Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Terhesvitamin hatással van a...

Terhesvitamin hatással van a menstruációs ciklusra?

Figyelt kérdés
A terhesvitamin segít a rendszertelen ciklus (fogamzásgátló abbahagyása miatt - babát szeretnénk) helyrebillentésében? Mikor kellene elkezdeni , a tervezett fogantatás előtt mennyi idővel? Érdemes egy komplex készítményt választani vagy külön vitaminokból összeválogatni a szükségeseket?

2020. aug. 13. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a terhesvitamin nem ilyesmire való. Azt akkor szedd, ha már terhes vagy. Babatervezéskor csak folsavat ajánlanak szedni, mert az mindjárt az elején kell a babának, de az sem a termékenységet szabályozza.

Nekem a ciklusom helyretételében (szintén fogamzásgátló lerakása után) E- és D-vitamin szedése segített, no és az idő... 8 hónap kellett neki, de helyreállt és teherbe estem.

Amire még sokan esküsznek, az az Inofolic. Én nem próbáltam, nem tudok nyilatkozni.

2020. aug. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem már lassan 6 hónapja 40-50 napos ciklusaim vannaka fogamzásgàtló abbahagyása óta. E és D vitaminból milyet szedtél? Köszönöm!
2020. aug. 13. 18:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem az első vagyok, de D3 vitaminból 100 mikrogramm ajánlott (a terhesvitaminokban sokszor ezek tizede van csak), az E-ből én 100miligrammot szedek.

Ha nem is terhesvitamint, de jó minőségű vasat is szedj. 30-40-50mg/nap, Vitaking Iron All nekem bejött.


Ha nem akarsz még gyógyszeres kezelés felé menni, az Aviva tornát ajánlom. Nekem fogamzásgátló abbahagyása után 5 évig volt 50-70 napos összevissza ciklusom, elmentem az Aviva tanfolyamra, utána otthon gyakoroltam és 2-3 hónap alatt rendbetette a ciklusom. Mikor abbahagytam és más sportra váltottam, is normális maradt, már most babavállalás miatt megint csinálom.

2020. aug. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. aug. 13. 19:51
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az első vagyok és a 3. jól írja, csak megerősíteni tudom. A drogériákban is lehet ilyen vitamint kapni, a multivitaminban tényleg ennek a mennyiségnek a töredéke van.

Amúgy az Aviva tornáról is tényleg csupa jót hallottam. És igen, a rendszeres mozgás is sokat számít nagyon.

2020. aug. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom én is ezt a két vitamint hátha segít, illetve a mozgásra is figyelek.
2020. aug. 13. 20:37
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a GAL Babaváró vitamint, nagyon jó az összetétele. Nagy mennyiségben tartalmaz minden fontos vitamint és nyomelemet. Nekem segített a ciklus helyreállításában. Pl. a jód és a szelén tartalma kifejezetten jót tesz a hormonháztartásnak.
2020. aug. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én a babalesz.hu oldalt nagyon tudom ajánlani. Cikkeket is olvashatsz ilyen témákban és rengeteg vitaminjuk van, mindegyiknél leírva, hogy mire jó.
2020. aug. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2020. aug. 14. 07:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem hatással volt rá. Nagyon rövid ciklusaim voltak (23-24 naposak) és amikor elkezdtem vitamint szedni, mindig "becsapott", mert hogy nem jött meg időre, késett 4-5 napot. De sajnos csak a vitamin miatt volt, nem baba miatt. Nem is segített a teherbeesésben, pedig még a férjem is beszedett egy csomó féle vitaminkészítményt.
2020. aug. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!