Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombik mostanában hogy zajlik?

Lombik mostanában hogy zajlik?

Figyelt kérdés
Eltávolították az egyik petevezetékem, és sanszos, hogy a másik oldali petefészkem nem működik. Érdekelne, aki mostanában megy át ilyenen, vagy hasonlón, hogy a lombik hogyan működik, körülbelül mennyibe kerül. Nem tudom mennyire tervezzek, mert fél milliókat nem tudok farzsebből előrántani, de annyira szeretnék egy babát, hogy belepusztulok. Egy gyermekem van, a második 14. héten elhalt, most pedig méhenkívüli miatt kellett kivenni az egyik oldali petevezetőm. Azt ahol minden mensikor fáj, és ahol minden peteérést érzek. Tehát feltételezem a másik oldal nem jól működik. Valamint egyik uh-n futólag annyit mondott a doki, hogy nem látja a másik petefészket, vagyis nem rajzolódik ki. ??? Tudom, még sok vizsgálat vár rám, ha felépülök, és még várnom is kell vele, de ha valaki leírná hogy mennek a dolgok, annak nagyon örülnék, mert teljesen tájékozatlan vagyok. Zala megyéhez tartozik kórház, ahol el is végzik?

2019. aug. 18. 09:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos nem úgy megy, hogy melyik kórházban csinálják meg... Keresni kell egy meddőségi intézményt. Vannak magán intézetek (pl. Róbert Károly kórház, Reprosys, Versys stb), félig fizetősek (pl Kaáli, ahol a konzultációk, uh-ok, vizsgálatok fizetősek, a beavatkozások viszont lehetnek TB-sek, de 6-9 hónap titi van várakozásnak), és ezen kívül vannak teljesen Tb finanszírozottak (pl. a János Kórházban a Budai Meddőségi Centrum, Pécsen
2019. aug. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%

Hopp, előbb elküldtem, mint hogy becejeztem volna 😅

Szóval van ilyen Pécsen még, Kaposváron, talán Tapolca, ami eszembe jut, de mindenképp utána kell nézni, meg hogy miket írnak róla.


Én a BMCben voltam, ott lett sikeres lombikunk.

Ott a szükséges vizsgálatok után, a következő ciklusban mehet is a menet.

Az ára attól függ mennyire vagy stimulálható, mennyi gyógyszer kell. Átlagosan a gyógyszerek ára 100-200 ezer közé esik. Utána a progeszteron pótlás. Nekem az kb 130ra jött ki a 12.hétig. Ebben benne volt olyan injekció, aminek darabja 2000.


És akkor a vizsgálatok, amelyek nélkül nem mennék neki lombiknak:

- ciklus 3. és 21.napi női hormonsor

- Inzulinrezisztencia vizsgálat

- Pajzsmirigy (TSH, fT3, fT4, anti-TPO, anti-TG)

- petevezető-átjárhatósági

- méhtükrözés vagy 3Ds méh ultrahang

- trombózis panel (Leiden és MTHFR meg még egy mutációk)

- infertilitás (immunológiai) panelből a 3as.


Férfi oldalon:

- sima sperma vizsgálat

+ én nézetnék DNS töredezettséget, ROS, HBA, MAR vizsgálatokat

- IR, pajzsmirigy és férfi hormonok

2019. aug. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Tbre valószínűleg mindenhol várólista van, Tapolcán pl majdnem 1 év. Itt a beavatkozást fizeti a tb, illetve a gyógyszereken van támogatás. Magán úton ha megvan minden amit kérnek vizsgálat, eredmény akkor lehet kezdeni. Most 300plusz gyógyszerek, kb 600korul, több mindnetol függ.
2019. aug. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem mindenhol van várólista. A BMCben nincs.
2019. aug. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát ez így kemény. :( Megyek dokihoz, mindent meg fogok kérdezni tőle. De ez így anyagilag 600 ezer :O rengeteg! Akkor valószínű, hogy várok majd a csodára, és megpróbálom elfogadni ...
2019. aug. 19. 18:48
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Egy full TBs helyen egy lombik nem kerül 600 ezerbe. De minden gyógyszerrel és esetleg extra, fizetős vizsgálatokkal 300.

De pl. nekem a gyógyszerek, úgy hogy én a drága progeszteront is kértem volt 170 max.

Mondjuk mi az elején a kivizsgálásokba tettünk bele nagyon sokat, mert a legtöbbet nem akartam tb-sen kivárni, rohangálni. Plusz az endokrinológushoz magánba jártam.

Tény, hogy nem olcsó, de nem egyszerre kell azért ennyit kifizetni, plusz lehet rá készülni előre, ha tényleg fontos és belevágtok.

2019. aug. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Jah és egy mezei nőgyógyász legtöbbször nem ért hozzá. Mindenképp meddőségi klinikán kéne érdeklődni a lehetőségekről.
2019. aug. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Aranyosak vagytok mind. Hát nehéz időszak ez egy nő életében. Hálát kell adnom a jó Istennek, hogy van már gyermekem, mert nem is tudom mit tennék, ha egy sem lehetett volna. De azt nem gondoltam volna, hogy többedik gyerekre is lehet annyira vágyni, hogy nem akarod feladni semmi áron :(
2019. aug. 21. 16:44
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsés vagy, mert van már egy gyereked.
2019. aug. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A "sima" nőgyógyász csak vérvizsgálatokat s ultrahangot csinál. De attól még fel tud világosítani, hogy hova kell mennem, mit kell csinálnom, milyen vizsgálatokra érdemes elmennem. Nem? Ilyenkor ha jól tudom úgyis 6 hónapig nem szabad próbálkozni a heg miatt. :(
2019. aug. 22. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!