Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan jön ki a 20-30% esély...

Hogyan jön ki a 20-30% esély lombikra?

Figyelt kérdés
Eredményeim alapján 20-30% esélyt mondott a lombikra az orvos, őszintén szólva örülök ennek. De ez hogyan jön ki? Rengeteg történetet hallottam és nem ritka, hogy el sem tudják indítani, mert rosszak 2. napi hormonok, vagy le kell állítani a stimulálást, petesejt leszívásnál kiderül nincs is pete a tüszőben, vagy nem is reagál a hormonokra a szervezet. Ha a peték jó minőségűek és sikeres a visszaültetés onnantól számít a 20-30%?

2019. szept. 9. 12:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szám egy nesze semmi fogd meg jól. Nekem is mondtak egy 30-40%-ot az első konzultáción. Nekünk szerencsénk volt, elsőre sikerült, tehát mi 100%-osak vagyunk. De közel sem biztos, hogy a következő is így sikerülne.
2019. szept. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is pont így érzem:)) Az ottani társakkal beszélgettem, és erre mondták azt, hogy már az elején sok mindenen megbukhat a dolog, de mihelyst beültetésre kerül a pötty, már 50%-ra ugrik a dolog. Na de maga a megtapadás és kihordás is olyan, hogyha elmegy senki nem tudja miért. Most reménykedhetünk, hogyha idáig el is megy, (lehet mindig is eljutottunk idáig), de a megtapadás nem történik meg. Arra vannak receptek, hogyha ez a baj, akkor tudnak vele mit kezdeni? Te hány éves vagy?
2019. szept. 9. 13:02
 3/12 anonim ***** válasza:

Ezt senki nem tudja, hogy jutottatok-e már addig, hogy volt megtermékenyülés, de nem volt megtapadás. Olyan sincs ha nincs megtapadás, akkor adnak vmit és lesz... Vannak esetek, amikor kiderül miért nem tud beágyazódni és van amikor nem. Ilyen dolgok lehetnek az immunológiai problémák vagy trombózis kockázat. De még rengeteg más.

Én 36 éves vagyok, PCOS, enyhe IR, műtött endo és Hashimoto írható a számlámra.

2019. szept. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én múlthéten voltam férjemmel lombikos klinikán, ahol azt mondták nekünk, hogy nálunk 80%-os esély van a teherbeesésre 1. alkalomal...repdesek az örömtől! :)
2019. szept. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
És bocs, de mi alapján mondták ezt? Akkor tudják az eddigi sikertelenség okát is?
2019. szept. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Utolsó! A 20-as éved elején jársz?:) Mert akkor hihető a 80%-os siker:)

Én is 36 éves vagyok! Azt mondták, hogy ekkor már egy nagy zuhanás van ilyenkor, sokkal kisebb eséllyel fogan meg a baba. Valahogy ezt elképzelni sem tudom, jobban elhiszem ezt, ha már valaki már a negyvenes évei közepén jár.

2019. szept. 9. 14:25
 7/12 anonim ***** válasza:
40-es évei közepén járó nőknél az már sokkal nagyobb probléma, hogy nem lesz elég (jó minőségű) tüszőjük. De ez is csak statisztika, ahogy minden. Koncentrálj magatokra, felejtsd el a százalékokat, legyen meg minden vizsgálat, és még több is, menjetek utána a dolgoknak, ne gondoljátok, hogy mindenki a ti problémátokat akarja megoldani. Segíteni fognak, de inkább csak a hormonok beállításában. Nekem hiába mondott 30-40%-ot a dokim, ha nem mentem volna endokrinológushoz, nem sikerült volna, mert a pajzsmirigy betegséget ő kezelte és tette helyre.
2019. szept. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

En kulfoldon elek, masfel eve jarunk meddosegibe.

Elvileg a lombik sikeressegi rataja 30% korul van, ami azt jelenti, hogy korulbelul minden 3. beultetes szokott sikerulni.

Ez nem egy szemelyre vonatkozik, hanem az osszes paciens osszes beultetesere. Mert ugye van, akinek az elso sikerul, de van akinek csak a 10. Szoval ez egy atlag.

Itt peldaul pont ezert az allam minden gyermektelen parnak 3 ingyenes beultetest biztosit.


Amit viszont en nem ertek, hogy az inszemnek hogy lehet 10% az eselye, amikor a termeszetes fogantatase minden honapban 25%??

2019. szept. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, 23 éves vagyok. :) Lehetséges, hogy ezért mondták..
2019. szept. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedve Kérdezö! Nem az életkoron kellene elsösorban fokuszàlni, mert ahogy ìrtàk, a statisztika az egyéni sztoriban nagyon keveset számit. Én 32 voltam az inszemnél, az ottaniak màr a sokadiknàl jàrtak, ismerték is egymàst, szinte szeánsz volt, ahonnan kilógtam elsö bàlosként. Nekünk elsöre sikerült, nagylány 8 éves. Màsodik terhesség spontán jött egy év múlva, fiam 6.5 éves. Harmadik terhesség szintén egy év mulva, 8-10.héten elhalt. Negyedik terhessêg kb.màsfél év múlva, szintén elhalt a 8-10.hét körül. Ötödik terhességnél 38 voltam, legkisebb 2 mult. Vagyis a dolgoknàl szerintem nem elsösorban az éveket kéne nézni, mert ez alapjàn 1. A legkisebbre szinte semmi esélyem nem lett volna 2. Ha a két vetélésnél az év számitott volna, akkor a harmadiknak is vetélèssel kellett volna végzödnie az életkor és statisztika alapjàn. Az meg, hogy kinek mennyi esélye van, az sem csak egyedül az életkor függvénye - a példámmal csak erre akartam ràvilàgitani. Probàlj meg nem nagyon ràgörcsölni a témàra, ami tudpm, hogy nem egyszerű, mert àtéltem. A harmadik terhességet nagyon akartam az elsö kettö utàn, a két vetélést elég nehezen éltem meg. Akkor sikerült terhesnek lennem, amikor elengedtem a dolgot és nem akartam görcsösen; elötte minden hónapban sìkideggel vàrtam, hogy ne jöjjön meg...
2019. szept. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!