Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Duci testalkatú lombikosok!...

Duci testalkatú lombikosok! Tényleg sértő?

Figyelt kérdés

A fodrászom nem egy karcsú hölgy. Évek óta próbálkoznak a teherbe eséssel és most már felkerestek egy orvost. Részleteket nem tudok. De az orvos közölte vele, hogy a lombikot akkor vállalja, ha előtte lefogy jópár kilót.

Most teljesen kiakadt, mert az orvos hogy merészelt ilyet mondani.

Én csendben hallgattam, mert köztudott, hogy a túlsúly a terhességnél is sok problémát okozhat. Szóval csak csendben egyetértettem az orvossal és nem értettem, ha annyira szeretne gyereket miért nem tud felkeresni egy dietetikust, aki segíthetne neki.

Ő maga is láthatja, hogy kövér, akkor miért érte váratlanul?



2020. jún. 6. 10:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Lehet ,hogy olyan betegsége van ami miatt nehezen tud fogyni (Ir, pm) , lehet,hogy már régóta próbálkozik de nem sikerül neki,csak nem mondta el neked.
2020. jún. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Arról nem is beszélve, hogy ezek (ir, pm) eleve nehezítik a teherbeesést kezelt állapotban is.
2020. jún. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Nyilván nem vagy kövér, ezért nem érted. Az a baj ezzel, hogy ha kövér vagy, bármivel mész orvoshoz, de tényleg bármivel bokafájástól kisujjtörésen át a hajhullásig MINDENRE az lesz az orvosok válasza, hogy "kövér vagy". És ezzel teleszalad az ember csukája, mert a valódi gondot meg nem vizsgálják, nem találják meg, csak mondogatják, hogy fogyjál le.


Azt én nem tudom, hogy a lombikmiben más, mint egy sima terhesség. Mindenesetre én kövéren jobb egészségi állapotban csináltam végig, mint némelyik egészséges BMIjű. Nem beszélve róla, hogy nem esett nehezemre a mozgás, dolgoztam az utolsó hetekig (37. Héten hagytam abba), és nem szedtem fel egy dekát sem.

2020. jún. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem testalkattól függetlenül mindenkinek van olyan testi adottsága, hibája amit ha nevén neveznek az betalál.Annak is,aki amúgy bírja a kritikát vagy tisztában van azzal, hogy igaz amit mondanak.
2020. jún. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Attól is függ hány kiló. Nem mindegy hogy 75 vagy 100...
2020. jún. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

Én is kaptam hasonlót orvostól.

22.heti genetikai ultrahangra mentem. A vizsgálat közben a doki fájdalmat okozott, annyira belenyomta a hasamba a készüléket, amikor ezt jeleztem, akkor megkaptam, hogy annyira zsíros a hasfalam, hogy alig látja a babát.

Nem azt mondom, hogy nincs/volt egy csepp zsír sem a hasomon, de nem annyi ami gondot kellett volna hogy okozzon. A szülész orvosom gond nélkül tudott vizsgálni, soha nem volt probléma. Van rajtam felesleg ami kb 5-7kg. Aminek Java része a fenekemen és a combjaimon van.

Na de a lényeg........

Amikor elmész egy orvoshoz, ilyen-olyan problémával, akkor nem azt várod, hogy a pofádba lökje, hogy te kövér vagy. Elvégre emberek vagyunk. Amikor valakivel közölnie kell, hogy beteg és akár végzetes is lehet a kimenetel, azt sem úgy teszik, hogy "meg fogsz dögleni". Lehet kulturáltan is fogalmazni, úgy hogy az ne legyen sértő a páciensre nézve. A kulcsszo az empátia.

2020. jún. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A kövérség nem mindenkinél okoz problémát, de nála lehet pont annak tünete, ami miatt nem tud teherbe esni, illetve a diéta és mozgás lehet gyógymód. Ha valami egyéb alap problémája is van (magas vérnyomás, mozgásszervi, cukor), arra is rátesz egy lapáttal. Szóval ezt kívülről nem lehet megítélni, hogy csak bunkó volt az orvos, vagy jó okkal mondta.
2020. jún. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
Ha az orvos rászólt, akkor nem plusz 5 kiló van rajta. Én inzulinos cukor beteg vagyok, ha nem tartom az értékeimet tartományban, megszűntetik a tb támogatást a jobbik inzulinra. Nincs súlyfeleslegem. Ismerős 130 kiló, hatalmas vérnyomással a másiknak a térde ment tropára 120 kilóval. Őket beutalják fürdőbe, kezelgetik stb., pedi a pofájukba kéne mondani, hogy fogyjál le, mert a betegségedet az 50-60 kiló súlyfelesleg okozza.
2020. jún. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%

Hat a teherbe esésnél bizony számít a súly. És ha egy államilag támogatott programban vesz részt, annak vannak feltételei. (Bár gondolom a nem tamogatottnak is) Akár a családi állapotra akár az általános egészségi állapotra vonatkozóan. Hogy várja el, hogy több milliót költsenek rá úgy, hogy saját maga rontja a sikeresség esélyeit? Halkan jegyzem meg, közpénzből. Ha a lombiknak az a feltétele, hogy egészséges legyen, akkor hajrá. Tessék mindent megtenni érte. Most akkor sértődjön meg az összes hajadon is, hogy mi köze az orvosnak a családi státuszához, mi az, hogy neki házasnak kell lenni? Vagy a 45 év felettiek, hogy mi az, hogy ők már öregek? Hat ez van. Vannak feltételek amik végső soron az anya és a megszületendő gyerek érdekeit nézik. Szerintem ha valaki ennyire nem nézi a gyereke érdekeit, hogy rendbe teszi magat egészségileg szülés előtt, az ne akarjon sehogy gyereket, pláne lombikkal. Aztán majd jön a diabétesz és nem fog dietazni?! Koraszules, lepény érés, magas vérnyomás stb. Hagyjuk már. Nem véletlen mondja az orvos, amit. Ő is a kockázatmentes terhességeket szereti, ahol végül nem ő lesz beperelve mert az anya szarik rá. Nekem is volt szobatarsam. Épp hogy túlélte a gyereke. Intenzívre került. Mindenki hülye volt csak ő nem. Pedig ő bagozta végig a terhességet. 🤷🏼‍♀️

Meg valaki írta, hogy betegség miatt nem tud lefogyni. Az mindegy mi miatt. Akkor is veszélyben lesz ő is meg a gyerek is. Van amikor mérlegelni kell, mi a fontos. Ha nem megy, hogy olyan állapotba hozza magát, ami biztonságos és esélyes is, akkor lehet, hogy valóban nem kell szülni. Van ilyen ismerősöm. Ő ezt belátta. Örökbe fogadnak. Természetesen közben őt is kezelik ir-re meg pco-ra. Ha egyszer majd összejön nekik akkor összejön. De az elmúlt 6 évben nem sikerült úgy beállítani az értékeit hogy fogyni tudjon. Akkor minek kockáztasson minden nyavalyát amit meg a terhesség is kihoz?!

2020. jún. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

Valószínűleg azért van elege neki ebből mert előtte bármivel ment orvoshoz az a kövérségre fogta. És ha már az ember kapcsol hogy eddig a torokfájására is azt mondták hogy azért mert kövér, akkor egy idő után már nem hisz nekik.

Lehetséges hogy betegsége is van előbb azt kellene kivizsgáltatni. De amúgy tényleg nem mindegy mekkora az a súly felesleg.

2020. jún. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!