Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valaki adna tanácsot, hogy...

Valaki adna tanácsot, hogy mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

18 éves lány vagyok.

5 hónapja mentem el először nőgyógyászhoz,gyanús alhasi fájdalommal.

Az orvos petefészek cisztát állapított meg, ráadásul 7-et.

Kezelésére,illetve arra hogy több kialakuljon, fogamzásgátló tablettát kaptam. Azt kérte, 3-4. hónap szedés után menjek kontrollra. Mivel nem éreztem kellő odafigyelést az orvostól,és nem is volt annyira segítőkész,mint vártam volna,tegnap elmentem egy másik orvoshoz,aki megállapította hogy polocisztás a petefészkem. Nos eszméletlen aggódok. A PCOS tüneteit nem igazán érzékelem magamon, annyit hogy eléggé hízékony vagyok a hasi tájékra,de ez gyermekkorom óta fent áll. Illetve elég lobbanékony vagyok,de mióta tudom az eszem ez azóta így van. Kedden megyek kontrollra,mert az erős hasi fájdalmaimra Apranaxot írtak fel.

Lányok,nők,tanácsokat,tapasztalatokat szívesen olvasnék. Annyira aggódom,úgy érzem bele őrülök....

Könyveljem el magam,hogy meddő leszek,vagy mi a teendő?

Az idő múlásával egyre rosszabb lesz,és nehezebb lesz a teherbeesés?

Már azon gondolkodom, hogy jövőre ha befejezem az iskolát,meglesz az érettségim és a szakmám,megpróbálkozom a párommal a teherbeesés lehetőségével. 3,5éve jóban rosszban együtt vagyunk, már nem félnék a kritikától,hogy ujjal mutogatnak rám majd az emberek,hogy úristen ilyen fiatalon terhes... Inkább elviselném ezt,minthogy ne legyen gyermekem.

Szerencsére a család is tudna támogatni a nevelésében, ilyen részből mázlim van,a páromnak is megvan az anyagi háttere.

Kérek minden kommentelőt,ne támadjanak, így is eléggé a padlóra dobott most ez az egész.

Köszönöm.



2019. máj. 31. 12:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Pcos-om volt, 1 evig meg sem jott, felrekezeltek Norcoluttal+Clostyval, ami csak tuneti kezeles. Vegul a harmadik orvos kozolte, hogy dieta+sport, es kesz. A dieta legfobb lenyege volt a cukor, gluten es a krumpli elhagyasa, kozepes es alacsony glikemias indexu etelek fogyasztasa. Mellette hormontornaval (aviva torna) az 5 honapos kontrollra eltunt az osszes ciszta, es azota sem jott vissza (tartom a dietat nagyjabol, es sokat mozgok, ra par evre gyermeket vallaltunk, aki mar 3 eves, es most uton van a masodik).
2019. máj. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

11-es vagyok, kiegeszites: egy endokrinoligushoz kellene elmenned inkabb, nem nogyogyaszhoz, teljes hormonalis kivizsgalasra, pajzsmirigyhormonokat, vercukrot, inzulint is nezetni.


Az elso gyerekunk az elso tervezett honapban osszejott, elotte szigoru dietat tartottam+mozogtam, es csaladallitasra is elmentem, hogy a lelki resz is rendben legyen, mert a hormondokim azt is mondta, hogy 60%-ban lelki, 40%-ban fizikai okok vannak amogott, hogy sikerul-e.

2019. máj. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A fogamzasgatlo csak elodazza, nem megoldja a problemat, sot, ronthat is rajta (nalam rontott). Harmas kezelesnek olvass utana, mar most el tudod kezdeni, hogy nem eszel semmilyen liszteset, cukrosat, es el kezdesz mozogni.
2019. máj. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nyugodjál már le, gyerek vagy még nsgyon,minden kommentedböl is ez derül ki, nézd én is voltam fiatal, én is voltam hülye, de remélem ennél azért kicsit kisebb arccal adtam elő magam. Ja nem, amúgy én is azt hittem, hogy én sz.artam a spanyolviaszt. Lehet, hogy együtt maradtok, az is lehet, hogy nem, én csak annyit írtam, hogy ne most csapjál bele a gyerekvállalásba, mert pl. ha én a régi pasimmal vállaltam volna be, akkor most nagyon nem ilyen életem lenne és már rég elvált nő lennék. Van még időd bőven, egyáltalán nem biztos, hogy 25 évesen kisebb eséllyel esnél teherbe, mint most.
2019. máj. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 khniki ***** válasza:

Nem gondolom, hogy emiatt és most kellene gyereket vállalnotok. Hidd el, nem jó mástól függeni anyagilag még akkor sem, ha az a család. Az elkövetkezendő 10 évben rengeteget fogtok változni mindketten és talán egész más irányba fogtok menni.

No, de a lényeg a PCOS nem akadálya a teherbeesésnek, egy ismerősöm is ezzel a betegséggel küzdött. Amikor eldöntötték, hogy jöhet a baba, elvégeztek rajta egy kisebb műtétet, és gyakorlatilag a következő hónapban teherbe esett. Azóta már kb. 1,5 éves a babája. :)

Szóval semminek se könyveld el magad, szerencsére sok problémára talált már megoldást az orvostudomány.

2019. máj. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem első körben egy normális kivizsgálás kellene. Manapság mindenkire rámondják egy UH alapján, hogy PCOS-e van, holott a diagnózis baromira nem ennyiből áll. Arról nem is beszélve, hogy a ciklus első felében tök normális,hogy apró tüszők vannak a petefészekben, amire egy rakás doki rámondja, hogy PCO, holott marhára nem. Alapból 12-15 tüsző felett merül fel a dolog, nem 7-nél. Rendszeres a ciklusod? Szőrösödsz? A hasi fájdalom meg nem a PCOS tünete.

Mielőtt eltemeted magad meg a gyerekvállalást, inkább menj el egy értelmes dokihoz, aki körbevizsgál.

2019. jún. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!