Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 1 év elteltével sem jon a...

1 év elteltével sem jon a baba, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan egy éve próbálkozunk a pàrommal de sajnos nem akar összejönni.

A lassan alatt azt értem hogy még egy hónap van hátra és pont meg lesz az 1 év.

Semmien komoly betegségről nem tudunk, sem én sem a párom. Normális életet élünk, normális étkezéssel megfelelő testmozgással.

Még a nyár elején volt egy cisztám ami kidurrant, de azóta már voltam ultrahangon es az is teljesen felszívódott.

Próbálkoztam a Trimeszter vitaminnal, nem vált be. Most 1. Hónapja szedem a mégpempőt.

Igazából a kérdésem az lenne hogy aki volt már ilyen helyzetben hogyan kezdett neki az ok felderítésének? Mik a lépések? Gondolom egy nőgyógyász felkeresése. Ő mit fog nekem mondani? Remélem nem zavar el. Milyen vizsgálatok jönnek ilyenkor?


2019. szept. 16. 15:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Én Debrecenben csináltam, a cukorméréssel együtt (plusz a fent írt összes hormon) 36ezer ft volt, a legtöbb eredmény még aznap/másnap nálam volt, egy-kettőre kellett 10 napot várni kb.

Reggel kell éhgyomorra menni (se enni, se inni nem szabad legalább 10 óráig előtte), előző nap a gyógyszertárban megveszed a 75gramm glükózt (párszáz Ft) és viszed magaddal fél liter keserű tea vagy víz kíséretében. Citromlevet (bár sok helyen ajánlják) nekem megtiltotta a laboros hölgy, mert elvileg befolyásolja az értéket, a keserű tea ellenben nem.

Azt ott neked bekeverik ők reggel, először leveszik az első vért majd rögtön megiszod a lötyit (baromi tömény édes, marja a torkot pedig én nagy édesszájú vagyok, de le lehet küzdeni, és cél a benttartása is) :D majd utána 1 óra elteltével levesznek még egy adag vért, ugyanígy 2 óra múlva is és ennyi, mehetsz haza. Ez után lehet enni inni.

2019. szept. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen nagyon kedves vagy.

Megkerdezhetem hogy Debrecenben melyik ez a labor ahol vegezték ezt a vervetelt? :) valamint hogy ilyen esetben hogy mivel nem haziorvos vagy nogyogyasz kuldd el, megkerdezik hogy miert szeretnem a vizsgalatot? Es utanna ha esetleg nem stimmelnek az ertekek ok segitenek vagy az mar nem az o feladatuk ott?

Bocsi hogy ennyit kerdezek csak nem voltam meg ilyen heyzetben :/

2019. szept. 16. 18:51
 13/25 anonim ***** válasza:
Mindenképp orvost ajánlok én is, nekünk 2 év ment el mire kiderült, hogy nem vagyok átjárható. Annak tünete sincs, semmi. Vérből se látszik. Keress egy jó orvost mindenképp, minél előbb segít, annál előbb babázhatsz.
2019. szept. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Endokrinológus felkeresését ajánlom, plusz azokat a vizsgálatokat, amiket korábbi hozzászólók ajánlottak. Synlab magánlabort tudom ajánlani, online bejelentkező rendszerük is van.

Én nagyon ajánlom a GAL babaváró vitamint, jól felszívódó, jól hasznosuló hatóanyagokat tartalmaz.

(sosem derül ki, hogy ennek volt e pozitív hatása, de 1 hónap szedés után terhes lettem, a 4.próbálkozós hónapban)


29N

2019. szept. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb háziorvos, nőgyógyász, endokrinológus, és ők döntsék el, mikor milyen vizsgálatra menj (az sem mindegy, hogy a ciklusnak hányadik napján). És szépen összeírják, pontosan milyen labor kell. Mert a szövegértés nem az erősséged.
2019. szept. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
29%

Először MINDIG a pasinak kell orvoshoz menni! A nőgyógyász is ezt fogja kérdezni rögtön!

Andrológiára kérjen időpontot, és adjon spermamintát!

2019. szept. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Miért ne lenne erősségem a szövegértés?

Csupán azért mert kérdezek? Vagy mert még nem voltam ilyen helyzetben és érdekel a dolgok menete? Amúgyis úgy gondolom, hogy ez egy kérdezős oldal :)

A háziorvos felkeresése viszont nállam most egy kicsit bajos mivel sajnos elhunyt. Ezért egy másik háziorvos rendel most akivel még nem is találkoztam nem tudom hogy fogad e majd ez ugyben

2019. szept. 17. 04:50
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
Ritka elveszett vagy.
2019. szept. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Azért, mert valaki leírja, hogy ez a 11.próbálkozós hónapuk, te meg kétszer kérdezed meg, hogy de mennyi idő után sikerült.


A kartonod automatikusan átkerült az új háziorvoshoz, nem is baj, ha elmész bemutatkozni.

2019. szept. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Múlt idoben irta hogy teljesen tunetmentes volt semmien panasza nem volt ezert gondoltam hogy azota mar osszejott nekik.

De nem ertem az embereket miert kell mindenbe bele kotni?

De ha mar te is akkor enis , nem kerult at automatikusan a kartonom mert nekem kell jovoheten bemennem erte es atvinnem a masik orvoshoz ;) okostojas :D

2019. szept. 17. 07:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!