Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ti kinek mondtátok el, hogy...

Ti kinek mondtátok el, hogy meddőségi központba kell járnotok?

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve szeretnénk babát, másfél éve járok orvoshoz, 4 hónapja pedig a meddőségi központ 'látogatói' vagyunk..

Ebben a két évben persze sorban jöttek a bejelentések ismerősöktől, barátoktól, munkatársaktól, hogy érkezik a baba. Mindig őszintén örültem (1-2 esetet leszámítva), és mikor jött a kérdés, hogy "na és nálatok mikor lesz?" , mindig kitértem a válaszadás elől, hárítottam, vagy elintéztem annyival, hogy "majd, ha itt lesz az ideje". Most karácsonykor 2 rokonom jelentette be, hogy babázni fognak, emiatt másfél napig az volt a téma, hogy "de jó X-éknak meg Y-nak, és ti mikor akartok? De tényleg, kifuttok az időből." stb. Eddig a család nem volt annyira ráakadva erre a témára, de azt hiszem, ez most megváltozik..


Egyre rosszabb, hogy gyakran megtalálnak ezzel a baba-kérdéssel, legyen akár rokon, barát vagy munkatárs. Mi úgy beszéltük meg párommal annó, úgy gondoltuk/gondoljuk mindketten, hogy ehhez senkinek semmi köze, nem szeretnénk belemenni a részletekbe. Főleg úgy, hogy mindkettőnk családja képes mindenbe belekérdezni, beleszólni , és ezer meg ezer kéretlen tanácsot adni.. Attól félek, ha közlöm, hogy "ja, amúgy meddő vagyok", akkor meg ez lenne a téma egyfolytában, és ez sem hiányzik.


(Lehet kicsit összevisszaság lett, amit írtam, ezért bocsánatot kérek. Jól esett kicsit kiírni magamból...)

Ti kinek mondtátok el, hogy baj van?


2019. dec. 26. 17:51
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


Jó olvasni, hogy azért a legtöbb helyen normálisan állnak ehhez a dologhoz.

Már én is rágódok rajta egy ideje, hogy a családban talán elkéne mondani, csak ismerem őket, és tudom, hogy heti szinten rákérdeznének a dolgokra, én pedig nem szeretnék folyton erről beszélni. :-( Ha meg is kérném őket, hogy hagyjuk a témát, biztos vagyok benne, hogy lépten-nyomon előkerülne egy-egy megjegyzés, tanács, kérdés, ráutalás útján. Nem rosszból csinálnák az biztos, csak na... Egyébként nem érzem szégyellnivalónak én sem, hiszen nem tehetünk róla, csak nem szeretem, ha én vagyok a téma.


Baráti körben pedig egy emberek mondtuk még egy éve, hogy nem jön össze. Erre azt kaptuk, hogy "ó, hát gyereket pedig könnyű öszehozni, csak szexelni kell". :-) Ez volt az a pont, amikor azt mondtuk, hogy akkor inkább senkinek se mondjuk, mert lehet akármilyen jóbarát az illető, ha képes megbántani egy viccesnek szánt beszólással.

2019. dec. 27. 15:51
 12/18 anonim ***** válasza:
33%
10-es vagyok. Kinek mi a baja a sztorimmal? Kérek ellenérveket, nem csak sunyi leszavazást!
2019. dec. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

11: ez azért marha nagy tapintatlanság, nem mindenki ilyen, nyugi. 🙂 Mondjuk ha nekem valaki ezt mondta volna, akkor tuti, hogy vagy már nem a barátom, vagy ott egy kicsit helyre is rakom, hogy ezt így ennyire ne.


Szerintem egyszerű, olyannak mondd el, akivel elég komfortos a kapcsolatod ahhoz, hogy még tudd vele beszélni. Ha van ilyen barát, akkor simán, ha nem, az sem baj, első sorban a pároddal kell megbeszélni ezeket a dolgokat. Sok sikert! 🙂

2019. dec. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk a közeli család tudja (szülők+testvérek), meg 1-2 barát még. Engem műtöttek is a problémámmal, eltitkolni nehéz lett volna. Kollégáknál egyszer merült fel a téma eddig, hogy miért nincs, ekkor annyit mondtam, hogy tapintatlanság ilyet kérdezni, mert soha nem tudhatja az ember, hogy mi áll a háttérben. Nem tudom, hogy vették-e a lapot, de azóta nem merült fel a kérdés. A család szerencsére nem szokta szóba hozni, max néhány havonta megkérdezik hogy mizu. Van egy pár az ismerőseim között, akik már sok lombikon túl vannak, bármikor találkozunk velük, meg még akkor is, amikor nincsenek ott, mindig ez a téma, én nem akarom ezt. Ez nem azt jelenti, hogy gáznak vagy szánnivalónak gondolná a problémájukat bárki is, mert nagyon sajnáljuk őket és szívből szurkolunk nekik, de akkoris, ez szerintem nem tartozik másokra. Mondjuk ott a csaj a legapróbb kémiai terhességet is megírja mindenkinek, nyilván ez is közrejátszik.
2019. dec. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
66%
A párom családja is hasonló, mindenbe bele akarnak szólni kéretlenül. Épp ezért azt sem mondtuk el, hogy elkezdtünk “próbálkozni.” Így is jött egy csomó tapintatlan megjegyzés. Anyósom spontán megjegyzései, anélkül, hogy bármit is mondtunk volna: akkor kell ám dugni, mikor mindkettőnknek kedve van+igyunk előtte, biztos túl görcsösek vagyunk. A férjemnek szokta ezeket a hülyeségeket mondani, ő meg nem szól rá semmit. Úgy 8 hónap múlva azzal jött anyós, mikor megyünk orvoshoz? Férjem válasza annyi volt, ez a mi dolgunk. Utána jött olyannal, hogy de “családon belül meg lehet beszélni ezeket a dolgokat”. Mi viszont olyannal egy szót nem beszélünk, aki nem tartja tiszteletben a határaink at, és csak hülyeségeket mond kéretlenül. Ezzel az “igyatok” dumával már az elején betette nálam a kaput. Már megvolt a javaslatunk a meddőségi vizsgálatokra, de neki egy szót nem szóltunk, épp a fentiek miatt. Olyan barátokat avattak be, akik megértőek, de nem jönnek hülye tanácsokkal. Orvosom mondta, hogy a petesejt, és spermium minőségén múlik minden. Ennyit az ivászatról, meg a görcsölésről. Anyósom nonstop nyomta azt is a párom felé, nekem milyen bajaim lehetnek, és át kell fújni a petevezetékem... közben ez orvosilag úgy kezdődik, hogy nekem vérvétel, a páromnak sperma vizsgálat...nem a nőt boncolják fel rögtön élve, mint, ahogy az anyósom szakértő fejében van. 21 hónap után végre teherbe estem, még a vizsgálatok előtt. Figyeltünk a peteérésemre, szedtünk e vitamint és méhpempőt mindketten. Meg átmentem nyugodtabb munkahelyre. Ennyit anyósom eszéről, hogy piáljunk, akkor dugjunk, mikor mindkettőnknek van kedve, meg el van záródva a petevezetőm.... Ilyen embereknek jobb semmit nem mondani. Azt se mondtuk még el, hogy terhes vagyok. És igen, a legjobb, mikor a tapintatos rokonság így kérdez: nálatok is Mikor lesz már gyerek? Erre az a válasz, hogy pont akkor, mikor a Jóisten is adja, egy pillanattal se előbb, vagy később bakker... pár embert már kiosztottam, mikor azzal jöttek, “illene már gyereket vállalni”, hogy ez nem mindenkinél annak a függvénye, mit akar “vállalni”. De hidd el, aki nem ebben a cipőben jár, sosem fog téged megérteni...és nagyon bunkók tudnak az emberek lenni. Az én anyósom meg mindenben ilyen, mindenki életébe kéretlenül beleszól, mert mindenbe okosnak hiszi magát. Legjobb volt, hogy “miért nem szedek fogamzásgátlót,biztos nekem is tudnak olyat írni, amitől nem kapok trombózist.” Előtte lett meg a genetikai vizsgálat eredménye, hogy Leiden mutációm van, ami miatt tilos, mert agyi trombózist is okozhat. Ezt elmondtuk anyósomnál is. De hiába, ő az érettségijével úgy gondolja, okosabb, mint az orvosok... kb. Itt dőlt el nálam, hogy semmit nem mondok el neki a dolgaimról ezután...szóval megértelek teljesen, kérdező. Ne azt nézd, családtag, vagy sem... csak olyat avass be a problémáidba, akit nem érzel tolakodónak.
2019. dec. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
86%
Uh, 15-ös, ez nagyon durva. Hát, ha ilyen anyósom lenne, tuti, hogy egy kukkot sem szóltunk volna róla. Mi szerencsések vagyunk ebből a szempontból, a szüleink soha semmibe nem szóltak bele.
2019. dec. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
90%
#15 Szerintem pedig pont azért jó nyíltan beszélni az egészről, mert az emberek alapvetően ebben a témában tudatlanok. Nincs benne tapasztalatuk, csak annyit tudnak, amit a tv-ben látnak. Pl, hogy sokszor előfordul a petevezető elzáródása, hormongondokról szó sincs sehol. Aki nincs ebben benne, annak ez mind-mind újdonság. Persze ettől függetlenül minden ember maga dönti el, hogy mennyire enged belelátást az életébe, de nem kell minden “jótanácsot” támadásnak venni.
2019. dec. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Mi nem titkoljuk, ha szóba jön. Család, barátok tudják, de még a munkahelyünkön is. Mindenki tapintatos ezzel kapcsolatban. Nálunk a férjemnél van a probléma, amin sokszor megdöbbennek, valahogy erre senki nem gondol, ha meddőségről van szó. De minket soha, senki nem is faggatott, csak a vizsgálatok stb. miatt jött szóba. A család sem feszegette a "miért nincs baba" témát akkor sem, amikor még nem tudták, mi a helyzet.
2020. máj. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!