Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik hosszú ideig egyáltalán...

Akik hosszú ideig egyáltalán nem estek teherbe (tehát nem vetélés miatt nem sikerült a baba), azoknál kiderült ennek az oka?

Figyelt kérdés

2 éve próbálkozunk, elvileg férjemnél van gond, de folyton azon kattogok, hogy talán engem is jobban ki kellene vizsgálni.

(Ami biztos, hogy mindig van peteérésem, és átjárható vagyok, nincs autoimmun betegségem, sem pcos-em.)


A sperma rossz minősége nem elég ok arra, hogy rendszeres, jól időzített együttlétek ellenére meg se foganjon, ugye?

Az aggaszt, hogy soha nem volt még csak kémiai terhességem se. Lehet, hogy nálam is van gond?


2019. máj. 5. 09:17
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy 32 éves vagyok, és nincs még gyerekem, úgyhogy kezdek kifutni az időből.
2019. máj. 5. 09:19
 2/23 anonim ***** válasza:
83%
Igen, kromoszómahibám van. Férjemnek alacsony spermaszáma van, de azt a lombik megoldja, az én hibám nem.
2019. máj. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
59%
Igen, téged is jobban ki kellene vizsgálni.
2019. máj. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%

4 éve vártuk már a babára amikor kiderült nálam az PCO+ír ... pedig előtte is voltam vizsgálaton soha egy eredményem nem volt kiugró vagy feltűnő !

4 év után meg 3 év kezelés hatására fogant meg a kislányom most decemberben , jelenleg 20 hetes vagyok !


Szóval igen simán lehet megbúvó probléma nálad is , javaslom hogy keress fel másik dokit is !

Én 4 év alatt egy dokihoz jártam aki azt mondta elméletben nincs akadálya a terhességnek majd egyszer elmentem egy másikhoz (mert ez a doki nem rendelt ) és az mondta hogy itt bizony valami nem stimmel (ha 4 éve nem sikerül) kérne egy hormon sort (amit amúgy előtte is kertek 2-3 alkalommal a 4 ev alatt) na és akkor kiderült , hogy bizony a hormonok aranya nagyon nem jó !

Ez mellett kiderült az ÍR

Úgyhogy ezekutan meg 3 évig vártam a csodát !

2019. máj. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%
A sperma rossz minosege is eleg lehet. Ismeros hazasparnak ezert kellett lombikolni. Elvileg a novel nem volt semmi baj. De persze ez minden esetben egyedi.
2019. máj. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Kromoszóma hiba, az hogy derült ki és mi történt utána?
2019. máj. 5. 14:26
 7/23 anonim ***** válasza:
95%
6 évet vártunk az elsőre, egyikünkkel sincs probléma. A második azonnal megfogant. 😊
2019. máj. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Pcos-t hogyhogy nem vették észre korábban? Annak jellegzetes tünetei vannak, és ultrahang meg vérvétel kiszűri, nem?

Az IR-t hallottam, hogy nehezebb megállapítani, még arra gondoltam, hogy azt megnézetném. De az a peteérést akadályozza, nem? Az nekem rendben. Meg a magzati fejlődést, de odáig meg sajnos el sem jutunk. Szerintem nálunk a megtermékenyülés sem megy végbe, mert egy évig néztem a hőmet, meg 10 dpo-tól tesztelgettem, de soha nem mutatott semmit.

2019. máj. 5. 14:34
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Az IR a beágyazódást akadályozza meg.

Nekem van kromoszómahibám. Első lombiknál gyanúsan sok embrió állt le a fejlődésben a 3. és az 5. nap között. Ezután mentünk el citogenetikai vizsgálatra, ami bebizonyította a gyanúnk.


Egyébként sosem állok bele az ilyenbe, de egy ilyen kérdésnél tényleg nem értem, hogy lehet a hasznosságot értékelni (lepontozás). Fura.


Kérdező nektek ajánlom, hogy jelentkezzetek be egy meddőségi központba, ők mindent kivizsgálnak, ami szükséges.

2019. máj. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló, gratulálok a kitartásotokhoz!! Annyira jó ilyen csodákról olvasni. Szerinted mi volt a siker oka?

Egyébként én csak a korom miatt vagyok kissé megijedve, ha 20 éves lennék még biztos nem pánikolnék, de mostmár szerintem lassan belekezdünk valamilyen kezelésbe.

2019. máj. 5. 15:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!