Miért jelentkezik barnás folyás progeszteronhiány esetén?

Figyelt kérdés

Miért így jelez a szervezet? Amíg elég a progeszteron nincs semmi tünet, de ha nem, jön a barnás folyás. Progeszteron kezeléssel megállítható a folyamat és a magzat életben marad. De nem azért jelentkezik vérzés, mert már baj van vele? Miért vérzünk olyankor? Elindul az elhálás, majd megáll a PRG kezelés miatt és nő tovább?

Valaki tud erre választ?


2020. jún. 14. 06:28
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
A progeszteron hiánynak semmi köze a terhességhez! Normál ciklusban, peteérés után megemelkedik a szintje, illetve ha sikerül megfoganni, akkor továbbra is magas marad. Ez szükséges ahhoz, hogy sikeres legyen a beágyazódás, és el tudjon kezdeni fejlődni a magzat.
2020. jún. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Mert ahogy az elsô is írja peteéréskor megemelkedig, ha nem sikerül a fogantatás, leesik a szint / emiatt a hőmérséklet is/...elkezd a nyálkahártya leválni.


Ha fogantatás ellenére a sárgatest a petevészekben nem dolgozik.. leesik a progiszint, a nyàlkahártya elkezd leválni.. vagy a beágyazódás sikertelen lesz, vagy a leválás következtében veszélyben az embríó is..

12. Héttől a progeszteron termelést teljesen átveszi a méhlepény

2020. jún. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Engem terhesség alatt érdekelt. Tehát akkor a nyálkahártya kezd leválni és az csinálja a színes folyást?
2020. jún. 14. 10:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen


Értettem, hogy mire gondolsz..

De ahhoz, hogy tiszta legyen a dolog, kellett az okokat is érteni

2020. jún. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Progeszteron terhesség nélkül is van, kell a normális ciklushoz (pl. van, akinek magas és hányingert okoz terhesség nélkül, van, akinek alacsony és pl. vérzés előtti barnázást okoz terhesség nélkül - persze tünetek nélküli esetek is vannak), csak amikor terhes leszel, akkor tovább marad magas. Ha meg alacsonnyal leszel terhes, lehet (nem biztos), hogy nem tartja meg azt.

De a vérzésnek még sok más oka is lehet anyai (trombózishajlam, méhsövény, mióma, fertőzés, méhszájseb...) és magzati részről (genetikai hiba miatt nem fejlődik vagy nem jó helyen tapadt) is, tehát van, amikor hiába pótolják a progeszteront, ha nem ez az ok. Van olyan, ahol vérvételt csinálnak előtte, nem csak automatikusan felírják. És persze nem minden vérzés jelent vetélést (de általában nem jó jel), lehet egy sima hüvelyi vérbőségtől is.

2020. jún. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én rózsaszínezni kezdtem hétfőn, láttak méhen belül egy 4x4mm-es petezsákot. A doki szerint ő barna folyást látott, Írt fel progeszteront, keddre elmúlt a barnázás. Csütörtökön visszajött... tegnap megint elmúlt. Időpontot persze csak jövőhét péntekre kaptam, hogy addig bújjam a google-t, hogy mire számítsak. Félek, hogy elhalt. Van egy kisfiam, vele ugyan ezt a kört mentem végig.
2020. jún. 14. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!