Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tsh 4,5! Gyógyszerrel mennyi...

Tsh 4,5! Gyógyszerrel mennyi idő alatt lehet levinni? Hetek vagy hónapok?

Figyelt kérdés
A nőgyógyászom azt mondta, hogy a TSH-a magas. Bár pont a felső érték határát súrolja,de azt javasolta menjek el endokrinológushoz,mert erre gyógyszer kell és 2,5-re le kell vinni. Utána lehet a baba projectet elkezdeni? Ez valóban annyira magas érték? Mi a tapasztalat?
2019. aug. 11. 18:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%
Nem magas, hetek alatt lemegy, utána lehet próbálkozni.
2019. aug. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Igazából a 2,5-lel még sokat is mondott, mert 2 alatt, de inkább 1,5 körül jó. A pajzsmirigy értékelnék tök mindegy, hogy hol a határérték ha gyereket akarsz, valamint a tünetek ugyanannyit számítanak (ha nem többet) mint a számok. Egyébként ilyen magas TSH értéknél (meg úgy általában egyébként is) nézni kéne fT3, fT4, anti-TPO, anti-TG értékeket is. Én már ezekkel az eredményekkel a kezemben mennék egy jó endokrinológushoz, hogy értelme is legyen. Mert lehet hogy lejjebb megy a TSH-d és közben kiderül, hogy nem csak azért volt magas, illetve a tüneteit alapján még mindig alulműködő vagy, akkor pl. T3 pótlásra is szükség lehet. Nem jól vagy egyenesen rosszul beállított pajzsmirigy értékekkel lehet próbálkozni, de csak a sikertelen hónapokat fogjátok gyűjteni. Tapasztalatból mondom, nem azért hogy lehurrogjalak.
2019. aug. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
23%
Magas bizony. 1-1,5 körül normális. Többi hormonod milyen?
2019. aug. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Egy ultrahang sem ártana. Engem a háziorvos elküldött oda is. Illetve igen nézni kéne azokat is amiket a 2. válaszoló írt. De az ha nem a szakorvos írja ki akkor fizetős.

Elmész szépen egy endokrinológushoz. Megmondod neki hogy babát szeretnétek és adni fog gyógyszert. Az hogy mennyi idő mire beáll..... Szerintem ezt hamar le tudja vinni. Nekem olyan 3-4 hónap volt, de duplája volt a felső határnak az értekem.

Jól mondta egyébként a nőgyógyászod. Jobb ha szedsz gyógyszert. Nem csak a teherbeesést nehezítheti meg a pajzsmirigy probléma, de a terhesség alatt is folyamatosan nézetni kell. Lehet hogy most benne vagy pont a felső határba, de a terhesség alatt még fentebb megy és ha kezeletlen akkor könnyen problémát okozhat a babánál.

Én mikor terhes lettem akkor 2 alatt volt és félidő után egy kicsivel már a felső határnál mozgott.

Jó hogy még most ki lett szúrva neked.

2019. aug. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Minden egyéb értékem teljesen rendben van. Egyedül a TSH-m nem jó.
2019. aug. 11. 20:59
 6/15 anonim ***** válasza:
12%

5.3-mas értékkel estem teherbe tavaly első hónapban.🤷🏻‍♀️ Én azért elmentem egy endokrinológushoz a első trimeszterben, aki elrendelt egy vérvételt,ami a többi ilyen pajzsmirigy értéket (T4 pl) megnézi,mert magában a magas TSH nem jelnt semmit.Sem alulműködést sem hasonlókat...a többi értékem rendben volt.

Hozzátenném,hogy 180 centi és 60 kiló vagyok.. amikor meghallottam, hogy alulműködésem van és nem eshetek teherbe... :D hát nagyot nevettem.

2019. aug. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

6

Nekem is minden más jó volt. Akkor biztos hobbiból szedeti velem a doki a gyógyszert. Vagy tetszek neki és így többet láthat.

2019. aug. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Az én dokim viszont nem látta indokoltnak :D egyedül a szelént ajánlotta.

Van egy makk egészséges,jól fejlődő 3 hónapos lányom.

Senki nem mondta,hogy hobbiból szedeti veled szerintem :D csak azt, hogy a gyógyszer nélkül sem történik semmi.😊

2019. aug. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

Imádom, hogy vannak olyan emberek, akik az ő kivételes szerencséjükre, úgy állítják be, mint ha ez lenne a normális és ez mindenkinek sikerülne.

Aki meg segíteni próbál olyan információval, amit csak több körös csalódás után lehet megszerezni, azt lepontozzák ..

2019. aug. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
13%
1-es vagyok, nem tudom mit kellett ezen lepontozni. Nekem volt 20-as tsh-m, nem volt semmi tünetem, 4,5 egy nagyon minimális alulmüködés, kapsz rá gyógyszert, kb. 2 hét alatt rendeződik, inkább az lesz vele a gond, hogy esetleg túl alacsonyra viszi le a gyógyszer, nehéz lesz beállítani egy ilyen minimális mennyiséget. Amúgy ha véletlen teherbe esnél akkor se lenne semmi gond.
2019. aug. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!