Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lehetek terhes magas tesztoszt...

Lehetek terhes magas tesztoszteron és DHEAS értékekkel?

Figyelt kérdés
1,5 éve tervezünk babát, ez idő alatt 4 alkalommal volt stimulált hónap. Endokrinológus teljes körűen kivizsgált, mellékvese miatt MRI és terheléses vérvétel, amely kimutatta a markáns túlműködést, azonban semmilyen gyógyszert nem kaptam. PCO nincs, IR jó, a fenti két hormont leszámítva minden értékem jó.

2019. okt. 11. 10:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Nekem a tesztoszteronom normál, a DHEA-S 1,5 szerese volt a normálnak, ez hirsutizmust is okozott.

25 hetes vagyok, teljesen spontán.


Ha van peteérésed, akkor lehetsz terhes.

2019. okt. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
A dhea magas szint és a magas tesztoszteron lehet mellékvese elégtelenség tünete. Kellene egy jobb olvas.
2019. okt. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Orvos
2019. okt. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
Már diagnosztizálták a mellékvese túlműködést.
2019. okt. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pozitív választ, és gratulálok a babához :) Peteéréssel is sajnos vannak gondok, ezért vállaltam a stimulálós hónapokat, aminek az lett a következménye, hogy három hónapon belül, másodszor van cisztám, ami most gátolja a normál peteérést. Szóval ez egy ördögi kör... Sajnos sehol nem olvastam/nem hallottam olyat, hogy lehet e ezeket a hormonokat természetes úton csökkenteni, csak fogamzásgátlóval, ami nálam most ki van zárva. De az, hogy neked magasabb értékkel is sikerült, ez nagy reményt ad számomra :) Azt még megkérdezhetem, hogy mennyi idő után sikerült a terhesség?
2019. okt. 11. 11:04
 6/14 A kérdező kommentje:
A terheléses vérvételt követően megállapították, hogy túlműködik a mellékvese, viszont annyira nem, hogy egy bizonyos betegséget jelentsen (CAH), amire kaptam volna gyógyszert. A meddőségi központban két orvos is látta a leleteimet, az egyik ráadásul endokrinologus is, és csak annyit mondtak, hogy lehet problémát okoz, lehet nem, ezt nem tudják biztosra megmondani, és ennyi volt, stimulálnak tovább, amitől csak cisztákat kapok.
2019. okt. 11. 11:09
 7/14 anonim ***** válasza:

8 hónap után sikerült. Ráadásul a prolaktinom is duplája volt a normálisnak.


Ami érdekes, hogy ugye nekem ocsmány szőrös részeim lettek, de ezek egészen mostanáig meg is maradtak. Tehát ha kaptam volna fogamzásgátlót, az sem csökkentette volna a tüneteket. Most túl a félidőn kezdenek kevésbé nőni az államon és a hasamon a szőrszálak.


A 8 hónapot úgy képzeld el, hogy nagyon sokszor nem tudtunk együtt lenni. Nem volt idő, így lemaradtunk.


Ha időben együtt lettünk volna, szeritnem nem lett volna több 3 hónapnál.



Aviva tornáról hallottál? Rengeteg embernek segített, szerintem neked is megérne egy próbát.

2019. okt. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Utána nézek a tornának, most úgyis egy ideig a stimulálós gyógyszereket nem szedhetem, és lehet az előzmények miatt már később nem is fogom. Köszönöm, hogy írtál és boldog babavárást kívánok 😊
2019. okt. 11. 11:42
 9/14 anonim ***** válasza:
Kortizol szint?
2019. okt. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Köszönöm :)

Neked is mielőbbi sikeres babavárást :)

2019. okt. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!