Milyen vizsgálatokra van szükségem, hogy megtudjam végre, hogy miért nem esek teherbe?

Figyelt kérdés

Alapvetően pajzsmirigy alulműködéssel küzdök,Letrox 100 mg-ot szedek endokrinológus által beállítva. Januárban pozitívat teszteltem,márciusban elvetéltem. Nőgyógyászom 3 hónapos próbálkozás nélküli időszakot javasolt. Júliusban próbálkoztunk sikertelenül és sajnos ma is megjött a menzeszem.


Kérdésem az ellene,ha a pajzsmirigyem jól működik milyen kivizsgálásokra érdemes még elmennem, ami által kiderül mi akadályozza a teherbeesést?


32 éves 2 gyerekes anyuka


Köszönöm a válaszokat :)


2019. okt. 29. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Endokrinológussal kell egyeztetni, szükség lehet inzulinrezisztencia és hormon vizsgálatra, nőgyógyásznàl pedig PCOS vizsgálatra.
2019. okt. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg vizsgálat van sajnos...

Apajelölt ugyanaz, mint a másik két gyerkőcé?


Egyébként alap dolgok talán ebben az esetben:

- terheléses (legalább) 3 pontos cukor-inzulin vizsgálat

- trombózis panel

- immunológiai panel (Synlabnál infertilitás 3-as panel néven találod)


Ha a vetélés többször előfordul, akkor rá kellene keresni a habituális vetélésre - és speciális helyen kivizsgáltatni: pl G1 Intézetben.


Sok sikert!

2019. okt. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen az apa ugyanaz és ez már a második vetélésem korban ugyanígy pár hetesen mentek el,csak a másik 7 évvel ezelőtt. Az endokrinológus szerint rendben vagyok,hiába kértem a súlyom miatt is vérvételi kivizsgálás nem kaptam,mert szerinte 4 hónap alatt 4 kg fogyás tökéletes.
2019. okt. 29. 12:38
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Magánban is el tudod végeztetni a vérvételeket, plusz lehet érdemes lenne olyan endokrinológust keresni, aki a teherbeesési problémákkal tisztában van (pl. Endocare Tűű László)
2019. okt. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos bele kel számítani, hogy a férjednél is jöhetett valami a képbe, ami miatt most nem sikerül. Szerintem ha már vizsgálódtok, érdemes lenne neki is elmenni egy jó andrológushoz.
2019. okt. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!