Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire könnyű a teherbeesés,...

Mennyire könnyű a teherbeesés, ha túlsúlyos vagyok, de a szükséges összes vizsgálat szerint semmi akadálya, hogy terhes legyek?

Figyelt kérdés

Ugyanolyan esélyem van így, mint egy normál testalkatú nőnek?

180/98, 31 éves vagyok.


2019. márc. 11. 19:44
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
82%

Amúgy ez durva, hogy itt egyesek szerint a túlsúly csak a 100 kg fölötti súlyt jelentheti és minek szül aki kövér és egyébként sem lehet rendesen vizsgálni, jah meg amúgy is tuti még magadra szedsz 20-30 kg-t és fulladva tolod majd a babakocsit.

Itt pár emberből süt a korlátoltság és a rosszindulat. És a legszomorúbb, hogy legtöbbjük gyereket nevel, hasonlóan korlátolt gondolkodásmóddal... Aztán csodálkozunk, hogy a gyerekek verik egymást az iskolában, csak azért mert a másik nem olyan, mint mi...

(Még mielőtt bárki belém kötne, nem, nem vagyok 100 kg-s kismama...)

2019. márc. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

15.ös vagyok.


Ezt már leírtam a kérdezőnek privátban, de gondoltam itt is megosztom


Tény és való, hogy a túlsúllyal rendelkező nőknél nagyobb a kockázata egy terhességi cukorbetegségnek,és epekőnek, így érdemes elkezdeni mar az első pozitív teszt után egy szénhidrát és zsírszegény diétát alkalmazni.


Én is ezt csináltam, se epekövem, se cukorbetegségem nem lett, és 10 kg-t fogytam a terhesség alatt. Az orvosok, a védőnő végig dícsért, hogy sohase látott ilyen tudatos kismamát, az ultrahangon egy rossz szót nem szóltak, pedig mellső fali lepényem volt. És a papíromra se került rá, hogy egy hájas disznó vagyok.


Azoknál akiknél beszóltak, hogy a háj miatt nem látnak semmit az uh-n egy vajmi kevés szaktudással rendelkező, bunkó paraszt orvos lehetett, aki ha nem abba köt bele, hogy dagadt vagy, akkor abba köt bele, hogy szőke a hajad.


A borzasztó nagy súlyfelesleg ellenére, nagyon pozitívan éltem meg a terhességemet, mindenki nagyon kedves volt velem, es a szénhidrátszegény diétának köszönhetően, a lányom nagyon jól érezte magát a pocakban, 41 hetesen indítottak be.

2019. márc. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
65%
Egyesek milyen rosszindulatúak. Nekem is azt mondtak hogy sosem eshetek teherbe a súlyom miatt. Egy hónapban szüneteltem a fogamzásgátlóval és rögtön terhes lettem. Igaz tényleg volt magas vernyomásom ezért császár lett de azon kívül semmi gond nem volt. Ismerek egy anyukát 150kg körül van 10 gyereket megszült természetesen úton probléma mentesen. A testvére úgyszintén ott van súlyban, az is 5 gyereket szült természetes úton probléma mentesen.
2019. márc. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Szerintem bármilyen súllyal teherbe lehet esni, de inkább az egészségügyi kockázatok nagyobbak ilyen esetben.


Az "összes vizsgálat" tényleg összes? Mert, legalább 1 év próbálkozás után szoktak csinálni teljes kivizsgálást, csak úgy nem.

2019. márc. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!