Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Missed ab után életmód váltás?

Missed ab után életmód váltás?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, a párom 25. Nem akartuk eredetileg a babát, igazából fogamzásgátlóval védekezünk már 3 éve mióta együtt vagyunk, de orvos tanácsára váltottunk egy másik fajtára. A váltás után még abban a hónapban nem jött meg a menstruációm, azt gondoltam biztos a gyógyszerváltás miatt, eltelt 1 hónap, aztán nem jött meg a következő se. Na itt vettem egy tesztet hogy mi a csoda folyhat itt. :D Másodpercek alatt olyan erős pozitív lett, alig hittem el. Én először sírógörcsbe mentem a páromhoz.. de ő megnyugtatott hogy igazból én is elég jól keresek, ő meg fogtechnikus és bár nem fix a jövedelme de 250-400.000Ft körül hoz haza mindig. A pánik örömbe váltott, ott voltam 8 hetes terhesen és alig fogtam fel.. Még másnap elmentem nőgyógyászhoz aki igazolta hogy igen minden rendben, de be van gyulladva méhszájam, írt fel gyógyszert és visszahívott 2 hét múlva kontrollra. Közbe elmondtam családnak, barátoknak ők is nagyon örültek.. aztán jött a sokk :( a 10.héten nem volt szívhang, a baba nem nőtt semmit, és a petezsák is összeesett. :'( Missed ab lett. Igazából nagyon elgondolkodtatott ez az eset. Hisz tartós kapcsolatban élek, abban is tervezünk maradni, esküvőt tervezünk. És hát mivel szexelünk bármikor becsúszhat egy baba, és nekünk készen kéne erre álnunk. Lakásba tengődtünk, szórtuk a pénzt, mindig pizza, gyros, szemét kaja, semmi vitamin, cola.. Tehát nagyon nagy lecke volt ez a kisbaba, sajnálom hogy nem maradt velünk, szeretnék a következőre teljesen rákészülni. Megbeszéltünk a párommal hogy mindketten elrakjuk a maradék pénzünket, 3 évig aktívan gyűjtögetünk legalább annyit hogy egy önerőt letudjunk rakni egy ház építéshez. Valamit lefaragunk mindketten az amúgy nem kicsi túlsúlyunkból. Azt szeretném kérdezni hogy nektek missed ab után mi segített rendbe jönni odalent? Olvastam a méhpempőről és a cickafarok teáról, de mindenről nagyon megoszlanak a vélemények. Olyant szeretnék amit ebbe a 3 évben alkalmazhatok hogy minél felkészültebb legyen a szervezetem a következő babónk fogadására. :) Elnézést ha hosszú lett. Kicsit még kavarognak bennem a gondolatok.

2019. márc. 20. 10:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen könnyen megfongant ez a baba, akkor szerintem nincs szükséged méhpempőre, teákra meg hasonló táplálék kiegészítőkre.

Ha van valami betegsége (PCOS, IR), akkor azt kezeltesd, ha nincs akkor szimplán éljetek egészségesebben: gyümölcsök, zöldségek, sok mozgás és kiegyensúlyozott lelki háttér.

2019. márc. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne ostorozd magad az eddigi életmódod miatt. Sajnos azok a babák, akik elmennek sosem mondják meg, mi volt a baj. Nekem 8 hetes ment el tavaly április végén.

Viszont ha váltasz, ha jobban rákészülsz a következőre, az csak jó lehet. Én elkezdtem babaváró vitamint szedni, miután a missed ab után helyre állt a hcg szintem. Folyamatosan igyekeztem a lelkemet tréningelni arra, hogy igenis én is lehetek még anya. Bevezettem a napi mozgást az életembe. Aztán láss csodát a második próbálkozós hónapban (öttel a missed után) összejött a pocaklakó, és úgy néz ki minden rendben velünk.

Sok sikert!

2019. márc. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!