Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mely foglalkozások képviselőit...

Mely foglalkozások képviselőit sújtja leginkább a gyermektelenség?

Figyelt kérdés
Ezt szeretnénk kivonatolni a mikrocenzus statisztikáiból, de nem tudjuk, hogyan fogjunk hozzá.

2020. máj. 16. 08:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Uránbányász
2020. máj. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Köze nincs a foglalkozáshoz a meddőségnek. Ha a kérdés az, hohy melyik foglalkozás képviselőit viseli meg leginkabb, akkor a csecsemőkkel kapcsolatos, pl szülésznő, gyermekorvos, védőnő, stb
2020. máj. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem meddőség miatt hanem a munka miatt a balett táncosok, egyéb táncosok sokszor nem vállalnak gyereket
2020. máj. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

3!


Az önálló döntés nem passzol ide. A sújtja szó azt jelenti, hogy nem -inkként gyermektelen, hanem nem jön össze a gyerek.

2020. máj. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván itt szóba kerülhetnek a vegyi anyaggal dolgozók. De a balett-táncosok is akár, mert ok általában annyira szetcseszik a szervezetüket, hogy az egész hormonhaztartasuk kuka és soknak ciklusa sincs. Ami ugye vagy visszaáll, vagy nem. Nem lehet büntetlenül kizsákmányolni a testünket.
2020. máj. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
kérdés hogy az a döntés valóban önálló-e, nem pedig valamilyen társadalmi kényszer hatása
2020. máj. 16. 17:04
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Tapasztalataim szerint meddőségi problémákkal főleg a pedagógusok küzdenek. Pont olyan ismerőseimnél nem jön a baba (beleértve minket is, bár én már nem a szakmámban dolgozom), akik gyermekekkel foglalkoznak, mindig is oda voltak értük. Van egy idős tanár házaspár is (még anno tanítottak engem is) aki gyermektelen maradt. De a fiatal korosztálynál is nehézkes a teherbeesés. Nem arról van szó, hogy az ismerőseim csak ebből a körből kerülnek ki, mert mint említettem, én más területen helyezkedtem el, és ott nem is tudok ilyenről, pedig nagy multi cégről van szó. Vannak pénzügyes, marketinges, hr-es stb munkatársak. Ott mindenkinek van gyereke, aki akart.
2020. máj. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
na ez már érdekes :|
2020. máj. 18. 15:17
 9/15 A kérdező kommentje:
akkor a gyerekek nem csak a tanár,pedagógus idegrendszerét teszik tönkre, hanem a hormonrendszerét is??? ez rémisztő :O
2020. máj. 18. 15:30
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Anyam is tanár és azért ez erős túlzás. Az elmúlt 35 évben volt 2 kolléganője akinek nem lehetett gyereke ezért lombikolt vagy örökbefogadott. Ezt nem nevezném túl nagy számnak. Reprezentatív minta nélkül ez “az en ismerőseim közül” kezdetű dolog semmit sem ér. Mivel mi van ha az adott városba pont van egy olyan vegyi gyár ami ont magából valamit? Stb stb.
2020. máj. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!