Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombik programon részt vehetel?

Lombik programon részt vehetel?

Figyelt kérdés

Van már 1 gyerekem aki természetes uton fogant gond nélkül.Egyedül nevelem mert elválltam ,de szeretnél még egy gyereket.

Teljessen egészséges vagyok és még aránylag fiatal.

Nem élek kapcsolatban

Nő/25 éves



#baba #lombikbaba #lombik #bababaras #egyedulbaba
2019. dec. 26. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Házasság vagy bejegyzett élettárs nélkül nem csinálják meg a lombikot.
2019. dec. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

Spermiumdonorral részt vehetsz.

Azt azonban tudnod kell,hogy a gyógyszerek drágák,és a szervezetet nagyon megterheli. Tudom,mert 2-őn vagyok túl sikertelenül.

Illetve azt nem tudom,hogy a te esetedben maga a program (gyógyszerek nélkül) ingyenes-e. Hátha lesznek ez ügyben járatosabb kommentelők.

Zárójelesen megjegyzem,hogy tényleg nagyon fiatal vagy még. Hátha jön valaki,akivel természetes úton is lehet majd gyereked.

2019. dec. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

"A lombikprogram másik fő feltétele, hogy családi állapothoz kötött: csak a házastársi vagy hivatalos élettársi kapcsolatot fogadják el. Akkor is lehetséges a lombikprogram folytatása, ha időközben a pár elvált, de mind a kettő beleegyezését adja a folytatáshoz.


Lombik egyedülálló nők esetén

Bizonyos esetekben egyedülálló nők is bekerülhetnek a programba, de azt komoly egészségügyi kivizsgálások előzik meg. A vizsgálatok során bizonyítani kell, hogy másképp nem eshet teherbe az egyedülálló nő."

2019. dec. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

A másik 2 kommentelőnek van igaza,én tudtam rosszul.

De sose bánd. Ahogy már írtam is,fiatal vagy. Ne akarj olyat,amit nagyon sok lombikos kihagyna az életéből. Így utólag már én is bánom azt a 2-őt. Nyilván,ha sikerült volna,nem ezt mondanám,de amíg természetes úton lehet gyereked,önként ne akarj lombikot.

(2-es)

2019. dec. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem vehetsz részt. Feltétel ugyanis egyedülálló nőknél vagy a meddőség, vagy a magas életkor



"1/A. § *  Az Eütv. 165. §-ának d) pontja szerinti egyedülálló nő esetében (a továbbiakban szintén: kérelmező), amennyiben


a) egészségi állapota (meddőség), vagy


b) életkora


következtében gyermeket természetes úton nagy valószínűséggel nem vállalhat, az egészségi állapota által indokolt, az Eütv. 166. §-a (1) bekezdésének b)-d) és f) pontja szerinti reprodukciós eljárás végezhető el."

2019. dec. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

25 évesen szintén egyedülálló anya voltam, de ilyen eszembe sem jutott.

27 voltam, mikor friss kapcsolatban megfogant a második gyerekem, 2 évre rá meg a harmadik.


Bőven lehet kapcsolatod, gyereked, nem értem, mi szükség erre így most...

2019. dec. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyet értek az előttem szólókkal. Hidd el, hogy nem vagy öreg, lesz még kapcsolatod, lesz még esélyed újabb babára. Társ nélkül biztos, hogy én nem vágnék bele.
2019. dec. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!