Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Első lombikra készülve, mire...

Arya93 kérdése:

Első lombikra készülve, mire kell odafigyelnek? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Az első lombikra készülök lelkiekben! Az elmúlt 7 hónapban 2 méhen kivülli terhességem volt! Tudni szeretném, hogy ilyen esetekben ha nincs petevezető mekkora stimulálásra lehet számítani? A másik, ha leszek olyan szerencsés, hogy legalább 2 embrió legyen , lehetséges elsőre visszakérni mind a kettőt? Válaszaitokat előre is köszönöm.
2020. febr. 24. 08:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A lelki oldalát te tudod. Mindenki másképp viseli.

A stimulálást nem az befolyásolja, hogy van-e petevezetőd, hanem hogy a petefészkeid hogy reagálnak a hormonokra. Nekem elég volt 6 nap stimu és 14 tüszőm lett, van akinek 11 nap kell és épp hogy 3-4 lesz. A hormon mennyisége se mindegy. Én nagyon kis adagot kaptam, más meg ennek a háromszorosát.

Az orvos és az embriológus dönti el, hogy mennyit ültessenek vissza. Általában kettőt szoktak, de ha pl. csak kettő van és az egyik fejletlenebb, akkor azt nem fogják, hanem megpróbálják kint feljavítani, lefagyasztani és következő próbálkozáskor visszaadni.

Nekem a 14 tüszőből 12 termékenyült meg, de csak 2 jutott el a 3. napig. Mindkettő 7-8 sejtes volt, így mindkettőt visszakaptam. Az egyikük megmaradt :)

De ismerek olyat, akinek 5 tüszője is eljutott az 5dik napig, 2t visszakapott és nem lett belőle semmi. Legközelebb FET-tel visszakapott még 2t és abból sem. Annyira a szerencsén is múlik, hogy kiszámíthatatlan.

2020. febr. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépennköszönöm a válaszod! Sokat segített, még annyira tudatlan vagyok ebben a témában!
2020. febr. 25. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!