Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy lehet védekezés mellett...

Hogy lehet védekezés mellett teherbe esni?!

Figyelt kérdés
Egyre több olyan kérdést látok hogy “ védekezés mellett “ lettem terhes.. Akik így jártak, árulják már el hogyan?? Nem vita indító, csak kíváncsiság.

2019. márc. 18. 06:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%
Védekezés mellett annyit tesz, hogy a fogamzásgátló eszköz ott maradt mellette a szekrényen. Mellette történt így, nem?
2019. márc. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
97%

Hát ezen az oldalon a legtöbb nő úgy esik véletlen teherbe H rendesen és precízen mindenre odafigyelve szedi a fogamzásgátlót.

Nem azt mondom, biztos előfordulhat ez is. Na de ennyi nőnél? Legtöbb esetben vagy elbaaztak valamit a szedésben v nem is védekeztek (ld. megszakítás), csak nem vallják itt be H ne legyenek savazva

2019. márc. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
85%

A fogamzásgátló hatását sok dolog gyengíti, amire nem mindenki gondol. Főleg az alacsony hormontartalmúaknál elég egy kis antibiotikum, vagy gyógynövényes készítmény, és jön a meglepetés.

Gumit sokan csak félidőben húznak, mert attól szerinte nem lehet teherbe esni, ha kicsit beteszi.


Valahogy nekem se sikerül elhinni, hogy a gyakorin mindenki tabletta és gumi mellett lesz terhes, az egyetlen, ami teljesen megbízható, az a megszakítás. Hát hogyne!

Érdekes, mi mindegy, hogy mivel védekeztünk, sose lett gyerek, pedig szoptatás alatt pharmatex kúpot is használtunk. Amikor akartunk, akkor elsőre sikerült, úgyhogy azt se mondhatom, hogy nehezen jönne össze.


Nem hiszem, hogy csak a véletlenen múlik.

2019. márc. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem elég sokan csak védekezésből :) írhatják ezt itt, mert ciki és így akarják rövidre zárni a témát (na meg a kérdésükre akarnak választ kapni, nem pedig ők akarnak arra válaszolni, hogy "miért nem védekeztetek?").
2019. márc. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
46%

Második gyermekem után egyfázisú fog.gátlót irattam, szoptatás mellett csak azt lehet ugyebár (mármint a hormonális dolgok közül).

Nem védett megfelelően pedig mindennap bevettem, nyilván kisebb a hatékonysága, mint a kombinált tablettáknak .

Egyetlen alkalomból lett a harmadik babánk.

Természetesen megtartottuk és nagyon örültünk neki, de többet nem választottam ilyen módszert.

Most Mirénám van, 5 év alatt nem lett semmi gond.

Most kell cserélni.

2019. márc. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
53%

1. Van, aki védekezésnek nevezi a megszakításos közösülést

2. Nagyon ritkán előfordulhat, hogy kiszakad vagy selejtes volt az óvszer és ezt utólag nem ellenőrizték, ezért nem tudtak róla

3. Van olyan is, aki szerint az védekezés melletti teherbeesés, hogy tabletta szedése mellett annak hatása gyengült, de kiegészítő védekezést nem alkalmazott (pl. antibiotikum, vagy hasmenés, hányás esetében)

4. Van, aki szerint még az is védekezés melletti teherbeesés, hogy egy-két szem tabletta kimaradt vagy hosszú csúszással vette be

5. Helytelenül használták az óvszert,a külső felülete előváladékkal szennyeződött például

6. Elégtelen biztonsági fokú eszközt használtak, pl. csak spermicid kenőcsöt önmagában



És még egy csomó variáció létezik. Ha megnézed, igazából a selejtes gumi talán az egyetlen eset, amikor a pár ténylegesen a legjobb tudása szerint védekezett, és önhibájukon kívül következett be a terhesség. Az összes többi eset elégtelen/hibásan alkalmazott módszer miatt következik be.


Igazából, ha megnézed, egyedül

2019. márc. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!