Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Menstruácio nelkul teherbe...

Menstruácio nelkul teherbe lehet esni?

Figyelt kérdés
IGT+pcos miatt tobb mint fél eve nincs meg. A teherbeesés igy lehetetlen?

2019. szept. 11. 18:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Endokrinológusnál jártál? Tudják mi a konkrét oka, hogy nem jön meg? Tartod a diétát és sportot?
2019. szept. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom honnan ez a marhaság hogy a menstruációt megelőzi a peteérés. Nyilván egy normális ciklusnál igen, viszont egy 40-50+ ciklusnál amikor valakinek össze vissza jön meg, annak nem azért jön meg a menstruációja mert volt előtte peteérése, hanem azért mert a hosszú ciklusában a nyálkahártya úgy megvastagodik meg elöregszik hogy gondol egyet és bizonytalan időben leválik. Ez a rendszertelen menzesz. Ezeknek a nőknek hiába van menzesze, nem volt előtte peteérése. Ti meg írjátok itt a nagyobbnál nagyobb butasagokat hogy a menzesz előtt peteérés van. Ez így egy bruttó nagy marhaság. Attól hogy valaki menstruáltál, nem garantált hogy peteérése is van. Ilyen problémákkal mint a kérdező, meg aztán főleg.


A kérdésre válaszolva, nem lehetetlen mert csodák léteznek, ne elég kocsi erre az esély.

2019. szept. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Utolsó: ne haragudj, de te írsz marhaságot. Vagyis részben.

Tényleg lehetséges az, amit leírsz. Hogy egy idő után nem az~rt van vérzés, mert volt ovuláció, hanem mert elöregszik a nyálkahártya. Viszont simán lehetséges sok hónap kimaradás után ovuláció is. Tudom, mert nekem is volt ilyen. PCOS-em van, sosem mendtruáltam normálisan. Általában 6-9 hónapig maradt ki vérzésem. És egy időben valóban volt olyan, hogy összevissza véreztem, mert nem volt normális gesztagén hatás, ilyenkor nem is normális, kp. erős 5-6 napos vérzésem volt, hanem heteken keresztül hol több, hol kevesebb.

De bizony olyan is volt, mikor x hónap kimaradás után lett egy rabdom ovulációm. Biztos vagyok benne, hogy volt, mert mértem a hőmet, éreztem a premens tüneteket (amik nálam csak akkor voltak, ha volt ovu is), és a menzesz em is normális volt olyankor.

Ha szeretnéd, meg hőgörbével is tudom bizonyítani. Arról nem is beszélve, higy nőgyógyászati nem egy nővel találkoztam, aki nem tudta mikor volt menzesz, mert a terhesség bizonyítás előtt több hónapig nem volt vérzése.

Szóval ne biztasd arra, hogy szexeljen nyugodtan, úgy se lejet terhes, mert a végén pofára esik.

2019. szept. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Linkeld be, hol biztattam a kérdezőt, hogy szexeljen nyugodtan védekezés nélkül.

Én csak leírtam, hogy nem egészen úgy van, hogy ha van menzesz akkor volt peteérés is. Mert a kettő nem függ össze, ahogy sokan hiszik. Rosszul.

2019. szept. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
De, az esetek jó részében összefügg. Nekem sokkal több olyan volt, hogy csak ovuláció után volt vérzésem, mint olyan, hogy ovu nélkül véreztem volna.
2019. szept. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 piper333 válasza:
Nekem kimaradt 2 ciklus, készülök vissza az endos dokimhoz. Mióta merckformin 500 at felirta, 9 honapig szedtem, de nem fogytam, hipos tüneteim lettek, és a ciklusom jobban kimaradozik mint előtte. Most nem szedem a gyogyszert, és várom hogy megjöjjön, vagy ne jöjjön :-)Amugy egy éve probálkozunk, eddig semmi.
2019. szept. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Kár ezzel áltatni a pcos meg ir és egyéb betegséggel küszködő nőt, hogy az esetek jó részében összefügg. Az hogy nálad így volt, nem jelenti azt, hogy másnál is így van. De tőlem aztán homokba dughatja mindenki a fejét, sajnos akkor sem ovu miatt van mindig menzesz.
2019. szept. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ha az esetek többségében tényleg lenne ovu menzesz előtt, akkor nem kellene ennyit harcolni egy terhességért egy hormonproblémás nőnek...
2019. szept. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én nem azt mondom, hogy nem jelentősen csökkent az esély, hanem az, hogy nem lehetetlen.

Az ilyen betegség pont azért szar, mert ha nem akarsz terhes lenni, akkor az esély azért mindig ott lesz, tehát a védekezésre oda kell figyelni, viszont ha gyereket akarsz, jóval kisebb esélyed van rá, mintha rendben lenne a ciklusod.

Nyilván ha a gyereknemzés a cél, akkor kezelni kell a problémát, nem a csodára várni, hogy majd az évi két ovulációba pont betalál.

De ha viszont nagyon nem akar gyereket, akkor igen is normálisan kell védekezni, mert különben simán becsúszhat.

2019. szept. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!