PCOS es IR, pajzsmirigy alulmukodes kialakulhat fogamzasgatlo mellett?

Figyelt kérdés
Ha abba hagyom a szedest akkor tobb az eselye, hogy kialakul?

2019. aug. 20. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Kialakulhat, hiszen egy fogamzásgátló csak elnyomja a tüneteket.

Ha abba hagyod a szedést és fenn áll nálad valami, akkor fogod látni.

2019. aug. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem függ össze. Ez egy alapbetegség. Ha a gyógyszedés előtt nem volt rá hajlam, a fogamzásgátlótól sem alakul ki, semmi összefüggés. Más tészta, hogy a gyermekvállási szándék előtt, fiatal korban előszeretettel "kezelik" a vérzészavarokat fogamzásgátlóval a valódi kivizsgálás helyett. Így amikor abbahagyja az illető a fogamzásgátlót, mert babát szeretne, ám az nem jön, akkor vizsgáltatja magát rendesen ki és úgy derül ki az IR. De az már megvolt a gyógyszerszedés előtt is.
2019. aug. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Szia, nekem a tabletta előtt nem volt semmi bajom. Abbahagytam utánna kb 3 hónapig volt rendszeres mensi, ezt követően volt hogy 3 hónap is kimaradt. Nőgyógyász derített ki a pm alulmukodest, egyik petefeszkemben pco jellegű, ír nincs nekem. Endokrinologus adott gyógyszert a pm-re majd kb 8 hónap volt mire helyrejott a dolog és a baba egyből sikerült :-)
2019. aug. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3as vagyok, a pm gyogyszer mellett is 30-40 naposak voltak a ciklusaim
2019. aug. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Le fogtok pontozni, de az IR és a PCOS mind az életmód, táplálkozás miatt alakul ki. 100%ban meggyógyítható, ha az illető helyesen, egészségesen táplálkozik, sportol, kiiktatja a stresszt. Nekem 19 évesen jött elő, akkor még nem tudtam mi okozza, bíztam a dokiban így fogamzásgátlót kezdtem szedni. El is nyomta a tüneteket teljesen, de 1,5 év után abbahagytam mert 23 kilót híztam tőle. 15 kg le is ment utána azonnal, de az elnyomott tünetek felerősödtek, szakállat, aknékat, zsírhasat növesztettem... pár év vizsgálatokkal, küzdelem a szőrösödés és a kilók ellen...szörnyű volt. Beiratkoztam fitneszterembe, ott ajánlottak egy hormonproblémákkal foglalkozó dietetikust aki írt egy teljes életmódtanácsadást, 1 év és teljesen helyrejöttem. Hogy voltak e problémáim előtte a teherbeeséssel azt nem tudom, mert akkor még nem akartunk babát, de tavaly mikor úgy döntöttünk, hogy most belevágunk, egyből sikerült is teherbe esni. Már 6 hónapos, kislány.
2019. aug. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%

A mai életmód és táplálkozás mellett ezek ma már népbetegségek.

Sokan nem engedhetik meg a heti több órás sportot meg a megfelelő étrendet maguknak.

2019. aug. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Az egészségtelen kajákat, cigit, alkoholt, hétvégi bulit, kanapén döglést, egész napos mobilozást megengedhetik maguknak, de a normális ételeket és heti 3×30 perc mozgást, sportot nem ami ráadásul ingyen van, csak letöltöd vagy youtube-on kell rákeresni? A rengeteg gyógyszer, kezelés, orvos talán ingyen van? És még lehetne folytatni. Drágább betegnek lenni mint egészségesnek.
2019. aug. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Helyesen étkezem, heti 2* súlyzós edzés, heti 4* futás és mégis IR-em lett. Köszi az általánosítást.
2019. aug. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!