Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Sok nő küzd egy babaért....

Sok nő küzd egy babaért. Egyikük egyből teherbe esik sokak pedig hónapokat, éveket várnak, miért van ez?

Figyelt kérdés

Rengeteg nő küzd , hónapról hónapra , ovulacios teszt , hőmérőzes egyszóval mindent bevet a siker érdekében.

Mitől van ennyi sikertelenség teherbeesési nehézségek ?


2019. aug. 23. 00:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Számos oka lehet ennek, és hidd el, sokan járnak ebben a cipőben. Viszont inkább nézz utána az interneten szerintem, sokkal értelmesebb és bővebb válaszokat fogsz kapni, mintha itt leírunk pár dolgot.


Pl:stressz. Aki teljesen rágörcsöl, annak nehezebben jön össze, legalábbis az esetek többségében ez a helyzet. Ovulációs teszt mellett sincs semmi garancia arra, hogy megtapad a megtermékenyített petesejt.

Ha nem termékenyül meg petesejt, lehet a férfi ondójával van a baj. Ha túl savas a hüvelyi Ph, a spermiuk nagy százaléka elpusztulhat, drámaian csökkentve ezáltal a teherbeesés lehetőségét. Női hormonzavarok. Pl: magas prolaktin szinttel nem érdemes próbálkozni, amíg helyre nem teszik, mert vetélést okoz, ha egyáltalán beágyazódik.


Az emberek többsége nem vizsgáltatja ki magát teherbeesés előtt. Főleg akkor nem, ha nem is tervezik a gyereket. De nem árt tudatosnak lenni és kivizsgáltatni magunkat, mert lehet egyből kiderül a sikertelenség oka.

2019. aug. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Olvass utána a meddőség vagy sorozatos vetélés okainak, elég sokféle lehet. Pl. hormonális (pl. pajzsmirigy), de okozhatja autoimmun betegség (pl. lisztérzékenység vagy bármi, ami gyulladást, hiányt okoz), lehet genetikai (pl. véralvadási zavar) vagy nőgyógyászati (pl. fertőzés miatt elzáródott petevezeték), anatómiai oka (pl. méhsövény) és hát statisztikailag 40%, a nő, 40% a férfi "ludas" (valami irdatlanul nagy arányban, talán 50%?, csökkent a legutóbbi 30-50 év alatt is a nemzőképes korban levő magyar férfiak spermaszáma), 20%-ban meg mindketten. A növekvő tendenciáért pedig a környezeti ártalmakat okolják és késői gyermekvállalást, és valaki pont azt is, hogy egy az esetek ki tudja mekkora részében ez is örökölt, szóval az első által említett természetes szelekciót kijátszhatja sokszor a tudomány, de távolabbról nézve, nem tudni még, meddig érdemes.
2019. aug. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Ez a természetes szelekciós duma addig nagyon jól hangzó, amíg nem vagy érintett.

Egyébként a harmadik nagyon jól összefoglalta, amit ilyen kis terjedelemben össze lehetett.

2019. aug. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mert nem gépek vagyunk, hanem emberek. Különbözőek.
2019. aug. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
# 4 Ha jól emlékszem, Czeizel-előadásban hallottam, és nem így értettem. Végsősoron sajnos mindenki örökít valamit vagy valaminek az esélyét.
2019. aug. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy ember (pár) esetében sem ugyanúgy megy minden. Mi az első gyerkőcre majdnem 6 évet vártunk, a kicsik meg első-második hónapban megfogantak.
2019. aug. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem a párok nagy része nem passzol össze genetikailag.


Kevés olyan nőt ismerek, akiknek szervi bajuk van, olyat viszont egy marékkal, akinek másik párral összejött.


Szerintem a stressz nem okozat, hanem következmény. Rengeteg OCDs, szorongó, tikkelő, pánikbeteg, fóbiás embernek lesz gyereke, pedig ők aztán görcsölnek(köztük én is, mégis elsőre, egy alkalom után teherbe estem)


Szerintem vannak, akik egyszerűen nem passzolnak össze, lehet ezt értik természetes szelekció alatt. Szerintem igazuk van.


Viszont akikről tudják, hogy egészségügyi bajuk van, azokon jó, ha segítenek, de ha mindkettő problémás..


Pl egy alacsony spermaszámú férfi inkább váltson partnert, ha gyereket akar, minthogy a túl savas párjával legyen.


Olyan sikertörténetek vannak egészen közel..

10 év próbálkozás után tönkrement egy kapcsolat, elhalt magzatok, meg sem fogant embriók, most a 40es nő a 2. gyereket szülte új párjától, hatalmas a boldogság, egy év van a kicsik között, teljesen egészségesek, elsőre összejöttek természetes úton.

2019. aug. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
38%

"Ez a természetes szelekciós duma addig nagyon jól hangzó, amíg nem vagy érintett."


Ez a valóság. Nagyszerű, hogy van lombik, inszeminacio, donor sperma és petesejt, de valójában nem mindenkinek szabadna szaporodnia. Az állatvilágban jól működik, az embernél nem ,mivel érzelmeket visz bele, de ettol még teny.

2019. aug. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%
Majd ha érintett leszel kedves utolsó, akkor beszélgessünk... Addig az ilyen kijelentések inkább bullshitként hatnak.
2019. aug. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
A mai nők életmódja, táplálkozása miatt népbetegség már a meddőség.
2019. aug. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!