Utrogestan hüvelykapszula vagy lágykapszula(szájon átszedhető) között van e különbség?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert szájon át kell szedni a lágykapszulát, de tegnapi napon a gyógyszertárban olyat kaptam ami ugyanúgy néz ki, csak a dobozra hüvelykapszula van írva. Nem tudom, hogy esetleg doki írt fel rosszat, vagy gyógyszertáras adott rosszat. Vagy mindegy hogy melyiket hol használom? Ez Szegeden történt, én Békéscsabán lakom.

2020. júl. 18. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Nem mindegy, hogy melyiket hova rakod!

Olvasd el hogy hova kell helyezni! Hüvelybe avagy szájon át kell bevenni.

2020. júl. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%
Mivel 2 fajta van szájon és hüvelyi ezért a hüvelyit ne vedd be szájon 😀
2020. júl. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

A szájon át szedhető mehet hüvelybe is, de fordítva nem.

Egyébként hüvelyben jobban felszívódik mint szájon át.

2020. júl. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nekem a szájon át szedhetőt kell szedni, mert cyclogest meg a hüvelybe megy. Ezért nem is értettem, hogy került a dobozok közé a hüvelytablettás(használtam korábban már ilyet is). Én se akartam a hüvelyit szájon át bevenni, gondoltam csak direkt hüvelyi.

Azért tettem fel a kérdést, mert néztem az összetevőket, és teljesen ugyanaz a kettő. Ráadásul ugyanúgy is néz ki a 2 gyógyszer, és tudtommal nem nézhet ki ugyanúgy a gyógyszer, hogy meg lehessen különböztetni.

Valószínűleg akkor valaki (doki/gyógyszerzáros) elrontott valamit, majd utána érdeklődök.

2020. júl. 18. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!