Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sikerülhet még ennyi idő után...

Sikerülhet még ennyi idő után is? Volt így valaki?

Figyelt kérdés

Kicsivel 30 felett nagyon szerettem volna babát, igazából akkor lettek rá alkalmasak a körülményeink, és lelkileg is nagyon vágytam már rá. Beleadtunk 13 hónapot, és nem sikerült még csak egy pozitív teszt sem. Meg voltam lepődve (néha még mindig meg vagyok), mert soha nem szedtem tablettát. 10 hónapig mindent megtettem érte tényleg. Tudom, mikor van peteérésem, érzem a jeleit. Mégsem. Most muszáj volt másik munkát keresnem, így nyár végéig hagyjuk a baba témát.


De lélekben már nagyon fásult vagyok. El se tudom képzelni, hogy ha jó sokáig nem sikerül, utána hogyan lehet, hogy egyszer csak bejön? Még mindig nagyon örülnék egy magzatnak, de kezdem feladni. Nagy különbséget már abban se érzek, hogy most nem próbálkozunk kimondottan. Már szinte mindegynek érzem, hisz azzal se mentem semmire, mikor kihasználtuk a termékeny napjaimat.


Rosszabb napokon jönnek gondolatok, hogy várunk rá 1,6-2 évet, ha egyáltalán lesz valami, aztán ha netán elmegy, akkor kezdődik az egész évekig tartó várakozás és cirkusz előről. Közben olyan fiatal se vagyok már. Nagyon nem így képzeltem ezt az egész család alapítást... persze tudom, sokan mások sem.


Közben az orvos megírta a javaslatot nekem vérvételre, a páromnak sperma vizsgálatra. Most nincs hozzá lelki erőm, meg a munakhelyváltásom miatt jelenleg úgyis mindegy. De ha nem sikerül november-decemberig sem, akkor jönnek a vizsgálatok. De néha már nem is tudom, érdemes-e ezt erőltetni. Egy tortúra az egész. Gondolok már sokat az örökbefogadásra is.


Van itt, akinek több, mint egy év után sikerült a spontán fogantatás?


2019. jún. 4. 23:10
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Sokak útja nem könnyű ebben, az biztos.

A ciklusaim egyébként átlagosan 30-32 nap közöttiek. Az ovuláció, és a következő menstruáció első napja közt mindig eltelik 16 nap. Néha csak 14. Nem gondolom, hogy a peteérésem körül gond lenne, minden hónapban van. Tapasztalom a nyák változásait, és van tojásfehérje-szerű nyák is, pozitív az ovu teszt is, sőt, a középidős fájdalom is jelentkezik. Tehát sok jele van, és ebben a kicsit több, mint egy évben már jól megismertem a testem. A súlyom normális. 5 hónapig szedtem terhes vitamint, aztán már sajnáltam rá a pénzt. A párom sajnos ülő munkát végez, de mellette a szabad idejében mozog, amennyit tud, fizikai munkát is végez hétvégén.


Azért is vagyok már fásult, mert brutálisan fáradt vagyok. Egy éve fejeztem be az egyetemi képzést meló mellett, akkor azért volt szinte nulla időm pihenni. Ebben az egy évben pedig kétféle plusz munkára kényszerítettek rá a munkahelyemen, pluszban pedig arra, hogy a távozó kolléga munkája egy részét is vigyem a saját mellett. Kb. örülök, hogy élek, agyam, erőm nincs semmihez. De ezt a munkahelyet pont azért hagyom ott. Több szabad idő mellett, pihentebben hátha több kedvem lesz a sok vizsgálathoz is.


Köszönöm szépen a válaszokat. Sokan vagyunk azért ezek szerint, akiknek nem megy simán.

2019. jún. 8. 21:27
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Vagy az uj munkahely nem lesz olyan stresszes, ami helyrebillentheti pl. a pajzsmirigy-hormonjaid, ha azokban van elteres, es johet is a baba.
2019. jún. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Így legyen:). Kicsit abban bízom, hogy ha kilépek az állandó mentális, is fizikai túlterheltség alól, hátha könnyebb lesz...
2019. jún. 8. 23:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!