Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akinek nem lehet gyermeke az,...

Akinek nem lehet gyermeke az, hogy dolgozta fel? Lehetek így még boldog?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


1,5 éve derült ki,hogy több egészségügyi problémám is van,amik miatt vetéléseken vagyok túl. Rengeteget jártam orvoshoz,egyikről a másikra egyre több probléma derül ki,amik mind a teherbeesés ellen vannak. Nem találok egy olyan orvost,aki úgy foglalkozna velem...vagy nem tudják mitől van ez vagy lepattintanak. :( Nagyon sok pénzünkbe van már a sok orvosi vizsgálat. Sajnos lehet pár éven belül a méhemet is ki kell venni elváltozás miatt. Szóval egyre inkább lemondtam arról,hogy gyerekem lehet :(

Hogy dolgoztátok fel? Örökbefogadástól ódzkodom.Ismerős köreimben van rá példa,ahol egészen csecsemőkortól fogadtak örökbe és hiába adtak meg mindent a gyerekeknek hálátlanok voltak,elszöktek tőlük,drogoznak,lopnak stb. Párom meg hallani se akar az örökbefogadásról.

Lehet boldogan élni gyerek nélkül is?


30/N



2019. nov. 9. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
44%

Persze, hogy lehet!

Nyílván manapság a gyermek születését tartják egy ember életének beteljesüléseképpen, de ez nem feltétlenül igaz.

Nem szabad elkeseredni, ha a pároddal szeretitek egymást akkor ezen is biztosan átlendültök!

Egyébként lenne egy egyáltalán nem rosszalló megjegyzésem:

Ha nem mindenki vállal gyereket, az jó hatással van a Földre is, mert manapság már annyira magas a túlfogyasztási ráta, hogy ilyen életvitel mellett nem baj ha nem nemez mindenki utódot.

Ezzel egyáltalán nem bántani szerettelek volna!!! Csak gondolj azért erre is, hogy valamilyen szinten ezzel jót okozol a világnak.

2019. nov. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

"Lehet boldogan élni gyerek nélkül is?"


Sőt... igazán boldogan élni csak gyerek nélkül lehet.

2019. nov. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Gyerek nékül inkább felhőtlenül és gondtalanul lehet élni. Úgy értem nincs jelen a folyamatos aggódás, hogy mi van vele, hol van, mit csinál, kivel van stb..
2019. nov. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Nagyon boldogan lehet élni gyerek nélkül is. Amúgy meg én nem ítélném el az örökbefogadott gyerekeket, nálunk pl. csak jó példa van erre a rokonságban.
2019. nov. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Én biztosan nem tudtam volna boldogan élni gyerek nélkül. Amikor a meddőségi kezeléseket elkezdtük, megbeszéltük a férjemmel, hogy ha nem sikerül, akkor örökbe fogadunk.
2019. nov. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Aki vágyik gyerekre az nem tud gyerek nélkül boldogan élni. Aki nyűgnek gondolja az meg igen.. Ha vágytok rá, akkor mindig ott lesz a szomorúság bennetek, szerintem ezzel nem lehet mit kezdeni.
2019. nov. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Sajnálom,teljesen átérzem a helytetedet.

2 örökbefogadott gyerekem van. Az egyik már 20 éves. Boldog,kiegyensúlyozott,dolgozó felnőtt férfi lett. A másik 10 éves. Eleven,vidám,makacs kissrác.

A kérdésedre válaszolva lehet boldog életet élni gyerek nélkūl is,ha el tudjátok teljesen engedni ezt a dolgot,és át tudjátok rendezni az életeteket úgy,hogy másban találjátok meg a boldogságot. Ismerek olyan párokat,akik a lombikok sikertelensége után inkább a gyerek nélküli élet mellett döntöttek,nem az örökbefogadás mellett. És boldogok.

Mi erre nem lettünk volna képesek. De semmi baj nincs azokkal,akik nem érzik képesnek magukat más gyerekét sajátjukként szeretni.

Kívánok nektek boldog életet,gyerekkel vagy anélkül.

2019. nov. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
* helyzetedet
2019. nov. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%
Az örökbefogadásról nem kellene lemondani. Nekem 3 ismerősöm van akit örökbe fogadtak vagy babaként vagy kisgyerekként, közülük ketten ráadásul kissebbségiek. Mindhárman tisztességes, család szerető emberek.
2019. nov. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!