Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akinek egy ideje már nincs...

Akinek egy ideje már nincs menzesze, lehet még valaha gyermeke?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy picit bután hangzik a kérdésem. :) Anyósom nagyon szeretne kisbabát, de már hónapok óta nem menstruál (42 éves). Kivizsgáltatta a pajzsmirigyét, meg sok egyéb vizsgálaton is részt vett már az előző pár évben és mindent rendben találtak nála és a párjánál, de sajnos nem jött a baba. Azóta már egy ideje nem jött meg neki rendszeresen. Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek van-e esély valamilyen hormonkezeléssel, tornával, gyógynövénnyel, akármivel "visszahozni" a peteérést. Természetesen orvossal is fog konzultálni, csak sajnos már kezdte feladni, kíváncsiak vagyunk, van-e valakinek tapasztalata a témában, esetleg ötlete :)

Köszi szépen a segítséget előre is :)


2015. aug. 24. 03:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Esetleg mesterséges megtermékenyítéssel, vagy bárhogyan :)
2015. aug. 24. 03:30
 2/5 Manka68 ***** válasza:
Hormonkezeléssel természetesen sikerülhet, de ha nem tudják mi az oka az eddigi sikertelenségnek, sajnos elég kicsi az esély. A petesejtjeink velünk egyidősek, és a dokik szerint nem olyan a minőségük már, mint fiatalabb korunkban. Ha tényleg komolyan elszánták magukat a babára, akkor ne házipraktikákkal próbálkozzanak, hanem keressenek fel egy meddőségi centrumot. Ne vesztegessék az idejüket sima nődokira.
2015. aug. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
szia. igaz keresztlányom csak 25 éves de neki sincs menszesze valamilyen hormon betegség miatt. 12 éves volt mikor először megjött neki,kb. 2 évig menstruált rendesen utána néha-néha majd gyógyszerekkel 2-3 évet.azóta sehogy.azt mondták nem tudják miért,és hogy mivel segíthetnének.de sajnálják,így nincs peteérés sem,tehát baba sem lehet neki csak valószínűleg donor petesejttel. hát volt nagy meglepetés nem olyan rég :D most 16 hetes terhes. fájdogált a pocija mint mikor menszesz görcse volt elég huzamos ideig inkább elment nőgyógyászhoz.igaz akkor már 9 hetes terhes volt. szóval még sikerülhet is neki :D elmehetnek anyósodék egy kaáli intézetbe pl. mi is oda megyünk.miért hangozna bután a kérdésed. 42 évesen még simán lehet gyermeke.eléggé kitolódott már a gyerekvállalás kora.sokan szülnek 40 felett.keressen fel egy meddőségi központot.de először nőgyógyász,aki a meddőséggel foglalkozik. vesznek tőle majd vért is a ciklus külömböző napjain,megnézik hogy van e peteérés,illetve elküldik majd egy petefészek uh-ra is.nekem mikor nem volt,csak a prolaktin szintem volt magas,amire bromocriptin gyógyszert kaptam,majd egy clostylbegit nevűt amivel a peteérést serkentették így egy hónapban lett 5 db. domináns tüszőm. igaz baba azóta sincs sajna. sok sikert kívánok.
2015. aug. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam, csak 35 évesen. Huszonéves korom óta mindig rendszertelen volt, kimaradozott, gyógyszerrel tömtek, ami meghozta, de csak ideig-óráig. Aztán már egyáltalán nem volt menzeszem. Hormonjaim elméletileg rendben voltak, pcos-m az volt. Végül inzulin rezisztenciát diagnosztizáltak, ez okozta a pcos-t, ettől nem menstruáltam. Kezelték, diétáztam, most 40 vagyok és van két gyönyörű pici lányom.

Az, hogy nincs peteérés, nem jelenti azt, hogy nincs petesejt. Rendes meddőségi kivizsgálás, kezelés, hormonpótlás, ha kell meghozhatja a pozitív eredményt.

Ha van petesejt, akkor saját lombik is szóba jöhet. Amiből kevés van neki jelen pillanatban, az ahogyan már előttem is írták, az idő.

Még egy sztori: kedves ismerősömék is szerettek volna gyermeket, de nem jött össze. A kivizsgálásnál inzulin rezisztencia, lappangó autoimmun betegség, elzáródott petefészek, minden volt. Ráadásul a doki szerint petesejt sem volt.

Elkezdték a lombikot donor petesejttel. A második próbálkozás után a sok stimuláló, terhesség megtartását előkészítő, segítő hormonkezelés után a doki több érésnek induló petesejtet is látott. Most saját petesejtes lombikra gyúrnak.

Én mindig azt mondom, ha egy nőnek van méhe, petefészke, akkor minimális remény mindig van. :)

2015. aug. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, alig várom, hogy továbbíthassam neki :)
2015. aug. 24. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!