Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tényleg ilyen nehezen sikerül...

Tényleg ilyen nehezen sikerül a baba manapság?

Figyelt kérdés
Mindkét lányom az első éles hónapban megfogant, 29 majd 30 évesen. Sok barátnőmtől, ismerőstől hallom, hogy milyen régóta küzdenek érte. Ide azért regisztráltam, mert szoptatással és tápszeres táplálással voltak kérdéseim, de itt is lépten nyomon azt olvasom, hogy hónapokat vagy éveket próbálkoznak mire sikerül. Ne haragudhatok, csak nekem ez annyira hihetetlen, soha nem is gondoltam, hogy ennyien szenvednek vele. De mi az oka?
2019. okt. 30. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Hat tudod ez inkabb olyan dolog, hogy ha valami megy neked, akkor nem jelentkezel tanfolyamra, hogy megtanuld. Akinek összejön az fele annyit se beszél róla, mint aminek nem. És ez igaz a teherbe esésre, a szülésre-aki nem szült nehezen, vagy nem élte meg tragédiának, az szinte meg se emliti- de még a szoptatásra is. Akinek könnyen megy az csinálja és nem pazarolja az idejét hogy ilyen oldalakon vagy ismerősöktől tájékozódjon.


Ettől függetlenül tényleg sokaknak van problémája sajnos. Szerintem biztos, hogy oka az is hogy később kezdünk szülni, amikorra már több idő áll rendelkezésre hogy valami kialakuljon nálunk. Biztos van olyan aki 35 evésen nagyon nehezen esik teherbe vagy lombikkal 20 evésen meg ment volna magától is. De hát az élet ilyen. Kell a munka, meg a megfelelő pasi stb. Akkorra jön össze amikorra sikerül.

2019. okt. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Hát az életmód,mert soha ilyen sok cukrot feldolgozott kaját, lisztet nem evett az emberiség, mint most. Mellé keveset is mozgunk. illetve az, hogy egyre később vállalunk gyereket. Hátevvan...
2019. okt. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Ezer és egy oka lehet... Ha elmennél egy meddőségi központba, mondjuk a Jánosba reggel 8 körül még annál is jobban meglepődnél. Sajnos én azt tapasztaltam ismerősi körben, hogy akinek egyből összejött az nem tudta megérteni, átérezni, hogy milyen az amikor valakinek megfeszített, orvostól orvosig hónapok, évek után sem jön össze. A meddőségi kezelésre többet költöttünk, mint a baba első évére... igazából olyan mintha már itt lenne, pedig még csak most van úton.


Nálunk egyébként én voltam a gyenge láncszem: PCOS, IR, Hashimoto (pajzsmirigy alulműködés) és műtött endometriózis. 34 voltam mikor elkezdtünk próbálkozni (2 éve ismertem akkor a férjemet), 35 voltam mikor elkezdtük az inszemeket és a lombikot. 37 leszek mire megszületik a lányunk.

Lehet okolni, hogy miért ilyen későn... nem, nem vagyok karrierista, csak későn jött szembe a nagy Ő. Hiába terveztem gyereket mással, ha másnak még az esküvő mint elköteleződés is úristen gondolat volt.

Plusz a PCOS-emről 21-2 éves korom óta tudtam. Csak elhittem a(z sztk-s) dokimnak, hogy ezzel tényleg elég csak akkor fogalalkozni, mikor gyereket szeretnék. Hát nem. Rohadtul lehetett volna tenni ellenne.

Az endometriózisra is előbb rájöhettem volna, ha hallok róla előbb. Addig 5 éve szenvedtem már az iszonyatos görcsös menstruációtól... csak mindenkitől az jött vissza, hogy van ilyen. Én meg ezt is elhittem. Manapság már sokkal többet lehet hallani az endoról, a tüneteiről és a következményeiről.

Pajzsmirigy probléma? A tünetek, amik nekem voltak olyanok voltak, amikkel simán tudsz együtt élni, és rámondani, hogy te ilyen alkat vagy: fázós, ingerlékeny, fáradékony, izzadékony, pattanásos, zsíros hajú. Amióta kezelik, azóta a tünetek a töredékükre csökkentek.


És az én történetem csak egy a sok-sok ezerből.... Mindenkinek megvan a sajátja, az elzáródott petevezetékekkel, a férfi oldali problémákkal, a megtapadási gondokkal, a magas trombózis kockázattal, ami nagy arányú vetélést okoz stb. stb. stb....

Örülj, hogy neked sosem kellett ezekkel testközelből szembesülnöd.

2019. okt. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Nekem is egyből jöttek a gyerekek , elterveztük következő hónapban ott volt , aztán védekezés mellett jött volna a harmadik első védekezésnél akkor a férjem hallani sem akart róla hosszú hetekig a vívódás ment végül elmentem műtétre . Utána a házasságom majdnem rá ment mivel nem bírtam feldolgozni ,eltelt jó pár hónap mire sikerült kompromisszum kötni és belevágtunk újra ,oly annyira biztos voltam benne hogy következő hónapban ott lesz és nem vagyis a tesztek szerint elindult valami ami nem fejeződött be , össze teszem a 2 kezem egészséges fiú lány gyermekem van . Valószínűleg hormonális problémàim lettek .
2019. okt. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
4 lányom van, az elsőre 6 évet vártunk, a 3 kicsi meg első hónapban fogant. 🤷🏼‍♀️ Elvileg nem volt gond az első előtt sem, egyszerűen így kellett lennie. 😊
2019. okt. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Orokolt hormon problemak, a sok gyogyszer fogigatlo stb amit szednek az emberek eloideznek egy csomo erzekenyseget,a manipulalt elelmiszerek,az adagok amiket megeszunk,meg tobben mondjak,hogy amit bevesz egy no fogi gatlot,kipisili,az ujra vissza kerul az ivoviz rendszerbe. Hiaba tisztitjak a vizet,ha a hormonok ott maradnak,a tobbiek meg isszak szepen.

Bar ez nem tudom mennyire igaz,de sztem is van benne valami

2019. okt. 31. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

2 éve próbálkozunk, most vagyunk 29 évesek. Nem gondolnám, hogy nálunk a korunk befolyásoló. Nincs kimutatható problémánk. Meddőségibe kezdtünk járni és most lesz inszem vagy lombik, mert nem tudják, hogy mi a gond. A létező összes vérvételen, vizsgálaton, műtéten túl vagyunk, amiket ilyenkor szokás vizsgálni.

Ennél rosszabb nincs. Mikor nem tudják mi a gond.Szedtünk kb. 50 féle vitamint és étrendkiegészítőt a legolcsóbbtól a legdrágábbig, hátha.... sakk matt

2019. okt. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Kétszer voltunk együtt a férjemmel védekezés nélkül, 2 gyerekünk van... (Na jó, mikor terhes voltam, akkor már ugye szintén védekezés nélkül lehetett.)

Akinek azonnal/hamar összejön, az nem ír ide, nem tűnik fel az ismerősöknek, hogy de sokáig nem jön a baba, stb.

Régen is voltak meddők, de mivel nem volt internet, a faluban maradt ez a "szégyen", nem tudta egy ország olvasni, hogy nála nem jön a baba sok éve. Vagy mondjuk fiatalon még könnyen összejött, aztán 30 évesen meg már neki se jött volna össze, csak addigra már özvegy volt és nemi élete se volt (aztán nem derült ki, hogy betegség miatt nem is lehetne egyáltalán).

De töriből is rémlik pár eset, amikor a királyoknál nem jött a gyerek. Pl. ha jól emlékszem, Artúr királynak sem volt a feleségétől gyereke, és nem tudom kinél is több évet kellett az elsőre várni. Már szakértők vettek részt a közösüléseken, hogy megnézzék mi a hiba.

2019. okt. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Azért szomorú, hogy a 21. században is - igaz idézőjelben - de a meddőséggel kapcsolatban leírják, hogy "szégyen"...mégha nem is úgy értette a válaszoló, aki ideírta. De sajnos ez tudat alatt épül be, idézőjel nélkül. :( Sokan még orvosi segítséghez sem fordulnak, vagy megállnak bizonyos vizsgálatoknál. Aki azt írta, hogy minden létezőt megnéztek nála, annak tudnék adni egy listát, hogy miket lehet még megnézetni, csak azokat 3-4 sikertelen lombikig nem nézik - plusz azok nem TB támogatottak... El lehet több százezret költeni vizsgálatokra, ha esetleg nem a legegyszerűbb problémátok van.
2019. okt. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

33 éves vagyok, és 3 éve próbálkozunk. Nem mondanám, hogy ez nagyon késői lenne. Ráadásul nálunk a férjem herevisszere miatt nem sikerül. Az szintén nem a kora miatt van (fiatalabb nálam), hanem a családjukban ez halmozottan fordul elő. De eddig ugye nem volt téma, és egyről tudott csak korábban, aztán kiderült, hogy 4 másiknál is ez van, és pl. az egyik tesója illetve az unokatestvére szintén gyermektelen. Hát igen, jó lett volna erről beszélniük, akkor már évekkel ezelőtt megműttethette volna magát, így viszont csak most derült ki.

Egyébként személyesen is ismerek egyre több meddő párt - nem, nem ilyen csoportokból, hanem kollégákról, ismerősökről derül ki, amikor ez szóba kerül. Egyébként én csak harmincasokról tudok (nem 40 feletti nőkről beszélek), akik már évek óta férjnél vannak, tehát nyilvánvaló, hogy nem arról van szó, hogy későn kaptak észbe és már nehezített a teherbeesés.

Még azt is megfigyeltem (én a UK-ban élek), hogy a meddőség elsősorban fehér bőrű párokat érint, elvétve láttam néhány ázsiait is, de pl.a feketék egyáltalán nincsenek a meddőségi központban (pedig a város 30-40 százaléka fekete) Őket nem érinti ez komolyabban. Úgyhogy nem az életkorral, inkább az életmóddal lehet összefüggésben.

2019. nov. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!