Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire kell titkolni egy...

Mennyire kell titkolni egy munkahelyen manapság, a gyermekvállalási terveinket? Mennyire nyűg egy kismama egy vállalkozónak? (mármint anyagilag)?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 16. 10:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

Mit értesz az alatt pontosan hogy mennyire kell titkolni? Mikor?!

Nyilvan Egy állásinterjún nem kell bejelenteni, hogy hamarosan gyereket akarsz (nem is kapnád meg a munkát), de ha engem kérdezel, akkor sem mondanám senkinek sem hogy gyereket akarok, ha már ott dolgozom x ideje. Minek? Ez magánügy.

2019. ápr. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Titkolni kell, különben nem vesznek fel. Az ő szempontjukat is meg kell persze érteni, 2-3 évre eltűnsz, az nekik kieső bevétel, ha meg felvesznek valakit a helyedre és az jobb, így nem jöhetsz vissza, akkor te lennél felháborodva.
2019. ápr. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Nem éri meg elmondani (de mondjuk szerintem másra sem tartozik, hogy védekeztek-e x. ciklusod múlva). Ha neked lenne alkalmazottad, gondolom, te sem örülnél felhőtlenül, bármennyire is baráti a hangulat, hogy új embert kell keresned, de csak 2-3 évre, és még azt is betanítanod, míg a másik bármikor elmehet táppénzre és ki sem rúghatod. Elég akkor közölni, ha már terhes lettél (és nem vagy próbaidőn).
2019. ápr. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ, mi a munkád és hol. Én pl egyházi óviban dolgoztam, óvónőként. Elmondtam az interjún, hogy évek óta szeretnénk gyermeket, de nem jön össze, sőt, azt is, hogy mivel ennyi ideig nem fogant meg, ha egyszer mégis sikerül, akkor azonnal táppénzre megyek, mert nem szeretnék a beteg gyerekekkel kockáztatni. Így is lett, a főnökeim konkrétan a nyakamba ugrottak, mikor bejelentettem, hogy akkor én hétfőtől nem jönnék. 😊


Nyilván más közegben én sem lettem volna ennyire őszinte, ha nem gyerekekkel foglalkozom, nem is jövök azonnal táppénzre, de ebben a közegben és emellett a munka mellett én fontosnak tartottam.

2019. ápr. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

csak azért kérdeztem, mert elmentem egy sima éves szűrésre , ahol épp a főnököm ismerőse volt benn mint asszisztens és ugye az orvos kérdezgetett a terveinkről...mondtam , hogy beszéltünk már róla, de hogy még várunk. ami igaz is de nyilván egy bizonyos kor után az ember már beszél róla, hogy na akkor mikor kellene elkezdeni stb..

Csak ugye rögtön arra gondoltam, hogy mi van ha az a nő visszamondja a főnökömnek , hogy mit mondtam az orvosnak és ezért fogalmazódott meg bennem a kérdés.

Félek, hogy ha kitudódna bármelyikünkről, hogy tervez ilyesmit akkor azt rögtön elküldenék.

Mondjuk mind fiatal nők vagyunk a jelenlegi munkahelyemen, 2 friss házas szóval igazából számíthat rá eleve a főnök, hogy majd valaki elmegy szülni , ez természetes..csak érdekelne, hogy mennyire nyűg ez egy munkáltatónak , egy vállalkozónak ha a dolgozója terhes.

Vagy hogy működik ez?

Az állam fizeti a nagy részét és nem annyira rossz nekik anyagilag?

Nem értem ezekhez a dolgokhoz és csak érdekel.

Mi sem tervezzük még igazából, no meg ha el is kezdenénk valamikor lehet hogy csak 3-4 év múlva jönne össze, szóval na ..csak úgy érdekel az ilyesmi, mert ma eszembe jutott, hogy na most tuti mondja ez a nő a főnökömnek, hogy hol voltam.

Attól függetlenül, hogy sima szűrővizsgálatra mentem , de nehogy akkor azt higgye , hogy van ilyen tervem.

Félek az ilyen pletykáktól..

az ember manapság nem lehet benne biztos, hogy kinek mit lehet mondani. Szerintetek jogos a félelmem?

2019. ápr. 16. 11:06
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fölöslegesen kattogsz ezen. Sőt, szerintem van jobb dolga is, minthogy rólad pletykáljon ez az illető. Egyáltalán nem biztos, hogy olyan szinten érdekli a te dolgod, mint ahogy te azt elképzeled.
2019. ápr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
96%
Orvosi titoktartás elvileg véd. Egyébként az állam eléggé szívatja a kicsi cégeket azzal, hogy az alkalmazott minden gondját a cég nyakába varrja, miután a fizetésed felét legombolja róluk... Szerintem légy őszinte, értékelni fogják.
2019. ápr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
45%

Nagyon nyűg...

elmegy újabban a divat szerint 7-8 hónap táppénzre, fizeti a harmadát. Egy évre járó szabi 8csed, plusz a fiz nélküli első fél éve).

Közben terhes lesz, vissza se tolja a képét, csak bejelenti, hogy megszüntetné a fiznélkülit, a mtató örül, hogy visszajön. Erre egy hónap múlva postázza az igazolást, hogy ja, hát ő dolgozni nem tud, csak szaladgálni a nagy után a játszótéren. megint 8 hónap tp harmad, még egy év szabi... Aztán ezt esetleg eljátssza három gyerekkel. 10 évig oda se megy, egy konkrétan legalább másfél évnyi tp, és három-négy hónapnyi bére szabimegváltásként a végén, mert persze dolgozni nem akar.


Szóval nyűg, és sok kismama él vissza a helyzettel, miattuk meg az szív, aki nem akarná kihasználni a céget, de a mtató már megégette magát, és inkább óvatos. Nem hiszem, hogy rossz néven kellene venni, érthető a hozzáállásuk, sajnos.

2019. ápr. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

6-os valószínűleg igazad van..az igaz, hogy hajlamos vagyok túlaggódni az ilyen dolgokat..:D no meg tulajdonképpen meg is mondtam, hogy várunk még vele szóval nem is tudom minek aggódok ezen.

Igazából tényleg csak eddig még eszembe sem jutott az ilyesmi, hogy ez mennyire nyűg egy munkáltatónak.

Igazából csak a kíváncsiság miatt is kérdeztem rá, mert nem vagyok tisztában vele és érdekel.

De ha ennyire nem éri meg a munkáltatóknak akkor nem is értem, hogy miért vesznek fel bárhova is fiatal gyermektelen nőt..Nem félnek ettől, hogy egyszer elmegy majd szülni? Vagy ennyire nem érdekli őket? Ha ilyen rossz a helyzet, akkor miért nem csak férfiakat vesznek fel?

Vagy engem mint vállalkozót támogat az állam, ha ilyen van?

2019. ápr. 16. 11:15
 10/21 anonim ***** válasza:
65%
Hát nem tudom máshol mi a divat, de felénk bizony a friss házas fiatal gyermektelen nők hátrányban vannak munkaadás szempontjából...
2019. ápr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!