gép pontosságához.

Időközben lefogytam, azóta 2 vetélésem volt. Hogy köze van a súlyvesztéshez vagy csak szimplán öregebb lettem nem tudni. Az eredményeim kifogástalanok,nem indokolják az embrió leválását.

2019. márc. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
55%
1. A nagy túlsúly valóban megnehezítheti az uht. Ez tény. Ha megharagszol ezért, ha nem. Hogyan lehet hogy egyes kismamáknak nagy túlsúlynál is jó volt? Vsz az ultrahang minősége miatt...2. Most nem vagy beteg, de azért lássuk be sokkal nagyobb a kockázatod arra hogy valamilyen bajod legyen. Mivel kiírtad a kerdésed már van is. Mégpedig lelki. Tudod, hogy a mostani súlyod nem normális. Nem azért fogsz könnyen teherbe esni mert itt volt 2-3 példa arra hogy egyeseknek semmi baja. Vagy nem azért fogsz nehezen teherbe esni mert egy másik azt mondja hogy kövér vagy. Nem tudhatod előre. Én pl sportgiliszta vagyok, mégis 2 éve nem esek teherbe. A súlyod nem a teherbe esésnél fontos, hanem az életminőséged szempontjából. Csúfolnak téged, és majd csúfolják a gyereked is. Nem fogsz vele ugrabugrálni, meg kirándulni, meg strandra menni mert nem akarod hogy kegszóljanak. A gyerekvállalás nélkül is kéne fogynod valamennyit.
2019. márc. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!