Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sikerülhet még ennyi idő után...

Sikerülhet még ennyi idő után is? Volt így valaki?

Figyelt kérdés

Kicsivel 30 felett nagyon szerettem volna babát, igazából akkor lettek rá alkalmasak a körülményeink, és lelkileg is nagyon vágytam már rá. Beleadtunk 13 hónapot, és nem sikerült még csak egy pozitív teszt sem. Meg voltam lepődve (néha még mindig meg vagyok), mert soha nem szedtem tablettát. 10 hónapig mindent megtettem érte tényleg. Tudom, mikor van peteérésem, érzem a jeleit. Mégsem. Most muszáj volt másik munkát keresnem, így nyár végéig hagyjuk a baba témát.


De lélekben már nagyon fásult vagyok. El se tudom képzelni, hogy ha jó sokáig nem sikerül, utána hogyan lehet, hogy egyszer csak bejön? Még mindig nagyon örülnék egy magzatnak, de kezdem feladni. Nagy különbséget már abban se érzek, hogy most nem próbálkozunk kimondottan. Már szinte mindegynek érzem, hisz azzal se mentem semmire, mikor kihasználtuk a termékeny napjaimat.


Rosszabb napokon jönnek gondolatok, hogy várunk rá 1,6-2 évet, ha egyáltalán lesz valami, aztán ha netán elmegy, akkor kezdődik az egész évekig tartó várakozás és cirkusz előről. Közben olyan fiatal se vagyok már. Nagyon nem így képzeltem ezt az egész család alapítást... persze tudom, sokan mások sem.


Közben az orvos megírta a javaslatot nekem vérvételre, a páromnak sperma vizsgálatra. Most nincs hozzá lelki erőm, meg a munakhelyváltásom miatt jelenleg úgyis mindegy. De ha nem sikerül november-decemberig sem, akkor jönnek a vizsgálatok. De néha már nem is tudom, érdemes-e ezt erőltetni. Egy tortúra az egész. Gondolok már sokat az örökbefogadásra is.


Van itt, akinek több, mint egy év után sikerült a spontán fogantatás?


2019. jún. 4. 23:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
5 és fél év után fogant meg spontán az első babánk. 😊
2019. jún. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
63%

4 évet vártam a pozitív tesztre, végül spontán sikerült.

Mindenképp meddőségi központ és ha Pesten vagy a közelében laksz, akkor dr. Tüü László endokrinológus. Szuper doki!

Mi most próbálkozunk az újabb teherbeeséssel, ez a 3. hónap. A következő ciklusban megyek a 2 vérvételre és júliusban a doktor úrhoz vissza, hogy nézzük át a hormon értékeimet. Szülés óta bármi elcsúszhatott újra, lassan 35 évesen nem szeretnék újra 4 évet próbálkozni.

30 felett szerintem nincs mire várni, én annó 8 hónap után indultam neki,először csak nőgyógyásszal. Rengeteg mindenen átmentem. Fejben el kell dönteni, hogy gyereket szeretnél és igenis mindent meg kell tenni érte és menni menni menni előre.

2019. jún. 5. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
48%
Huuu de negatív vagy!Nekunk az első 3 hónap alatt összejött.Meg is lepődtünk.Sajnos 6 hetesen elvetéltem,műteni is kellett. Ezután csak másfél évre jott össze.Elmentem dokihoz,hogy valami legyen...azt mondta várjunk még fél évet,mert a 2 év simán bele fér,és ha addig sem jon össze akkor lehet dokihoz menni.Addig is igyunk babaváró vitamint.Ittuk is és terhes is lettem.Egyébként egy sperma vizsgálatra elmehettek.Az semmiből nem tart és legalább tudnátok h.minden oké e.
2019. jún. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Ahogy írod is, a párodnak kéne egy spermavizsgálat, főleg ha a te ciklusod látszólag rendben van. Nálunk is ez volt, bejelentkezett vizsgálatra (sok helyen van), es kiderült hogy nem jó az egyik értéke. Kaptunk javaslatot és vitamint, a 3 hónapos kontrollra mar nem ment vissza, mert terhes lettem.
2019. jún. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

2 hete teszteltem pozitívat, most leszek 30.


Előtte kb. 8 hónappal kezdtünk teljesen nem védekezni, mert úgy voltunk vele, hogy hátha. Előtte 1 évig megszakítás. Előtte 2 évvel egyéb panaszok miatt voltam dokinál, aki azt mondta nincs ovu.


Hát ennyit arról, hogy nincs :)

2019. jún. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
48%

Az első gyerekem a 3. próbálkozós hónapban jött össze. A második 2 év próbálkozás és számtalan kivizsgálás után, valamint egy papírral a kezemben hogy meddő vagyok mert mindkét petevezetékem átjárhatatlan. Már a lombikra vártunk. A harmadik terhességem spontán vetéléssel végződött 6-8 hetesen, majd 5 hónap próbálkozás után egy újabb egészséges gyerek.

Ha nem megyek kivizsgálásokra, nem cserélek orvost 3x mert én fásult vagyok, akkor most 1 gyerekem van és 2 elzáródott petevezetékem, ugyanis a keresztülnyomott kontrasztanyag nyitotta meg az egyiket. Ennek köszönhetem 2 gyerekem a 3ból.

2019. jún. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

En is eljezdenem a kivizsgalasokat a helyedben, de addig sem kell feltetlenul olbetett kezzel varnod.

1. Ciklusgorbet vezetsz?

2. Aviva tornat (hormontorna) probaltad? Az a legtobb hormonalis problemanal nagyon hatekonyan tud segiteni.

3. Az etrended milyen? Fogyasztasz rendszeresen cukros, lisztes dolgokat, krumplit?

4. A ciklusod hany napos, es hany napig van meg?

5. Barnazas van elotte? Ha igen, hany napig?

6. A pozitiv ovulacios teszt es a kovetkezo menzesz kozott hany nap telik el?

7. A verzesed mennyire eros, darabos, mennyire gorcsolsz?

8. A parod vegez ulomunkat? Dohanyzik vagy fogyaszt rendszeresen alkoholt? Vegez barmilyen testmozgast rendszeresen, ha igen, milyet?

9. Te sportolsz valamit rendszeresen? Ha igen, mit?

10. Mennyi a BMI-indexed?

11. Mennyire vagy fazos, hizekony? Mennyire nagy az alvasigenyed?


A fentiekbol mar lehet kovetkeztetni nehany gyakori problemara, ezert kerdezem.

2019. jún. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
63%

Utolso vagyok, az elso gyerekunk ugy sikerult, hogy evekkel korabban felfedezte a harmadik nodoki vegre, hogy mitol nem jott meg nekem gyogyszer abbahagyasa utan meg 9 honappal sem a menzeszem, sok kis ciszta volt a petefeszkemben. Dieta+aviva tornaval+3 honap Merckformin szedesevel 1 ev utan ujra megjott, majd 2 honap mulva a kontrollon egyetlen ciszta sem latszott mar, es azota sem. A kiztes idoben hastancoltam, jogaztam, es mikor meg kellett volna jonnie, aviva tornaztam egyet. Ha kihagytam, es nem jott meg, csak megcsinaltam a gyakorlatokat es 72 oran belul kivetel nelkul mindig meghozta.


A barnazas nem szunt viszont meg, ezert gyerekvallalas elott mar 4 honapoal elmentem megnezetni a hormonjaim, es a TSH magasabb volt az idealisnal. Erre is rafekudtem, ujabb dieta hormondoki segitsegevel+avivaztam ezerrel (kozben mar 3 eve rendszeres volt a menzeszem), es meg csaladallitasra is elmentem, mert a hormondokim mo dta, hogyha nem jon ossze, annal sokszor lelki ok is lehet a hatterben, foleg, hogy a stressz nagyon kihat a hormonok megfelelo mukodesere.


Elso tervezett honapban megfogant az elso gyerekunk. Majd mikor ugy dontottunk, johet a kovetkezo, 2 evig semmi. A kivizsgalasokat halogattuk, a tornat es a dietat is csak immel-ammal csinaltam, vegul valoszinuleg a prolaktin-szintemnek kellett lentebb mennie, mert aztan 2 ev utan megfogant a 2. gyermekunk, aki jelenleg uton van. Kozben amugy tul voltam mehpempo-kuran, Inofolicon, ilyen-olyan vitaminokon, spermatamogato sikositon, elengedesen, rakoncentralason, 2 hetet keso menzeszen negativ tesztek mellett es meg is jott, stb. Szoval velem megtortent, hogy egyszercssk jott a baba. Viszont elotte rendezodott a nagyobbik gyerekem alvasa, vegre tudtam pihenni, a ferjem is tobbet tudott vele lenni, ez is beleszolhatott.

2019. jún. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
77%

Párod simán elmehetne sperma vizsgálatra! Ha valamit nem találnak rendben vagy épp vitamint kell ,hogy szedjen annak is idő kell! Legalább 3 hónap. Meg mire kaptok időpontot stb stb! Én azért átgondolnám ezt a helyedben! Ha még te nem is akarod a vérvételt. Bár nem értem mért?! Azt ertem ,hogy új munka meg stb ,de ha neked is kell valami gyógyszer esetleg legalább megtudod, meg elkezdhet és rendbe rakni magad!

Nekünk másfél év után sikerült! Férjemnek vitamint kellett szednie nekem gyógyszert! Most tervezzük a tesót ismét rendeltem neki vitamint!Szerintem ne add fel meg ne legyél ilyen negatív! Lehet semmi bajotok nincs csak hosszabb ideig tart🤷🏼‍♀️ Sok sikert!

2019. jún. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Én 30 alatt vagyok, de fél év után éreztem, hogy valami nincs rendben. Elmentem vérvételre, férjem spermaképet nézetni. Apróbb eltérések voltak, de semmi olyan ami miatt ne sikerülhetett volna a baba. Kaptam gyógyszert, elkezdtem diétázni. Hőmérőztem, ovulációs teszteket használtam, igazi tudós lettem a témában.


Aztán amikor már több mint egy éve próbálkoztunk és nem volt még egy pozitív tesztem se kiégtem pont úgy, mint most te. Elegem lett a sok kudarcból, utáltam minden terhes nőt, a barátnőmet a csodálatos fiáért, hogy miért nem nekem született és miért neki egy szörnyű kapcsolatba. Elhatároztam, hogy munkahelyet váltok. Közben elkezdtünk építkezni. Próbálkoztunk közben, de megbeszéltük a komolyabb vizsgálatokat és az inszeminációt az építkezés utánra hagyjuk mert nem fogjuk bírni.


Aztán ebben a felfordulásban, másfél év után teszteltem pozitívat. Azóta is csak aggódom, rettegek, hogy minden rendben legyen. Összetörnék, ha gond lenne és még egyszer ennyit kéne várnunk.

2019. jún. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!