Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogy derítik ki, hogy jó-e a...

Hogy derítik ki, hogy jó-e a petefészek?

Figyelt kérdés
Nos! Megvan mindkét petefészkem, de méhenkívüli terhesség miatt az egyik petevezetékem nincs meg. Oké, hogy vérből és egyébből megmondják, hogy van peteérésem, nade hogy derítik ki, hogy a meglévő petevezeték oldalán lévő petefészek jó-e. Ultrahangon azt mondta doki, hogy mindig csak az aktuálisan működő petefészek látható, mert a tüszők körüli folyadék miatt rajzolódik ki a gépen. Honnan tudja, hogy melyik petefészket látja, hogyan deríthető ki, hogy a jó oldal működik-e. A kérdés azért vetült fel bennem, mert kislány korom óta ha megjön, ha peteérésem van mindig csak a bal oldalon fáj alul a hasam, ott volt a méhen kívüli terhesség is. Ha voltam dokinál uh-n még a méhenkívüli előtt, akkor is a bal petefészekben látta a tüszőt, a jobb oldali nem rajzolódott ki uh-n. Megkérdeztem tőle most műtét után, hogy mi van belül, azt mondta hogy látta, hogy meg van mindenem, de az nem biztos, hogy jól is működik, mert csillók, peteérés, stb. Milyen vizsgálat van erre?

2019. szept. 30. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
Ott van a kérdésben a válasz. Az UH-n látható, hogy melyik petefészekben van épp tüszőérés.
2019. szept. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is világ életemben csak a jobb oldalam görcsölt. Mikor megjött akkor is, mikor jósló fájásaim voltak akkor is, mikor megindultak a rendes fájások ott kezdődtek (persze a közepe vége már egyöntetű volt). Mikor orvosnál voltam, hogy megvizsgáljon, mert nem sikerült újra teherbe esni teljesen meglepődtem mikor mondta hogy a jobb oldalon teljesen üres a petefészek, de a bal lát tüszőt. Komolyan meg voltam győződve, hogy nálam csak a jobb oldal működik a fájdalom rá alapozva. Butaság volt. Nincs jelentôsége. És uh-val olyan gyönyörűen látszik, hogy a dokim ahogy magyarázta én is tökéletesen láttam a képernyőn az egészet.
2019. szept. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor pl. ha a 12. ciklusnapon elmegyek uh-ra akkor az jó lehet ebből a szempontból, mert addigra érik tüsző, de később, ha már elpattant, akkor megint nem látni. Jól gondolom?
2019. okt. 2. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!