Találkozott valaki ilyen furcsa helyzettel?

Figyelt kérdés

Kicsit félve írom ki az első kérdésem, de elég tanácstalan vagyok a helyzetet illetően, kíváncsi vagyok, más is járt-e ilyen cipőben.

Áprilisban missed ab-m volt, sajnos így alakult. Megfelelő időben megjött májusban a menstruációm - 18.án - a vártnak megfelelően rövid volt, a harmadik nap estéjén már együtt lehettünk a férjemmel.

Korábban mindig követtem az ovulációmat, most is úgy tűnt, hogy pontosan látom a dolgot, és mivel sajnos ez nem az első ilyen történetünk, abban is volt tapasztalatom, hogy áll vissza ciklus: ez szabályosnak tűnt most is. Mégis ott volt a kisördög, és tegnap este teszteltem egyet digitálissal, azon 1-2 hetes pozitív eredmény jelent meg, ami eléggé elbizonytalanított.


Szerintetek lehetséges, hogy spontán ovulációm volt a menstruáció harmadik napján, és most megmaradt? Kémiai terhesség? Hibás teszt, szentlélek? Természetesen elmegyek nőgyógyászhoz, ha késik majd vagy egyéb jelet látok, arra vagyok kíváncsi, járt-e valaki már ebben a cipőben, vagy csak hasonlóban akár.



2020. jún. 2. 07:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha volt közben szex, akkor lehetséges, hoyg terhes legyél.
2020. jún. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mennyiségre is kevés volt?

Lehet, hoyy nem menzesz volt, hanem ovuláció vérzés.

De persze az is előfordulhat, hogy maradt a méhbrn valami ág előző terhességből. Volt műszeres befejezés? Volt kontroll utána. Megn~ztek UH-val is.

2020. jún. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szóval volt kontroll utána? Megnéztek UH-val is?
2020. jún. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

"Áprilisban missed ab-m volt"

Mit értesz ezen? Szimpla vetélés volt vagy egészségügyi küret is volt utána hogy kitisztítsák a méhedet?

2020. jún. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, látott orvos és mindent rendben talált a kontrollon.

Mennyiségre annyi volt, amennyi nagyjából egy közepes menstruáció első három napja, az ezt megelőző missed ab alkalmával is ilyen volt, általában pedig ovuláció alatt soha nem találkoztam a jelenséggel, ahhoz nem tudom hasonlítani.

Érdekes, amit mondasz, erről nem hallottam korábban, de hát ha olyan apró vagy ilyesmi, akkor lehetett az, persze.

2020. jún. 2. 10:44
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, igaz, ezt kihagytam a leírásból, tehát volt utána műtéti befejezés.
2020. jún. 2. 10:48
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor nem lehet gond hogy maradt valami vissza a méhedben, ez jó. Amikor nekem volt vetélésem, nem tudtam hogy szükséges a műtéti befejezés, csak a doki mondta a vizsgálaton, hogy azonnal mennem kellett volna hozzá a vetélést követően nem csak egy hét múlva amikorra kaptam időpontot - mert nem mondtam hogy sűrgős. Nekem már nem volt az, visszahozni nem tudták volna.

De a hormonháztartást ez a pár hét is teljesen taccsra tette, el kellett telnie még vagy 2 hónapnak, mire rendbe jöttem.

Még lelkileg is megdöbbentő hatással voltak rám a hormonváltozás hatásai, egyszerűen számomra is érthetetlenül viselkedtem néha. Második baba lett volna és én ijedtem meg hogy a gyerekemmel szemben milyen rosszul viselkedem, nem tudtam magam kontrollálni. Kérnem kellett a páromat hogy vigye el a közelemből nehogy bántsam. Nagyon ijesztő volt, soha nem bántottam volna egyébként. Addig a percig nem értettem meg mit élhetnek át azok a nők akik bántják a szülés után a babájukat, azt hittem csak valami magyarázkodás és csupán idegbajosak voltak.

Szóval ha ilyen közel volt a vetélésed akkor még lehet maradvány hormonhatás amit észleltél és nem terhesség.

Várj még egy kicsit és csinálj rendes tesztet!

2020. jún. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon megrázó, amit írsz, és köszönöm, hogy leírtad ezt, mert nagyon sokszor éreztem magam magányosnak a helyzet lelki részével, és erről például nem szívesen beszélnek, pedig rengeteget segít, ha az ember tudja, hogy nincs egyedül még akkor sem, amikor azt hiszi, hogy na itt még senki sem járt előtte.

Tanácsodra teszteltem ismét, ezúttal teljesen egyértelműen negatív, és mintha megjönni is kezdene. Mindenkinek köszönöm a válaszokat, és mert én sem szeretem, mikor nem derül ki itt egy kérdés vége, leírom majd, ha biztosabbat tudok, bár gyanítom, hogy megint a 11:18kor írt válaszolónak lehet igaza.

2020. jún. 2. 11:29
 9/10 A kérdező kommentje:
Azóta megjártam az orvost - az ő véleménye alapján egy korán elhalt terhesség lehetett, amin a még nem beállt hormonok nem sokat segítettek. Ha bárki olvasná ezt, és hasonló helyzetben volna, ne halogassa a dolgot még annyira sem, mint én: rengeteg idegeskedést és reménykedést úszhat meg vele.
2020. júl. 5. 15:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Sok sikert és kitartást kívánok majd a babához.

Ne aggódj, nekem lett még kettő egészséges babám a vetélés után. Egy ismerősömnek az ötödik babája maradt csak meg és szinte rögtön lett még egy kislánya. Azt mondta neki az orvosa, hogy a szervezetének kellett fejlődnie ahhoz hogy képes legyen megtartani a terhességet, minden vetéléssel ahhoz jutott közel hogy legyen gyereke. Csak nehéz volt, az egyik babája már igen nagy volt amikor elvesztette. De mindkét lánya csodaszép és okos is, szerintem ő is úgy érzi, hogy megérte.

2020. júl. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!