Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy legyek újra vékony, ha...

Hogy legyek újra vékony, ha cukorfüggő lettem? Ti milyen módszerrel fogytatok le?

Figyelt kérdés
Most 73 kg vagyok, a célom 53 kg lenne. Hogy fogyjak le? Mi motiváljon? Jelenleg úgy érzem, hogy a függőségem erősebb mint az akaratom.

2018. dec. 28. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tűzz ki apróbb célokat. Tegyel ki szem elé magadról olyan fotókat, amilyen újra szeretnél lenni. Ha nincs ilyen, akkor keress másokról. Írj cetlit. Telefont állítsd be, hogy emlékeztessen napjában többször, hogy miért egyél kevesebb cukros ételt.

Fokozatosan csináld. Mindig egyre kevesebb cukros ételt, egyre több zsírszegényebb kaja és több mozgás.

Először azt érd el, hogy szeresd magad, érezd jól magad, higgyj magadban.

2018. dec. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Ez így nem fog menni, ezt neked kell akarnod. Itt hiába írnak bármit is.
2018. dec. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Andizsuzsi ***** válasza:
82%

Függőként mondom, nincs olyan, hogy fokozatosan. Az első szem cukornál borul minden és nincs megállás. Olyan ez, mint az alkoholizmus. Egy alkoholistának sem mondod, hogy minden nap egy kicsivel kevesebbet igyon.

Motivációban nem tudok segíteni, azt mindenkinek magának kell megtalálni. Ami engem motivál, téged nem biztos.

Lejönni úgy lehet, hogy abbahagyod. Most. Az első 2 hét qrva nehéz, utána már kevésbé. Kb egy hónap után el lehet érni oda, hogy elmész egy sütistányér mellett anélkül, hogy rávetnéd magad. Legalábbis nálam így működik.

2018. dec. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Cukorfüggő sosem voltam (édességfüggő inkább, de azt sosem hagytam el, viszont már nem érzem, hogy muszáj ennem, régen hatalmas édességvágyam volt, ami beteges. most már csak jólesik és régi megszokás, sajna, még dolgozom rajta), de akaraterőből nem ment soha elhagyni valamit, érdekes módon ételnél nehezen tudom mozgósítani... Úgyhogy én próbálkoztam s életmódváltással elértem, hogy ne legyen kísértés vagy csak akkora, amit a picike önkontrollom is tud kezelni.

Szénhidrátéhségnél nekem a sok zsír, minél kevesebb szénhidrát segített. Van, akit ez pont akadályoz, nálam segít. Mindig rengeteg zsírt ettem, így azt nem kellett megszoknom, illetve tudtam, hogy az nem zavar. Aki nem bír zsírra alapozva enni, annak más út kellhet. Sokaknak nem egyformák e szempontból a szénhidrátok és egy normálisabb, nem édes, nem gyors szénhidrát nem bolondítja meg őket úgy, mint a cukor. Nálam elég sok szénhidrát élből hajlamos közel végtelen ciklust generálni. Ha jót akarok, nem kezdem el az ilyesmit. Az édesség egy külön téma, ha édességet eszem, akár keveset, utána is édességet kívánok, még jobban, egy szintig, főleg, ha még alaposan jól sem laktam előtte, de akkor megállom édesség nélkül is.

Magát a cukrot egészségtudatosságból hagytam el egyik napról a másikra, én a cukormentes csokival küzdöttem egy ideig, volt időszakom, amikor rengeteget meg tudtam enni az étcsoki-utánzatomból is, amiből ma már 5-10 gramm is bőven jó egy átlagos napon.


Figyeld meg, te hogyan működsz s próbáld kitalálni, mivel tudod akadályozni a cukorra ugrást.

De ha tényleg függő vagy, akkor nehéz lesz. Attól még jól jön egy jó étrend, amiben könnyebben megállod a cukorevést.

2018. dec. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Csak azért írok, mert nagyon boldog vagyok. Nekem sikerült! Ezt fél év után már biztosan kijelenthetem. A történetem röviden: 25 kg túlsúllyal, és "robosztus" testalkattal (ezt már mosolyogva írom) rendelkezdtem, Csokifüggő, sütipusztító voltam. Sokmindent kipróbáltam,-tudom ez szokásos duma- hogy leszokjak róla, és lefogyjak. de csak részsikereket értem el. Egyik hévégén a barátnőmmel, és a pasijával buliztunk Én eléggé magam alatt voltam, a fejem is fájt nagyon. Mielőtt elindultam haza a pasi megkérdezte milyen sűrűn szokott fájni a fejem. -Hát elég sűrűn- mondtam. Adott egy névjegykártyát. Itt tudnak segíteni a fejfájásodon, nekem is itt sikerült tőle megszabdulnom. Valamilyen hipnózis- az meg mi? Másnap utána néztem. Láttam az oldalukon a fogyásban és függőség megszüntetésében is tudnak segíteni. Pár nap gondolkodás után jelentkeztem, és fogyásban kértem segítséget. Nem bántam meg! Sőt!! -most is mosolygok. Már csak 2 kiló, és elérem az ideális alkatomat. Erölködés, koplalás, szenvedés nélkül. A legfontosabb, hogy megszűnt a csokifüggőség. Nagyon boldog vagyok! Már hetente kétsze futni is járok. Egyedül nagyon nehéz lett volna. Szerintem Te is kérj segítséget, és neked is menni fog.
2019. jan. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

5-ös! Privátban megtudnád adni a hipnóziskezelés elérhetőségét?


Ja, és miket eszel most és mennyit?

2020. nov. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!