Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kedves szülők! Manapság azért...

Kedves szülők! Manapság azért nőnek ekkorára a fiatalok, mert a szüleik mindenféle magzatvédő cuccot szednek, kamaszkorban pedig a kondizás mellé esznek mindenféle táplálékkiegészítő készítményt?

Figyelt kérdés
Lehet nem megszokott a kérdésem, de talán ez a legjobb kategória a problémám megválaszolására. 24 éves fiú vagyok, 170 mélyre nőttem tehát az átlagtól messze le vagyok maradva és azon gondolkoztam - azt leszámítva, hogy szüleim sem magasak, apám különösen nem - mennyi köze lehetett az alacsonyságomhoz, hogy édesanyám a terhesség alatt semmilyen plusz táplálékkiegészítőt (amelyeket manapság agyba-főbe reklámoznak, beléd sulykolva, hogy adj meg mindent a babádnak, mert különben nem vagy felelősségteljes szülő) nem szedett és alkatra sem volt nagy darab (kb. 60-65 kiló). Illetve mennyivel lettem volna magasabb, ha kamaszként én is eggyé válok a manapság oly divatos fitnesz és testépítő szubkultúrával, mely során a fiatalok mindenféle csili-vili cuccot szednek a GH-tól kezdve a tömegnövelő poron át az ilyen-olyan tesztoszteronfokozó készítményekig? A testsúlyom is kisfiú kategória (53 kg) amely miatt arra is gondoltam már, hogy beteg vagyok (pedig a vérvételi eredményeim mindig jók), ugyanakkor felnőtt fejjel bánom, hogy fiatalon nem próbáltam ki mindenféle készítményt, ami miatt megemberesedtem volna. Elsősorban szülők véleményére lennék kíváncsi (belegondolva, hogy önök és a gyermekük hasonló helyzetben hogy élné meg a problémámat), illetve arra, hogy mennyi igazságtartalma van a feltevésemnek valamint mi lehet az oka, hogy a serdülőkorom konkrétan teljesen kimaradt a fiatalkoromból. A válaszokat előre is nagyon köszönöm.

2017. szept. 6. 18:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
32%
semmi köze hozzá. azért magasabbak az emberek mert a magasság a vonzó, és a jó gének öröklődnek tovább. megvannak olyanok mint te, akik alacsonyak, és akiknek a szüleik is alacsonyak, ez nyilván nem vonzó tulajdonság, kevesebb az esély az utódra, tehát kevesebb az esély a nem vonzó tulajdonságaid tovább adására.
2017. szept. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%
Általában a gyerekek eggyel megugorják a szüleiket. A szüleid se magasak, ezeket a géneket örökölted.
2017. szept. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%
Nekem apám lassan 60 éves és 190 cm, nagymamám biztosan nem szedett magzatvédő vitaminokat és apám fiatalkorában is kétlem, hogy bármi ilyesmivel tömte magát. 172 centi lettem, ezt örököltem. A férjem szintén 190. Az ő családja is magas, ő is ezt örökölte. 2 éves a fiam de már magasnak számít, sok 2,5-3 évesnél magasabb. Ő is ezt örökölte valószínűleg.
2017. szept. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
64%

Én nem ugrottam meg a szüleimet eggyel, 10 cm-rel kisebb vagyok náluk.

Egyébként főleg a jól tápláltsággal függ össze az átlag magasság növekedés.

2017. szept. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
#1: Tehát ezzel arra akarsz utalni, hogy fateromnak éppen még szerencséje volt az utódlással, de a sz*r génjeim miatt én leszek a vérvonal utolsó képviselője? (ami k****ra valószínű lévén, hogy még most is szűz vagyok)
2017. szept. 6. 19:15
 6/26 anonim ***** válasza:
92%
Nem a 170 cm miatt vagy szűz.
2017. szept. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
#4: Jó, de gondolom te lány vagy. Úgy egyáltalán nem meglepő.
2017. szept. 6. 19:54
 8/26 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy már azt mások is leírták, az, hogy a leszármazottak egyre magasabbak egy természetes folyamat. Kivételek persze mindig vannak/voltak/lesznek, mint például az egyik válaszoló által említett 60-as, 190 centis apuka és te, a 24 éves 170 centis srác.


Beszéljünk rólad. Alacsony vagy, oké, ezt dobta a gép, ezzel kell élned, nem tudsz mit csinálni. Azzal nem leszel előrébb a párkapcsolatok terén, ha csak folyton panaszkodsz, milyen alacsony vagy. A lányok között alacsonynak számítok, hidd el, néha én is szeretnék magasabb lenni, de nem megy, és szebb sem leszek. De boldogabb, egészségesebb és edzettebb még lehetek, úgyhogy ezeken próbálok javítani.


Edzeni te is eljárhatsz, ha szeretnél változtatni a helyzeten. Csak pozitívan kell hozzáállni az élethez, kedves kérdező. Sokat segít.

2017. szept. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
70%

4-es vagyok. Nő vagyok igen.

De meglepő, mert a húgom és anyám is 10 cm-rel nagyobb nálam. Apám több, mint 10-zel nagyobb. Volt egy netes kalkulátor, ahol a szülők magassága alapján megjósolják a gyermekét - ez 5 cm-rel több, mint a magasságom.

Anyám tesója is magas és az ő gyerekei is, fiú és lány is. Csak én lettem alacsonyabb, hát így sikerült, a nagyszülők, dédszülők genetikája ütött ki nálam.


Na lehet ismét lepontozni.

2017. szept. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

A magasság a genetikán múlik, nem a terhesvitaminokon és tápkiegeken. És nem a 170 cm a probléma, hanem hogy hagyod, hogy ez kihasson az életedre. A magasságodon nem, de a külsődön tudsz változtatni (írtad, hogy a súlyoddal is elégedetlen vagy), mélyedj el a témában, megfelelő étrenddel és edzéssel nagyon szép eredményeket lehet elérni.


A férjem nem sokkal magasabb nálad, 175 cm, rendszeresen sportol, edz, már ez ad egy kis pluszt, de ami a legjobb benne, hogy annyira magabiztos, határozott személyiség, hogy engem teljesen levesz a lábamról még a mai napig is, és nagyon jó humora van. Korábban egy közel 190 cm magas pasiba voltam totál beleesve, de ahogy egyre közelebb kerültünk egymáshoz, úgy ment el a kedvem tőle, mert egyrészt olyan kis esetlen, mulya volt, olyan érzésem volt, hogy nagyobb t*köm van, mint neki, másrészt meg baromi sótlan volt, és mindig elégedetlen, állandóan keserű volt, hogy ez szar, az szar, neki semmi sem sikerül, másoknak meg milyen könnyen összejönnek dolgok, stb. ezzel a negatív hozzáállással totál leszívott, úgyhogy gyorsan dobbantottam abból a kapcsolatból. Szóval nem a magasság a probléma, hanem a hozzáállás.


A húgom meg összejött egy 29 éves (velünk egyidős), 192 cm magas pasival. Irtó jó képű, nagyon vonzó, és a húgom volt olyan "kedves" és elmondta, hogy még szűz volt, mikor megismerkedtek. Azt hinné az ember, hogy egy ilyen férfi nem lehet gátlásos, és mégis, soha nem mert nőknél kezdeményezni, így teltek az évei, körülötte mindenki csajozott, ő meg begubózott.


Ezeket a példákat csak azért írtam, hogy egy kicsit felrázzalak, mert ha folyton ezen keseregsz, akkor életed végéig boldogtalan leszel. Légy egy kicsit pozitívabb!

2017. szept. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!