Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ti kinek mondtátok el, hogy...

Ti kinek mondtátok el, hogy meddőségi központba kell járnotok?

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve szeretnénk babát, másfél éve járok orvoshoz, 4 hónapja pedig a meddőségi központ 'látogatói' vagyunk..

Ebben a két évben persze sorban jöttek a bejelentések ismerősöktől, barátoktól, munkatársaktól, hogy érkezik a baba. Mindig őszintén örültem (1-2 esetet leszámítva), és mikor jött a kérdés, hogy "na és nálatok mikor lesz?" , mindig kitértem a válaszadás elől, hárítottam, vagy elintéztem annyival, hogy "majd, ha itt lesz az ideje". Most karácsonykor 2 rokonom jelentette be, hogy babázni fognak, emiatt másfél napig az volt a téma, hogy "de jó X-éknak meg Y-nak, és ti mikor akartok? De tényleg, kifuttok az időből." stb. Eddig a család nem volt annyira ráakadva erre a témára, de azt hiszem, ez most megváltozik..


Egyre rosszabb, hogy gyakran megtalálnak ezzel a baba-kérdéssel, legyen akár rokon, barát vagy munkatárs. Mi úgy beszéltük meg párommal annó, úgy gondoltuk/gondoljuk mindketten, hogy ehhez senkinek semmi köze, nem szeretnénk belemenni a részletekbe. Főleg úgy, hogy mindkettőnk családja képes mindenbe belekérdezni, beleszólni , és ezer meg ezer kéretlen tanácsot adni.. Attól félek, ha közlöm, hogy "ja, amúgy meddő vagyok", akkor meg ez lenne a téma egyfolytában, és ez sem hiányzik.


(Lehet kicsit összevisszaság lett, amit írtam, ezért bocsánatot kérek. Jól esett kicsit kiírni magamból...)

Ti kinek mondtátok el, hogy baj van?


2019. dec. 26. 17:51
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy azt nem mondhatom, hogy nem szeretnénk babát, mert a végzettségem is gyerekekkel kapcsolatos, és világéletemben rajongtam a gyerekekért.
2019. dec. 26. 17:53
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

Nagyjából ugyanezen mentünk át mi is. Összesen két ember tudott arról, hogy küzdünk a babáért, és lombikozunk- ők is barátok voltak. Mi próbáltuk viccesen, szarkasztikusan lerázni az érdeklődőket, főleg amikor már sokadszor szegezték nekünk a kérdést.

Nem szerettük volna a családnak elmondani utólag sem, hogy lombik babát várunk, de amikor a bejelentéskor, hogy terhes vagyok a sok gratuláció helyett csak a kiosztást kaptunk, hogy hát már épp itt volt az ideje, azt hitték utáljuk a gyerekeket, meg hogy ők már lemondtak róla hogy nagyszülők/dédszülők legyenek, akkor azért kiosztottuk őket és elmondtuk nekik.

2019. dec. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Mi sosem titkoltuk, sőt, elég nyíltan beszéltünk a problémánkról. Rokonok, barátok is tudtak már a kivizsgálásról is, később pedig a munkatársak előtt se szégyelltük, hogy lombik babáink vannak.

Anno anyukám rákérdezett, hogy mikor szeretnénk babát, mondtam, hogy úgy tűnik nekünk nem lehet. Ekkor már bejelentkeztünk meddőségibe.

2019. dec. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
Nem lombikoztunk, viszont 6 évet vártunk az első gyermekre. Mi nem titkolóztunk, tudta a család és a barátok azt is, hogy nem rajtunk múlik a dolog és azt is, hogy miért nem szeretnénk semmilyen beavatkozást a dologba. Nem éreztük sosem szégyellnivaló dolognak, hogy többet kell várnunk a csodára, mint másoknak, szeretettel vártunk.
2019. dec. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Én ezt mondanám: "kedves x, nem gondolod kissé udvariatlannak ezt a kérdést? Ez egy pár intim magánügye, hogy, mikor akarnak gyereket. Amúgy se tudod, hogy mi van a háttérben és ne haragudj, de nem veled szeretném megvitatni a teherbeesésem részleteit."
2019. dec. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Nsgyon keveseknek. Egy ideig én is próbáltam kitérni a válasz elől.


Néha ha már sok volt, azt válaszoltam, hogy most tényleg arra vagy kiváncsi, hogy vedekezunk e szex közben? Érte persze megsértődtek, de legalább békén hagytak.


Három lombikgyerekunk van. Nem titok, hogy lombikbabak, de nem is vertem nagydobra. Ha valahol szoba került, beszéltem róla ha olyan volt a környezet. Pont a múlt heten készült velünk egy interjú ebben a témában. Nagyon nehéz volt beszélni róla.

2019. dec. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%

Nekem van már egy lányom,spontán fogant.

Tesó nem akart összejönni sajnos 2 év alatt sem.

Minket is elküldött a doki a meddőségibe,hát nem voltam elragadtatva,de a tény maga,hogy gyereket szeretnénk nem tántorított el.

Én soha nem szégyelltem,hogy segítségre szorulunk.

Szerintem ez egyáltalán nem gáz,aki szerint meg igen az bújjon el.

Jó lett volna,ha meglepi lesz a családnak,de én pl nem bírom a szurikat,ezért anyósomat kértem meg heteken keresztül,hogy adja be nekem, így sajnos nem lett meglepi. Bár mikor kiderült,hogy elég jól állunk és inszem helyett azonnal áttesznek lombikba,akkor anyósom nagyon boldog volt,ott sirdogált,de jó lehet,hogy ikrek lesznek :D


Aztán hála Istennek, tényleg ikrek lettek :)


Én nem szégyellném,nem titkolóznék,hanem büszkén felvállalnám,hiszen tényleg semmi gáz és szégyellni való nincs benne !!! :)

2019. dec. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Nagyjából az elejétől tudta a legtöbb közeli és távolabbi rokon, barát, munkatárs. Ennek hatására meglepő pozitívumokkal találkoztunk és kb 8-10 ismerős párról derült ki, hogy ők is ezen mentek keresztül.

Szerintem eltitkolni nagyobb stresszt okoz, mint felvállalni. Pont a kellemetlen kérdéseket tudja ezzel kikerülni. Bár én extrém módon nyitott személyiség vagyok. Mindenesetre én nem bántam meg, nem titkolóztunk.

2019. dec. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%

Mi inszemeztunk. Fonokomnek muszaj volt a viszgalatok es a korhaz miatt. Tudja ket munkatarsam, akik hasonlo szituban vannak. Csalad is tudja. Igy nem kerdezgetnek. Bar nalunk van egy gyerkoc termeszetes uton. Ja es termeszetesen vannak inszemes "baratok", veluk a korhaz ota vagyok kapcsolatban.

Masoknak annyit mondok, ember tervez...aztan nem kerdezik tobbe. Munkatarsaknak azt mondom, nem szeretnenk tobbet. Nem akarom, hogy temazzanak. Nekik egyszeruen semmi kozuk hozza.

Sok sikert nektek!

2019. dec. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%
Én első perctől kezdve tudom a férjemről, hogy természetes úton nem lehet gyereke. Ő évekig titkolta a szülei és a testvére előtt is, és ez nagyon nagy lelki nyomás volt neki. Amikor mi belekezdtünk a baba projektbe, mondtam neki, hogy ezért egy percre sem kell szégyellnie magát. Ekkor ő is megkönnyebbült, végül elmondta a szüleinek, a szüleimnek, tesójának, egy-két barátjának. Nagyon pozitív csalódás volt, mindenki nagyon támogat, és szurkol nekünk, főleg a családban. Nagyon jó érzés, hogy nem csesztetnek, hogy mikor lesz már gyerek, hanem szurkolnak, tudják, hogy februárban indul a programunk. Nincs ezen semmit sem szégyellni, nem mi kértük, hogy ez legyen a helyzet. Azóta már társaságában is tudunk róla beszélni, és gyakran meglepődöm, hogy kiderül szinte mindenhol, ahol szoba kerül, hogy van még olyan pár, akinek van kisebb-nagyobb gondja, és volt, aki mondta, hogy majd megkeres, hogy tudjunk beszélni róla. Nem ítélem el azt, aki nem mondja el senkinek, de mi csak pozitív tapasztalatokat szereztünk a témában. Nem kell félni tőle, hogy bárki elítél ezért.
2019. dec. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!