Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mi a véleményed a meddőségi...

Mi a véleményed a meddőségi kezelések és gyógyszerek ingyenessé tételéről?

Figyelt kérdés
Jobb lesz ez a pároknak? Vajon valóban nem fogja befolyásolni az ellátás minőséget, hogy a kormány keze alá kerülnek az intézmények?
2019. dec. 20. 18:42
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
72%
Biztos befolyasolja a szinvonalat. Elég a kórházakon vegignezni. Szomorú. Aki megteheti, ugyis magamba megy
2019. dec. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
82%
Én egyetértek vele, mivel minden embernek joga van a gyermekvállaláshoz, családalapításhoz, függetlenül attól, van elég pénze vagy sem. Bár nem vagyok meddő, nekem azonnal fogant a gyermekem, de baromira drukkolok, hogy azoknak se a pénzen múljon a családalapítás, akiknek ez nem adatik meg ilyen könnyen! Igen, a szegény embernek is éppúgy jogában áll utódot nemzeni/ szülni, mint a gazdagnak.
2019. dec. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Sajnos én is a kórházak színvonalára tudok csak gondolni...
2019. dec. 20. 18:57
 4/36 anonim ***** válasza:
40%
Azzal egyetértek, hogy ez nem kellene kiváltság legyen, azonban nem ismerem a részleteket. Remélem némi korlátozás azért lesz benne. Pl. olyannak nem engedném, aki idős, azért nem lehet már természetes úton gyereke, aki korábban elköttette magát, akinek nincs fedél a feje felett, nem tudja biztosítani az alapszükségleteket.
2019. dec. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
79%
Félő hogy első korben a haverok jutnak be, akiknek amúgy futna rá. Ha meg pl én vagy te bemegyunk akkor hónapok
2019. dec. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
45%
Én nem tenném ingyenessé mindenkinek, pl kinek már volt abortusza, tehát már egyszer sikerült teherbe esnie csak akkor nem kellett a gyerek, ne vegyék el a helyet olyan elől aki megérdemelné.
2019. dec. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
65%

6-os tudod, lehetnek és léteznek is olyan ellehetetlenült élethelyzetek VAGY éppen egészségügyi állapotok, amikor nagyon nem alkalmas a terhesség, gyerekvállalás! Soha ne ítélkezz, hogy nehogy egy nap te ítéltess! Bárkivel előfordulhat az abortusz, képzeld, még veled is, vagy a családodban bárkivel!


Ettől függetlenül az abortuszon átesett nők nagyon nagy százaléka is ugyanúgy anya lesz (2 barátnőmnek is volt már abortusza, mindketten családanyák ma már!).

2019. dec. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
72%
#6 hála Istennek az ilyen agymosottak véleménye pont nem számít a törvény tekintetében (meg persze máshol sem).
2019. dec. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk lombikbabank vannak, nehezen ugyan, de meg tudtok oltani gyógyszerek kifizetéset, de sokaknak problémát okoz. Volt olyan szituáció, hogy a gyógyszertárban az előttem álló no elsírta magát (170.000 Ft körül kellett fizetnie), hogy neki már összesen nincs annyi pénze a hónap végéig, amennyit ki kell fizetnie most, és ez nem az összes stimulacios gyógyszer volt. (Én meg azóta us sírok ezen a sztorin, hogy bár lett volna akkor annyi pénzem, hogy odaadjam neki, de akkor meg mi sem a mostani anyagi helyzetünkben voltunk)


Nekünk volt olyan lombikunk, ahol a gyógyszerkoltseg meghaladta a fel millió forintot. Ez a tb-s lombik intézetben volt, ebben több támogatott gyógyszer volt, magáért a kezeléséért nem fizettünk.


Pár éve megemelték egyes gyógyszerek támogatását, már az erősen érezhető osszeg volt. Az utolsó lombikunk már az emelt támogatás után volt.


Szóval én támogatom, sokan tényleg nem engedhetik meg maguknak az ilyen összegek kifizetését.

2019. dec. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
28%

Szép és jó dolog, de önmagában szart sem ér. Az értelmesebb rétegnek természetesen biztosítani kell, hogy legyen esélyük gyereket vállalni és ne menjen rá a gatyájuk is.

Viszont bizonyos mentalitású, helyzetű embereknél meg kellene szüntetni a rengeteg nem kívánt gyerek, vagy nagyon nem jó helyre született gyerek problémáját is. Szép és jó, hogy ingyenesen lehet kezeltetni a meddőséget és mindenkinek adatik lehetőség a gyerekvállalásra. De ugyan úgy meg kellene adni az esélyt arra is, hogy ne szülessenek gyerekek bizonyos körülmények közé. Például ingyenes védekezés, fogamzásgátlás, szexuális felvilágosítás, nem támogatni a megélhetési szülést stb. Nekem ebből az egészből sajnos csak annyi egyértelmű, hogy a kormánynak teljesen mindegy, csak potyogjanak a puják és az újabb birka szavazók. Tök jó, hogy mindenkinek ott a lehetőség a gyerekre. Csak ugyan így meg kéne ezt tenni a másik oldalon is és arra is lehetőséget adni, hogy ne szülessenek gyerekek bizonyos élethelyzetekbe.

2019. dec. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!