Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség esetén gyomorégés...

Terhesség esetén gyomorégés mikor jelentkezhet? És kinél milyen formában? Éves után, vagy mindig?

Figyelt kérdés
2019. jún. 28. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Minden ember mas. Minden terhesseg mas. Mindenkinel mashogyan jon elo. Nalam peldaul a vegen 1x-1x de nem volt veszes,kaja elott. Hugomnak kezdetek ota eros gyomoregese volt es szalvusz vizet ivott orvos ajanlasaval ami valamennyire enyhitette.
2019. jún. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem az első trimeszterben volt reggeltől estig, evéstől függetlenül.

Utána meg már annyira nem volt, hogy a savas üdítőket és ásványvizeket kívántam.

2019. jún. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem végig volt.Alapból refluxos vagyok de a terhesség alatt le kellett tennem a gyógyszert amit szedtem és megtriplázódott a gyomorégésem.Volt,hogy teljesen feljött és égett és csak ülve tudtam elaludni.

A salvusvíz enyhítette néha picit

2019. jún. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem 31 hetes kortól reflux. Igazából nem fájt annyira, de vízszintes helyzetben jött fel a savam. Nagyom rossz volt :(

Második gyerekkel megúsztam

2019. jún. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már korábbról kóros refluxom, most csak a vény nélküli vacakokat szedhetem, amik nem érnek semmit. Persze diétát tartok, de nagyok hiányoznak a rendszeres gyógyszereim.


Nekem folyamatosan be van gyulladva a torkom, orrüregem a visszajövő sav miatt, sőt, egy hónapig a fülem is gyulladt volt tőle. Sajnos ez már krónikus, egy orvos se mert adni erős gyógyszert, a fül gyulladást is csak tünetileg kezelték, szóval számítok rá hogy visszatér meg a maradék pár hétben.


Egyébként reggel azért erősebb mert fekszel és így könnyebben csorog vissza a sav- ha reggel is erősen érzed, akkor aludj magas párnán, akar kettőn is, így elkerülhető a visszacsorgás. Evés után pedig sajnos mindenképp fokozódik hiszen étkezésre kezdődik a gyomorsav termelés nőni, nekem erre az vált be hogy nagyon lassan eszek és tényleg sokszor kicsit. Mondjuk nekem éhség fajdalmam is van, ez azt jelenti hogy kaja előtt is faj ha éhes vagyok a gyomrom, kaja után meg azért mert tele van :D


Jajj ez a nyavalyás reflux, már nagyon várom hogy meglássam a kisfiam élőben, de megegyszer nem indulnék neki a terhességnek reflux műtét nélkül...

2019. jún. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Random
2019. jún. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem első trimeszterben volt borzalmas, hányingerrel kombinálva, jó pár éjszakát ülve töltöttem. A másodikban ez csökkent, de sajnos nem múlt el, esténként így is szednem kellett a savkötőket, hogy elviselhető legyen. A rosszullétes időszak után két állapotom volt: vagy hangosan korgott a gyomrom az éhségtől, vagy jött a reflux, mert túl sokat ettem, és a kettőt körülbelül 2 falat választotta el... Szóval ebből a szempontból nem voltam szerencsés alkat.
2019. jún. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!