Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Kinek meddig kellett használni...

Kinek meddig kellett használni az utrogestán hüvelykapszulát? 12 hét után sem árt a babának? Igaz, hogy a 12-13hét. Között veszi át a méhlepény a progi termelését?

Figyelt kérdés

Múlt hét szerdán voltam a 12. hetes genetikai kombinált uhn! Akkor a baba méretéből itélve 12+1 napos voltam.Menstruácio szerint 13+1.

Utrogestànt használok az 5.héttől! Voltak már vetéléseim, mire kiderült hogy sűrű a vérem! Szurom magam vérhigitoval már a baba tervezésétől!

Azt mondta a dokim hogy abba lehet hagyni az utrogestànt. 2x1 volt az adagom, de 8 hetesen barnàzgattam. Így 3x1 lett. Félek abba hagyni. Kinek mit mondott a doki, baj ha csak 1-2 hét múlva hagyom el teljesen. Lassan kell elhagyni!?



#Utrogestàn.
2016. aug. 1. 10:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%

Van lepeny igy folosleges a progi potlas

A nyenge beteg magzat igy is ugy is elmegy

2016. aug. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
3 napig csökkentsd az adagot 2x1-re, aztán 3 napig 1x1-re, aztán, ha nagyon aggódsz, 2 naponta 1-re. Én is így szedtem, és semmi gond nem volt, mikor apránként elhagytam.
2016. aug. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

3x1et haszáltam a fiammal.lecsökkentettem valahol a 13 hét környékén hagytam abba.

Most is igy fogom.jelenleg 2x1et használok 4 hetes vagyok

2016. aug. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

12. héten tettem le, az orvosom (endokrinológus) azt mondta, semmi sem igazolja, hogy ha fokozatosan teszed le, annak van értelme. csak simán el kellett hagynom. napi 3X1-et szedtem.


vagy bízz az orvosodban vagy ne bízz és ne engedd, hogy gondozza a terhességedet, szerintem.

2016. aug. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Értem! Akkor nem paràzok!! Nem gyenge a baba!! Minden rendben volt az uhn, hàla Istennek!! Csak van , volt bennem egy kis félsz. 5 vetélésem volt, mire kiderült a vér problémàm.
2016. aug. 1. 11:11
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem bízom a dokikban!!! Anyukàmat is félre kezelték és meghalt!! Csak a kérdésre kell válaszolni!!! Egyszerű, szerintem!! Köszönöm az eddigi normàl válaszokat!
2016. aug. 1. 11:14
 7/13 anonim ***** válasza:

A méhlepény fokozatosan veszi át feladatait előbb hormontermeléssel már 12 hetes korig aztán a táplálék szállítását 12-14 hetes kor között de ez nem számít a progeszteron szempontjából már.

12 hetes kor után nekem fokozatosan kellett csökkenteni a mennyiséget, talán 3 naponta kellett egyet elhagyni úgy emlékszem.

2016. aug. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én hetet szedek/helyezek fel, és elvileg ma töltöttem a 12. hetet (ovulációs teszt alapján) UH szerint (10 hetesen voltunk, féltünk :) ) csak szerdán fogom tölteni. én ma már 1-el kevesebbet alkalmazok, és én 2 naponta szedek majd kevesebbet 1el mindig. Így elvileg jövőhét végére (betöltött 14. hét) hagyom el teljesen. 10 hetesen már mutatták hogy szép a méhlepény, így azért megnyugodtam, hogy mostmár biztos "munkába állt" :))

12 hkm

2016. aug. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jolvan!! Akkor màtol 2x1 et használok. Csak nem lessz gond, hisz mindenki így használja!! Köszönöm a megnyugtató vàlaszokat!
2016. aug. 1. 14:46
 10/13 A kérdező kommentje:
Ên ugye uh szerint most 13. hetes vagyok, menzeszem szerint 14.hetes. 😃
2016. aug. 1. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!