Volt valakinek mostanában laparoszkópos átjárhatóságia? Tapasztalatok? Hogy zajlik az egész?

Figyelt kérdés
2015. aug. 26. 14:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Én nemrég túlestem egy laparoszkópos műtéten. Ciszták voltak a petefészkeimben, azokat kivették, egyúttal csináltak egy átjárhatóságit is.

A műtétet megelőző napon reggeli, utána 2 Espumisan gyöngy, ebédre csak leves, szintén 2 Espumisan gyöngy. Ebéd után keserűsó, vagy Mira víz. Vacsorára folyadék és 2 Espumisan gyöngy, éjfél után pedig már folyadékot sem lehet inni.

A műtét altatásban zajlott. 3 pici vágást ejtenek a hason. 1-1 a 2 petefészeknél, 1 pedig a köldöknél. Az asztalt műtét közben kicsit megdöntik, a köldöknél lévő lyukon keresztül pedig gázt juttatnak a hasüregbe, így tudnak bent dolgozni a másik két lyukon keresztül.Műtét után az egyik lyukban hagynak egy csövet, amin keresztül tisztul a seb. Maga a műtét nálam max 1 órás volt, de gondolom, ha csak átjárhatóságit csinálnak, rövidebb. 1 éjszakát kellett bent tölteni a kórházban. Utána kb 1 hétig voltam táppénzen, de a végén leginkább már csak a varratok miatt.

2015. aug. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!