Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan ne éljem meg a kudarcna...

Hogyan ne éljem meg a kudarcnak, hogy nem esek teherbe?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve próbálkozunk, a következő sikertelen hónap után már orvoshoz megyünk, de eddig reménykedtünk. Anyósom nagyon várja az unokát, gyakran mondogatja, finoman utalgat, de nem érezném ezt zavarónak, ha rajtunk múlna a kérdés. Viszont nem akarom neki, meg úgy általában senkinek elmondani, hogy sikertelenül próbálkozunk, mert úgy érzem, ez az én kudarcom, az én szegénységi bizonyítványom, az én szégyenem, hogy nem megy. Ez nyilván irracionális és ostoba érzés, de mégis így érzek. És így csak még fájóbb hallgatni anyósom lelkes tervezgetését a babaszobáról, a családban a boldog bejelentéseket, amiknek pedig szeretnék őszintén örülni, de képtelen vagyok, inkább sírni van kedvem tőle.

Ezt hogy lehet megváltoztatni? Velem van a baj, hogy így érzek?


2019. aug. 23. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

Kend a férjedre.


Egyébként nem szoktak valóban egy évig próbálkozni, hanem kb fél évig, utána mennek dokihoz és mondják, hogy egy éve próbálkoznak, vizsgálják már ki őket.

2019. aug. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Amikor nekünk sem akart összejönni a baba, én is hasonlóképpen éreztem. Magamat okoltam, hogy pajzsmirigy alulműködésem van, hogy egy selejt vagyok, mert nem vagyok arra képes, amire evolúciósan kellene. Avval a különbséggel, hogy én senki elvárásainak nem akartam eleget tenni. De nem adtam fel, elmentem orvoshoz, életmódot váltottam. Aztán végül is összejött. Neked is azt tanácsolom, hogy vizsgáltasd ki magad.
2019. aug. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
8 hónapja próbálkozunk, szóval mi is kb ezt fogjuk csinálni :D A férjemre nem kenem, partnerek vagyunk a bajban, nyilván nem akarom őt sem bántani még jobban. Bár az ő hozzáállása sem segít, az utóbbi időben jobb napjaimon amikor gyerekkel kapcsolatos terveket mesélek neki, mindig hozzáteszi "ha egyáltalán összejön", mintha ő már kezdené feladni, pedig azért annyira még nincs régóta, hogy szeretnénk.
2019. aug. 23. 09:26
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Nekem pszichológus segített illetve a férjem támogatása, valamint én nem csináltam ebből titkot, mivel annál nagyobb belső frusztrációt okozott, hogy még titkolni is kell. Így mindenkinek tiszta volt, hogy hogyan álljanak hozzánk a kérdésben. 1,5 év után és azt követően 3 sikertelen inszem után, az első lombikunk sikerült.

Nekem mindig az a javaslatom, hogy a nyíltság, nyitottság és őszinteség a legfontosabb ebben a témában. Ez idegőrlő, embert és kapcsolatot próbáló anélkül is.

2019. aug. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
És ha a férjed "hibája" akkor mi van? Na semmi. Anyósnak meg semmi köze hozzá, hogy akartok e egyáltalán
2019. aug. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 khniki ***** válasza:
95%
Egy év teljesen normális. Nekünk a 7. hónapban sikerült. Sokmindentől függ, de biztosan sikerülni fog!!
2019. aug. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Hat nem tudom, mi onnantol, hogy mondtuk, hogy szeretnenk, jo surun megkaptuk a kerdest, hogy mikor jon mar, es eleg rossz volt az is, hogy varnunk kellett, nemhogy meg kerdezgessenek is, ezert utolag en nem biztos, hogy beszelnek rola. Nekunk mar volt akkor 1 gyerekunk, a masodikra kellett 2 evet varnunk, csak halogattuk a kivizsgalasokat, vegul osszejott minden extra nelkul, valoszinuleg a prolaktinszintem nem volt rendben. En addigra mar tul voltam mindenfele erzelmi allapoton a remenykedestol a feladason at a fasultsagig. En is okoltam magamat, az elso gyerekunknel mar elotte 4 honappal elment megnezetni a hormonjaimat (ki is derult, hogy nincs minden rendben), aviva tornaztam, dietaztam, o az elso honapban sikerult.
2019. aug. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Sosem értettem, minek megosztani a rokonsággal hogy próbálkoznak, de nem sikerül. Értem, hogy kérdezik mikor lesz már gyerek, de számomra nonszensz a család orra alá dörgölni, hogy x ideje belé élvez a pasija, de hiába. Mert ez kb. az a szint.

Ha kérdezik mikor lesz, majd lesz egyszer vagy nem sokára és ennyi a válasz.


"Viszont nem akarom neki, meg úgy általában senkinek elmondani, hogy sikertelenül próbálkozunk, mert úgy érzem, ez az én kudarcom, az én szegénységi bizonyítványom, az én szégyenem"


Szegénységi bizonyítvány? Hogy akarsz, de nem maradsz terhes? Szerintem menj pszichológushoz.

2019. aug. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az esküvőnk után én is leálltam a fogamzásgátlóval, kb abban az időben kezdték el kérdezgetni mindkét oldalról a szülők is, hogy "várható-e az unoka hamarosan?"

Mi mondtuk nekik, hogy tudni fognak róla, ne aggódjanak :) (jó kapcsolatunk van a szüleinkkel, első unoka lenne mindkét oldalon, érthető volt az érdeklődés és egyáltalán nem tolakodó módon tették).

Aztán teltek a hónapok, volt egy spontán vetélésem, elkezdtünk kivizsgálásra járni, nem vártuk meg az egy évet és milyen jól tettük! Várhattunk volna ölbe tett kézzel... IR-em és pajzsmirigy-alulműködésem van (semmi tünet nem utalt rá) kezelés nélkül valószínűleg sose jött volna össze magától a baba (vagy összejön de vetélés lesz a vége). Amióta persze ezt a szüleink is tudják nem kérdezgetnek.


A férjemnél hála az égnek minden rendben van, én is személyes kudarcnak élem meg egy kicsit, de bízok benne, hogy ezek nem kizáró okok, és hamarosan nálunk is összejön (és megmarad) a baba.

2019. aug. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!